1. 1.
  tatilya'nın eğlence fasilitelerinde birisi, kusma aleti. binbir tur atıyor etrafında. ulan cüzdanı mı tutayım, cebimdeki paralarımı mı, kıçımı cebimi ellemekten bir acayip oldum. demek ki neymiş, cüzdan gibi şeylerle binmemek gerekiyormuş. saçma bir şey bence. en iyisi atlı karınca.
  3 ... laz pacino
 2. 2.
  Geminin 45 dereceden fazla yatmasıyla olusan devrilme işlemine verilen isimdir. En tehlikeli batma biçimidir. Genelde alabora olan gemiden fazla sag cıkma umudu yoktur.
  ... chucky
 3. 3.
  (bkz: mehmet ali alabora)
  1 ... xefo7
 4. 4.
  Cümle içinde kullanırken bir durakalıp hayran olduğum, söylenişinde bir geminin yan yatıp batmasından çok daha fazla şey saklı olan kelime. Şimdi benim adım Ahmet Ruhi değil de alabora olsaydı; soyadım olsun istemem, rakibe lüzum yok; ben bambaşka karizmatik bir adam olacaktım. Adın ne? Alabora. Bir kere ezik bir ses tonuyla söylemeye imkan yok bir kelimeyi. Seslilerin hepsi kalın. Son heceden bir önce ooo diyorsun zaten. raaa diyerek bitiriyosun. ra yı ağlarken söylesen kendini acındıramazsın. Adı Alabora olduktan sonra alabora olacak bir adamın mümkünatı yoktur.
  1 ... ahmet ruhi elmas
 5. 5.
  şöyle bi manyaklıktır. buna binen insan indikten sonra asla eskisi gibi olamaz:

  ... malumat furus
 6. 6.
  kanald'de yayimlanmaya baslayacak olan yeni odullu yarismanin ismi imis.

  Websitesinden aynen paylasiyorum:

  Macera dolu Alabora, yakında Kanal D'de başlıyor
  Kanal D ekranlarında, yakında "Alabora" adlı yeni bir yarışma programı başlıyor. Katılın Yarışın Kazanın!

  Alabora’da neler olacak?
  “Alabora”da, 7’si kız, 7’si erkek 14 yarışmacı, lüks bir teknede ve Türkiye’nin en güzel koylarında,13 hafta boyunca maceraya yelken açacak, yarışmacılar, kıyasıya bir rekabetle, büyük ödülün sahibi olabilmek için yarışacaklar.

  Her iki grup, hafta boyunca denizde ve kumsalda çeşitli oyunlarla birbirlerine karşı amansız bir mücadele verecekler. Kazananların para ödülü, kaybedenlerin ceza alacakları bu mücadelelerde sadece güç değil, akıl, beceri ve şans faktörü de ön plana çıkacak.

  Ege koylarında görsel şölen!
  Bodrum başta olmak üzere, Ege’nin en güzel koylarında, sahillerinde ve plajlarında geçecek 13 haftalık macerada, Kanal D izleyicileri de hem yeni hayatlarla tanışıp, büyük heyecanlar yaşayacaklar, hem de müthiş bir görsel şölene tanıklık edecekler.

  Siz de Katılın!
  Alabora’ya katılmak için, formunu doldurup fotoğrafınızla başvurun. Hem benzersiz bir deneyim yaşayın, hem de 500.000 TL'lik büyük ödülü kazanma şansını yakalayın.
  ... markov chain
 7. 7.
  kanal d nin yeni yarışma programı. güzel kızlar varsa niye izlenmesin.
  Buda linki: http://www.kanald.com.tr/Alabora.
  2 ... muyr
 8. 8.
  buralar yakında değerlenecek.
  1 ... muyr
 9. 9.
  maruz kalan-bırakılan nesnenin tepe taklak olması, aşağı-yukarı, sağa-sola dengesiz, kontrolsüz hareketlerde bulunması olayına denir.
  ... aeneskral
 10. 10.
  Götü göbeği salmış bir allah'ın kulunun katılmadığı yarışma.

  Samimi değil. Tutmaz.
  2 ... petitjoueur