bugün

entry'ler (151)

türkiye iğrenç bir ülkedir

çirkin midir, değil midir bu büyük bir tartışma konusudur lakin git gide çirkinleştirilmeye çalışılan/itilen bir ülke olduğu nesnel bir gerçektir.

sokakta yarıçıplak gezen kadın

onca erkek sokakta, televizyonda, filmlerde, spor salonlarında yarı çıplak gezerken hiçbir sorun yokken neden bir bayan üstsüz gezince haysiyet söz konusu oluyor? bunu lütfen bana mesaj olarak yazın arkadaşlar ben bunu çok merak ediyorum.

izmir marşı

kulağa çok ahenkli ve hoş gelen, kanımca o dönemlerin ruhunu ve sıkıntılarını en iyi yansıtan eserdir. sevilir. okunur. okuyunuz efendim şiddetle tavsiye edilir.

erdoğan atatürk ten daha büyük komutandır

yüksek ihtimalle deli raporu bulunan ve sağ kesimin "tarihçi" olarak lanse ettiği sayın kadir mısırcıoğlu'nun söz öbeğidir. eğer öyleyse kendisini kutlarız, hastalığını bir kez daha herkese kanıtlamayı başarmıştır.

bir kitaba 25 tl veren insan

insandır. korsan kullanmaz. emek hırsızı değildir.

ateist olma sebepleri

kutsal kitapları okumak olduğunu söylerler kendileri. hatta ve hatta büyük iddialarıda: "dünya üzerindeki herkes kutsal kitap sayılan kitapları baştan sonra okusaydı, ilahi din denen kavram ortadan kalkardı." dır. oldukça meşhurdur.

korsan kullanmak

mağdur edebiyatı'nı profesyonelce oynayabilen kişilerin olmazsa olmazıdır korsan ürün kullanmak. yazarın/yapımcının/sanatçının emeklerini yerle bir etmektir. markete girdiğimizde, bir şeyler alıp nasıl parayı #trink olarak ödüyorsak, müzik dinlerken, film izlerken, kitap okurken de ödemek zorundayız. insanlar bunun bilincine varmadıkları için hükümetler ağır yaptırımlara başladı bile. hindistan hükümeti torrent kullanan kişilere yüklü miktarda para cezası ve 3 yıla kadar hapis cezası uygulamasına çoktan geçti. dilerim aynısı bizim ülkemiz için de geçerli olur. yarınları emek hırsızlığı olmadan, hep birlikte görmek dileğiyle.

diyet

basit insanların hayatlarını işkenceye çeviren meret. diyet diye bir kavram yoktur, sağlıklı beslenme diye bir kavram vardır.

hayatınız kitap olsaydı ismi ne olurdu

Ama...

tamamen bu.

evime maymun alıcam ne kadar zamanda insan olur

yaklaşık bir 12 milyon yıla ihtiyacın var.

üstteki yazarın sizin için anlamı

asla bırakılmayan kötü davranışlara "yaşamak" yazarak derin bir cevaba imza atmıştır. evet.

üstteki yazarın kalitesi

fevkaladedir.

türk dizilerinin olmazsa olmazları

kızını zengin kocaya vermek isteyen anne.

hangi yüzyıldayız sorunsalı

batı için 21inci, doğu için 14üncü'dür. ortada bir sorunsal yoktur.

grand theft auto nasıl okunur sorunsalı

"gırend def oro" olarak telaffuz etmeniz en makuludur.

yalnızlık

şahsen hayattaki en muhteşem durumlardan biridir. gayet güzeldir, boşa şikayet etmeyin.

nicki minaj

kısa sürede son zamanların en popüler isimlerinden biri haline gelmiş amerikan rapçi. albümleri de az satmıyor.

sigarayı bıraktıktan sonra

75 kilo almak. evet doğrudur, bilginize (bkz: ne sandınız)

karşıdakini kırar kırmaz özür dilemek

birçok insanın gerçekleştirdiği eylemdir. olmamalıdır.

eşcinsellerden nefret etmek

homofobik insanların davranışıdır. bir tür hastalıkdır. evet sen, homofobik varlık, hemen sözlüğü kapa ve tedavi ol.