bugün

(bkz: yol yaptı)
Çapulcuları itin götüne sokması.
Basmak için bir sebebe gerek yok.
O iş artık öyle değil. Millet bu sığınmacı belası ve ekonomi yüzünden sabrının son sınırında. Şu saatten sonra bu mülteci orospu çocuklarını sınır dışı etmezlerse giderler. Halk artık Süleyman soylu'ya diklenecek raddeye gelmiş. Bu işin sonu kötüye gidiyor.
bedava maaş, sağlık güvencesi, kendini bir yere ait hissetme duygusunu yaşama isteği, yeğencilik, kıskanılma hissiyatını yaşama isteği
Badelenme düşkünü olmak.
Sebep çokmuş, alternatifi yokmuş, bakkal veresiye defteri emanet edilmezmiş miş te miş miş... Bop eşbaşkanı ve yahudi madalyalı birine emanet edilebiliyor ise bu aziz vatan, daha da konuşmaya gerek yok sanırım.
(bkz: you are out of credit).
istikrar ve güven ortamını sağlamak, evet.
istikrar ve güven ortamı sağlamaktır. denmiş yani benim fikrim değil. şu istikrar ve güven ortamına bir bakalım hep beraber.

- 2002 öncesi ülkede faaliyet gösteren tek terör örgütü pkk iken ve pkk da gücünü tamamen yitirmiş iken ( 2001-2003 arası askerdeyim o yüzden kimse kalkıp bana maval okumasın kendi gözüme kendi kulağıma inanırım ) akp ile birlikte pkk-ışid-fetö-dhkp c ve çok yakında suriyelilerin ve afganların kuracağı örgütler faaliyet gösterecek.

- ekonomi son 10 yılda korkunç seviyede tepetaklak gitti. işsiz sayısı 2 ye hatta 3 e katlandı devlete ait tüm kurumlar özelleştirildi veya yok pahasına satıldı.

- eğitim tamamen çöktü. sadece pandemi değil müfredatın içinden geçtikleri için çocuklar doğru düzgün eğitim alamaz oldu.

- ülkede 10 milyona yakın mülteci adı altında yaşayan insan var. bunlar oksijeni enerjiye çeviremedikleri için doğal olarak yeme içme ve sağlık hizmeti ihtiyaçları oluyor. yüzde 80 i çalışmadığı için masrafları vatandaşın sırtına yüklendi.

- dış politikada yerin dibine battık. ırak bile bizimle dalga geçiyor ve kafa tutabiliyor artık. ne amerikası ne rusyası ne avrupası türkiyeyi adam yerine koymuyor. onlara göre türkiye artık suriyden afganistandan veya bundan sonra iç savaş çıkacak herhangi bir orta doğu ülkesinden kaçacak olanların ana vatanı olacak ve kendilerine göç olmamasını sağlayacak bir tampon bölgeden fazlası değil. adamlar çıkıp "3 milyar euro daha atarız önünüze sesinizi kesin" diyebiliyorlar pervasızca. dünya lideri ise sus pus..

- iç politikada halk tamamen kutuplaşmış vaziyette. ya akp lisin ya muhalif. ya sünnisin ya alevi. ya türksün ya kürt. insanlar birbirinden nefret ediyor her gün haberlerde bir düzine vahşice işlenmiş cinayet haberi dinliyoruz.

- ülkede daha 5 sene önce bir darbe girişimi yaşandı. evet 2000 lerden sonra ancak orta doğudaki diktatörlüklerde görülen darbe olayını türkiye cumhuriyeti devleti yaşadı..

- yangın söndürme uçağımız olmadığı için ege ve akdeniz kıyılarındaki ormanlarımız yok oldu. sadece 5-10 milyon dolar için. 30 milyon dolar bilmem nereye hibe yapan hükümet 10 milyon doları bu uçaklara ayıramıyor.

- yargı sistemimiz tamamen çöktü. tecavüz eden şerefsizler serbest bırakılıyor. kamera kayıtları ile suçu sabit olan hırsızlar hatta suçunu itiraf eden hırsızlar birilerine yakın olduğu için serbest bırakılıyor. adamların gasp ettiği çocuk çıkıp "hayatımdan endişe ediyorum" diyerek ağlıyor. yani hem gaspa maruz kalmış hem hırsızlar serbest bırakıldığı için can güvenliği tehlikesi yaşıyor şaka gibi. bir tane tırrek bir kızı öldürüyor ama sırf "ülkücü" olduğu için serbest kalıyor. sonra ikinci cinayetini işleyebiliyor. sosyal medyada bu kadar infial olmasa belki gene serbest bırakılacak.

ne istikrar ve ne güven ortamı ama değil mi. insanın kusası geliyor ama bazı arkadaşlar daha yüzde 1 ini yazmadığım bunca olaya rağmen ülkede kendilerini güvende hissedebiliyorlar. istikrarı da artık hangi bölgelerinde hissediyorlar ancak rabbim bilir. 20 senedir iktidar olan parti 20 senedir kast edilen istikrarı ve güveni sağlayamadı ama 2023 de oy verip tekrar iktidar yaparsak bu istikrar ve güveni sağlayacak he mi. en nazik tabir ile sktr git derler adama..
hard seksten zevk almak.
bal gibi sebep. https://www.facebook.com/...58/videos/250345257032562
seyret bakalım ne diyor https://www.facebook.com/...0r/posts/1042947522915542
almanya'yı kıskandırmaya devam etmek.
aponun heykelini yapmak isteyen adamla ittifak yapmak için muhalefetin sıraya girmesi, bu sırada ak partinin o kişiyi hapise yollaması.
Dolar 20 olsun istiyorsan bas agabeye amuğa going.
Var mı???
görsel
https://www.haber7.com/ya...2002-ile-2021-kiyaslamasi
https://www.youtube.com/watch?v=eZvN2H5ny6E
Düşündüm, taşındım, bulamadım.
salak olmak.
aferin aferin siz "zırt kuşağı, bilmem ne kuşağı" diye diye z kuşağını böyle aşağılamaya devam edin, sandığı elinize verecek z kuşağı merak etmeyin.

bu saatten sonra kimse kaybedenin yanında olmak istemez o yüzden olmayan sebeptir.
zırt kuşağından sonrasını okumadım. ülkenin anasının bellenmesine en büyük katkıda bulunan havuz medyasının yazacağı hiçbir şey beni ikna edemez. vadeniz doldu, geçiniz.
Yol yapıyor. Daha ne istiyorsunuz anlamadım(!)