bugün

Bir planı gerçekleştirmek için onun öncesinde kendine hatırlatıcı ayarlamaktır. Yaygın kullanımı sabah uyanabilmek için yapılır.

Misal ben sabah 5 dakika ertelemeli üç alarm kuruyorum. ikincisi ilkinden 4 dakika sonra, üçüncüsü ikincisinden 4 dakika sonra. böylelikle ilkini ertelersem birer dakika arayla iki tane çalıyor. Bunları da ertelersem bu sefer birer dakika arayla peşpeşe üç alarm çalıyor. Bunlara da kalkmazsam zaten belamı kabullenmiş oluyorum.
Zamanı gelmiştir. Lanet gelsin.
Sabah 7.15 e ayarlı olan saat
Istemeye istemeye 06.20 ye ayarladım..
Başlıkta görünce gözlerimin nemlenmesine sebep olan şey.
Allahın her günü kuruyorum. Hafta içi işe gidiyorum diye. Hafta sonu olur da fazla uyurum da düzenim bozulur diye..
iğreniyorum alarm sesinden, en sevdiğim şarkıyı alarm sesi yapayım 2 güne şarkıdan tiksinirim öyle bir nefret besliyorum beni uyandıran her şeye.! En acısı da kendi elinle kuruyor olman:(
Kurduğum an o alarma ihtiyacım kalmıyor, kendim bir alarm haline geliyorum. Kurduğum alarmın süresinden 20 dakika belki 1 saat önce uyanıyorum. insan alarm kurup ya uyanamazsam tedirginliğiyle yatınca sanırım birkaç saat öncesinde uyanabiliyor.
Hayal kurmaya engel.
Şu dakikalar yapılan eylem. Zabah iş var.