1. 1.
  kolej liginde Florida'da oynamış, 2007 NBA Draft'ında Atlanta Hawks tarafından 3. sırada draft edilen yetenekli sayılabilecek pf.
  1 ... faati
 2. 2.
  tam adı Alfred Joel Horford. boyu 6-10, kilosu 245 ibs. 3 haziran 1986 dominik cumhuriyeti-Puerto Plata doğumlu, Grand Ledge HS (Grand Ledge, Mich.) lisesi mezunu, koleji de Florida'da okumuş. Forward/Center pozisyonunda oynar.
  1 ... dwyanewade
 3. 3.
  tj ford' un agzına çakan insan evladı.
  iyi de yapmıştır yıllardır patlama bekledigimiz calderonun tj fordsuz torontoda patlamasına yardımcı olmuştur.

  bir de çaylak sezonunda 10 civarı rebound ortalaması tutturmuş ki enteresan.
  ... balon
 4. 4.
  dominik cumhuriyeti vatandaşıdır.
  1 ... unay
 5. 5.
  NBA All-Star 2010'da Doğu karmasının yedek pivotu.

  Florida'nın üstüste 2. şampiyonluğundan beri takip ediyorum bu adamı. Yao Ming'in sakatlanmadan bir sezon bitirebilmesi ihtimalini göz önünde bulundurursak gelecekte ligin en iyi 3 pivotundan biri olacaktır. Bunu çaylak sezonunda dahi diyordum. Ama pek taraftar bulamıyordum kendime. Lig tarihinin en güçlü draftlarından birinin 3 numarası olsa da bütün çaylak sezonunda -sahaya adım atmayan- Greg Oden'dan daha az gündemdeydi.

  ilk sezonunda bomboş takımda at koşturan Durant yerine yılın çaylağı olmasını savunmuştum ama olmadı. Koçların seçtiği çaylak takımlarına en fazla oy alarak giren isim olmuştu yine de. Sonrasında Play-Off'ta o senenin en büyük şampiyonluk adayı Celtics'i epey terleten takımın bu başarısında büyük pay sahibi oldu.

  ikinci senesini pek takip edemesem de çaylak yılının üstüne koyduğunu görme fırsatım oldu. Bu yılsa Hawks'ın müthiş çıkışında hücumdaki güvenilir elleri [%57 şut yüzdesi- %78 serbest atış yüzdesi (o bir pivot)] ve savunmadaki yeriyle büyük bir paya sahip. Bunun ödülünü de All-Star olarak aldı.

  Performans olarak kendisinden çok ilerdeki Lee'nin yerine seçilmesi, All-Star'ı ruhu Shaq'ın yerine Doğu'daki pivot pozisyonuna oturması, Hawks'dan seçilen 2. oyuncu olarak Josh Smith'in önünü tıkaması vs vs... Bu tip eleştirileri ben de yaptım ama yaptığım eleştiri dünde kaldı. Seçimlerin açıklandığı günde. Bu dakikadan sonra bu seçimi eleştirmek sadece boş bir iş olacaktır. Sonuçta seçilen bir oyuncunun kadrodan çıkarılması gibi bir olay yok. Bu yüzden bu tip yorumlar bu dakikadan sonra birşey ifade etmiyor.

  ileride 2010 All Star'ı yazarken seçilmeyenleri yazmayacağız, seçilenleri yazacağız sadece. Al Horford da All-Star maçları tarihinde yerini 3. sezonundayken alacak. Dominik Cumhuriyeti topraklarının NBA'e hediyesi Al Horford artık bir All-Star. Bu kararı beğenmemeyi tercih etsek de...
  ... dwayde
 6. 6.
  nba scoutları enes kanter'in ilerde onun tarzında ve yeteneklerinde bir basketbolcu olmasını bekliyor.

  (horford 24 yaşında, 17 sayı, 9 ribaund ortalamalarıyla oynuyor)
  ... dudullulu barok besteci
 7. 7.
  2011 nba all star shooting stars yarışması'nda team atlanta ile şampiyonluk yaşamıştır. takımda horford'un yanı sıra coco miller ve steve smith vardı.
  ... tearsofcold
 8. 8.
  Atlanta Hawks'ın bu sene ki demir başı, pivota göre çeşitliliği çok fazla.
  ... maybachmusic
 9. 9.
  Atlantanin bu seviyelere gelmesinin en onemli sebebi.Gecen sene horford sakatlanmadan dogu 3.su olan hawks,sezonu 8. bitirmisti.Kesinlikle ego tatmini cok yuksek bir oyuncu.Oyunu daha fazla zorlasa 20+ sayi ortalamasi olabilecek kadar genis bir repertuara sahip.Savunmasina zaten diyecek bir sey yok.
  ... alonzom
 10. 10.
  nba all star 2016'da doğu konferansı'nın yedekleri arasında yer alacağı açıklanmıştır. sakatlık dolayısıyla kadrodan çıkartılan chris bosh'un yerine kadroya dahil edildi.
  ... tearsofcold