Birinci dereceden akrabaların yaptığı şerefsizliklere tepki durumu.
Bayramlardan soğutan, geldiklerinde uyuyor takliti yaptıran mahlukatlar. Nefrettirler.
içinde bulunduğum durum. Kız kardeşlerim bir de rahmetli olanlarım- abim ve annem, dışında hepsinin amk.
amerikan emperyalizminin sonucudur. Almancı akrabalar saylanmaz.
"Almancıdan nefret etmeyen bizden değildir. " - Raga oktay.
Gidip gelmek bile istemez insan.
bayramlarda daha çok hissettiğim olay.
akrabaların, özellikle de yaşca büyük olanların, sosyal medya hesabı almasının ertesi günü vuku bulan durum.
akrabaların, özellikle de yaşca büyük olanların, sosyal medya hesabı almasının ertesi günü vuku bulan durum.
akrabaların, özellikle de yaşça büyük olanların, sosyal medya hesabı almasının ertesi günü vuku bulan durum.
genel itibariyle etrafta görülen gerçektir. akrabalar fena. evet.
Özellikle etrafa at gözlüğü ile baktıkları için nefret ediyorum(siyasi açıdan). Tayyip ne derse ona inanır ve onu doğru kabul ederler.Düşünme yok,eleştirme yok,anne ve babalarından daha çok seviyorlar. Ağlasın ağlarlar hüngür hüngür hem de. Gerçekten anlıyamıyorum beynim yanıyor artık.
ataerkil anlayışın bir dayatması olan akraba ziyaretleri ve kasılma durumları,nefrete dönüşebiliyor.
Aslında sebebi akrabanın anlamını bildiğimiz için ve bunun gereğini yerine getirmemiz gerektiğiini düşündüğümüz içindir.

Mesela akraba akrabaya sahip çıkar kollar destek olur ve asla kötü düşünmez gıybet etmez haset etmez, bunun yanında kültürümüzdeki el alem neder şeklindeki davranışlarımzdan kaçamadığımız için ki bunlar genelde güzel şeyler mesela hasta ziyareti vs. davranış içinde kendi karakterlerini sergilerken aslında akrabalık kurallarını çiğneyerek bize zarar verirler yani akrabadan güzel şeyler beklerken tam tersine kendi karakterlerindeki saçmalıklar bize zarar verirken aşırı beklenti ters teperek can yakar ve bunu büyütürsek onlar hakkında gıybet ve buna benzer şeylerle karşılık vermeye çalışırız.

Sonuç olarak akrabalar insandır, kan bağından dolayı ve geleneklerimizden dolayı ilişki içinde olmak zorunluluğu sevmediğimiz akrabalardan zarar görmeye zorunlu olarak götürebiliyor ama hiç zarar göruyor değiliz çünkü onların yaptıkları saçmalıklar kendine zarar verir ama siz o saçmalıklara alınmazsanı sadece kendi zarar vermekle kalacaktır.
kan bağı ile bağlı olduğumuzu sandığımız kişilerle damarlarımızda aynı kanın dolaşmadığını fazlasıyla hissetme durumu.
sene de bir görüşeceğim kişilerse tahammül edemiyorum.

-o her şeyi mükemmel bilişlerinden

-kendilerini kusursuz sanmalarından

-kendi aralarında espiri yapıp gülmelerinden

-kendi aralarında muhabbet etmlerinden

-tüm konularda kendilerini haklı görmelerinden vs vs.
Ulan annem de babam da aşiret gibi ailelerin üyeleri.

Toplamda 54 kuzen ne demek?

Şimdi bunların hepsinin ibne oğlu ibne olduğunu da varsayarsak...

Tabii ki bizim çekirdek aile hariç. Çünkü biz mükemmeliz. Evet harikayız. Tamam.
Şu an içinde bulunduğum durumdur.
Hepinizden nefret ediyorum. Ama hepinizden. Babam hariç. Bir de anne tarafım hariç. Tek tek nefret ediyorum her birinizden.
kan bağı vb. denmesine rağmen damarlarınızda onlardan farklı bir kan dolaştığını fark etmektir.
ben seviyorum galiba itici huyları hepimiz gibi onların da var , kendini övme , gösteriş falan ama kötü insanlar değiller . bir de ben asosyal ötesi bir insanım ne hikmetse herkesle iyi geçinen sosyal tipler akrabalardan daha çok nefret ediyorlar öyle bir tanıdığım var çocukta şeytan türü var .ne zaman buluşsak dayısını arar , eniştesi bunu arar, herkese gelir gider . ama sorsan hepsinden nefret ediyordur . ama biz asosyaller arayamıyoruz, görüşemiyoruz diye töhmet altında kalıyoruz . bitsin artık bu saçma önyargı ulan .
Hepsinden değil ama keşke gelmeseler dediğim akrabalarım çoktur mesela. Gıcık gıcık iğneleyici konuşmalar yaparlar bunlar. Şeytan diyor akraba falan deme ağzının ortasına çak iki tane sonra ne cenazeme ne cenazene çek. Neyse.
Nefret sevginiz ile doğru orantidadir. Nefret varsa sevgide vardır kabul edilmeyen. Ben öyle bir aşamadayimki nefret bile etmiyorum. Sildim hepsini görüşmüyorum. Baba oğul arasını açan akrabagandan ne bekliyorsun ki.
Seçemediğimiz bir diğer topluluk. Hepsinin köküne kibrit suyu..
Sevdiğim saydigim bir teyzemler var akrabalardan. Onun disindakileri at çöpe gitsin.
Çok kötü bir eylemdir. Biz 2017 kurban bayramında teyzemlere gittiğimizde teyzem az durup bizi çıkarmıştı ama aslında aramız iyi ama ablam eleştiriyor. Evine de gitmiştik geçen yaz bir de düğünde görmüştüm.
görsel