bugün

Çok güzel bir olay, arkadaşlarla her karşılaştığımızda illa ki atışırız. Ben siyaset üstü bir insan olarak her kesime laf sokabilme yeteneğine sahibim.
"Soy soy insanların bir tek Âdem’le Havva’dan türediklerine, Âdem’in 1050 yıl yaşadığına, Havva’nın her yıl biri erkek biri kız olmak üzere ikiz evlat doğurduğuna ve bu kardeşleri birbiriyle evlendirdiklerine inanırlar. Bir Sümer masalından çıkan tufan ve Nuh’un gemisi onlarca tarihi bir hakikattir. Hangi Teknik Üniversitesinden mezun olduğu belli olmayan Nuh’un yaptığı o pazarcı kayığına her cins hayvandan birer çiftin girip sığması ve 40 tufan gününde birbirini yemeden uslu uslu oturması da gerçektir vesaire... Şimdi bu kafadaki adamla bir fikir tartışması yapmaktaki trajediyi düşünün."

Nihal atsız
(bkz: hangisi çalmıyor)

bu noktada kilitlenir. çünkü rant, hırsızlık, yalan, riya, adam kayırma bizim toplumumuz tarafından malesef kanıksanmış. acı ama gerçek bu.
anlaşılamayan konulardan biri de kamu kaynaklarının ne şekilde kullanıldığıdır. siz derseniz evet yol yaptı hükümet, peki yol mu yapmalıydı dediğinizde size yol yapımı hakkında uzun uzun konuşabilen insanlar var.

ben kamu yönetimi mezunuyum. benim bildiğim devlet her vatandaşının ihtiyacını gözetmek zorunda olan bir yapıdır. beğenmediği yere hizmet götürmeyen ya da kendi oy tabanı dışında olan kitlenin ihtiyaçlarına kulak tıkayan devlet olmamalı.

türkiyenin dünyadaki yerini de tartışırız ama ben ülkede insanlar açlık sınırında yaşarken ne olduğu tartışmalı askeri projelere mesafeli yaklaşıyorum.

tavsiye edilmez.
Sanırım en zevklisidir. Arkadaşlarım öyle diyor hiç olmassa benim için. Zaten başka kiminle siyaset tartışıcaz amk. Aynı görüsteki insanların birbirini onaylaması tartışmamı oluyor? Chp, mhp veya hdpli biri arasında nasıl bir siyasi tartışma dönebilir? Siyasetten tartışırken karşısındakine saygısı olmayan, aptal yerine koyan biriyle siyaset tartışılmaz sadece.

Kısacası yapılmaması durumunda siyaset tartışmasının da yapılmaması sonucunu doğurur.
apaçık gerçekleri bile reddettikleri için boş iştir.

aralarındaki en vicdanlılar, yalandan, dolandan en hoşlanmayanlar arasında tek tük de olsa akp'nin yaptığı yolsuzlukları, hırsızlıkları kabul eden çıkar. onların yanıtı da "çalıyorlar ama çalışıyorlar"dır. bana en son böyle diyene, aşağıdaki karikatürden ilham alarak uygun bir cevap vermiştim.

https://www.siyenen.com/h...caliyor-ama-calisiyor/193
bir güvercinle satranç oynamak gibidir. güvercinin, 5 hamle sonrası düşünülmüş güzel bir hamleye karşılık tahtaya sıçması gibi tum argümanlarınıza karşılık akpliler ülkenin ağzına sıçmaya devam etmekteler.
imkansız değildir. Gayet imkanlidir. Ama kapasiteniz yetmez.

Son seçimde oyunu akp ye vermiş biri olarak hodri meydan diyorum. Kendine güvenen varsa buyursun bu akşam sabaha kadar tartışalım seviyeli bir şekilde.
görsel
bir beyinsizle boşa zaman harcayıp sinirlenmektir. ne halleri varsa görsünler. yakında aç kalacaklar nasılsa.
kavga etmek güzel şey siyaset akp bahane demi beyler.
imkansızdır. Çünkü akp li kişi karşıdakini doğrularla öyle bir ezer ki ezikliğinizden tek kelime edemezsiniz. Bu durum şahsımca denenmiştir.
git daha hayırlı işler yap ne biliyim löseve bağış yap , kızılaya kan ver , saksıda marihuana yetiştir , yaşlıları karşıdan karşıya geçir , fidan dik , sokak hayvanlarını besle.
beynini aldırmadan mümkün değildir.
Ilk gordugum akepeliye soracagim:
-universite mezunu kiz kardesini, lise ve alti diplomali birine verir misin?
--hoooyooor!
-peki sahte diploma olur mu kardes?
tartışamazsınız her türlü akp li bizler kazanır.
cahil biriyle tartısmaya girmeyin.

asla kazanamayacagınız için kendinizi yormamaya çalışın.

Malum, oruçsunuz.
Benim karşılaştığım kişiler genelde dediklerime hak verip oy tercihlerini değiştirmiyorlar ya da susuyorlar. inanmak istediğine inanıyorlar.
Bir anlamı yoktur. Hep bahaneleri vardır,.
Çalıyor ama çalışıyor
Hepsi çaldı
Ama yol yapıyor
Adam terörü bitirecek ama işte.

Gibi gibi bahaneleri çoktur.
liderlerinin ak dediğine ak deyip 4-5 ay sonra yine liderlerinin aynı konuda kara demesine paralel düşünüp her iki fikri de vaktiyle savunan bir güruhla yapılmaması gereken iştir.
Ulkenim başındaki böyle bi şey yakışır dedi benim tartışıgım insanda.benzerler.
Git duvarla konuş

Koyunla konuş

Götünle konuş

Ama çomarla konuşma.

Biz de insanız yazık.
-Damat beratı bakan yapmış tayyip hakkı amca
+tayyip yaptıysa bildiği vardır

-Damat beratı bakan yapmış kılıçtaroğlu hakkı amca
+amına kodumun alevisi pezevengi vatan haini o yaptıysa kesin yanlıştır.
Potansiyel ss durumu. Bekle gör.
kesinlikle kaybedeceğiniz tartışmadır. yılmazlar. karşı koyamazsınız hızına ve savunuş tarzına. boşa denemeyiniz.