bugün

ortak bir kaderin yol arkadaşları,her kavuşmanın bir ayrılık olduğu bir diyarın yorulmaz usanmaz sevdalıları.
kaçmak kovalamak beklemek ikliminin hakim olduğu bir toprağın sessiz karıncaları...
bazen birisinin diğerini sokup ta zamanın durmasını istediğimiz,bazense sadece korkutup diğerinin gaza gelip kaçmasıyla zamanın akmasını istediğimiz ikili...ama hiçbir zaman ikisi de olmaz...
(bkz: bana felsefe yapma)
(bkz: çok mu melankoliğim)
a:ulan anasını sat.yım şu zamanın,onun yüzünden düştüğümüz hale bak,hiç dur durak yok,çalış anam çalış..
y:hele şu saniye yok mu saniye onun tam yalakası,peşinden atlı gibi koşturuyor baksana...uyuz ne olucak...
a:şşşşşhhh şşhht geliyoo..
y:ee daha daha nassın akrebim ya, bi saattir yüzüne hasret kaldım,yarın yağmur yağacak diyolar..ya..
a:hah,gitti neyse,ne diyodun,çabuk söyle gelir yine hemen..
y:şu saniye diyorum,kıl mıdır nedir,nispet gibi koşturup duruyo ya..
a:sen yine iyisin bak bana,en yavaş benim yetişemiyorum sana bile,üf spora mı başlasam ne,bak biraz kilo da aldım,üffffff bu aptal saniye olmasa bütün bunlar hiç olmıycak..
y:şşşşşşşşşşhttt geliyo geliyo..
y:ya ya hava yarın bozucak mış işte..öyle diyorlar..
a:hah gitti,ne havası ulan bize ne havadan,kim diycek sana havanın bozucağını,saçmalıyosun anlıycak şimdi..
y:yok ya o ancak yalakalık yapar,anlamaz merak etme,ben asıl sana ne diycem bak çok önemli kesinlikle saniyenin duymaması lazım..
a:aaayy neymiş söyle söyle çok merak ettim...
y:diycektim ki..bak kimsenin duymaması lazım..sakın ağzından kaçırma..hay allah kahretsin ..yine muhabbete s.çtı,geliyo yine.
a:aaa duyamıyorum seni..neeeeee?
y:hay allah,tüh uzaklaşıyoruz,işin yoksa bi saat bekle şimdi,hep bu saniyenin yüzünden,yalaka ne olucak... ...
yelkovan da yaşar hayatını akrep de
yelkovan da akar zamanı akrep de.

yelkovan büyüktür sözde, akrep küçüklüğünün ö(vün)cünde
akrep küçüktür sözde, yelkovan büyüklüğünün (n)i(te)liksizliğinde.

yelkovanla akrep arası bir yaşam
birileri hep bir yerlere koşan,
birileri durağanlığında büyük devinimler taşıyan,
yelkovanla akrep arası bir (zam)an
içine nice ölü ağıdını sığdıran,
yelkovan korkar da akrep omuzlanır her birini
ondan ağıtlarda zaman dururmuş gibi.
bunca yıldır hayattayım hala hangisi akrep hangisi yelkovan öğrenemedim.