bugün

ne zaman akp nin leyhine birsey yazsaniz hemen yapistirilan etiketlerdir. efendim bunlar saymakla bitmez. aklima gelenleri yaziyorum : gerici, yobaz, seriatci, anti laik, ataturk dusmani, ve en superi : aptal! peki bunlari soyleyen kim? "cumhuriyetciler". eger cumhuriyetcilik buysa vay halimize!

simdi bu "cumhuriyetciler" (kendilerini oyle adlandiriyorlar; inanip inanmamak size kalmis) bize anti laik diyorlar. turbanli kizlari savunurmusuz mesela. eger turbanli kizlarimizin okumasini istememiz anti laiklikse evet ben oyleyim. baska hicbir laik ulkede bulunmayan, sadece turkiye'de bulunan bu universitelerdeki basortusu yasaginin, bu sacmaligin ve rezaletin kalkmasini istemek antilaiklikse evet oyleyiz!
bir de dine kufur edip laik oldugunu zanneden insanlar var. onlara zaten birsey soyleyemiyorum.

ataturk dusmaniymisiz. her bayragini eline alip "atam izindeyiz" diyene inanacagimizi saniyorlarsa cok yaniliyorlar. ataturk sirf basortulu olduklari icin okuyamayan kizlarimizi gorseydi ve bunu destekleyen "aydin" genclerimizi gorseydi ne gurur duyardi sizinle degil mi?

aptalmisiz. kendi adima konusmam gerekirse iyi bir universitede ekonomi bolumunde okuyorum. notlarim da oldukca iyi. siz "cumhuriyetciler" kadar zeki degilim tabi ki (hasaaaaaaa) ama o kadar da aptal olmasam gerek! akp yi destekleyen sozluk yazarlarinin da kultur duzeyi yuksek oldugunu gorebiliyorum. sizin kadar kulturlu olmasalarda (!).

seriatciymisiz. deniz baykal beyefendinin hic birsey uretmeyip sadece ak partiye camur atmaktan ibaret olan politikasina ve "tehlikenin farkinda misinizzzzzzzzz!!!!" gibi kiskirtici aciklamalara inanacak kadar saf olmadigim icin burdan butun "cumhuriyetcilerden" ozur dilerim.

ben kimsenin gaziyla hicbir zaman fikir sahibi olmamisimdir. oturup akp nin bugune kadar yaptigi islere tarafsiz bir sekilde bakarim. nedense akp nin yaptigi iyi islerden kimse bahsetmiyor. ekonomik gelismeden mesela. bugun batili ulkelerin bile kiskandigi bir ekonomik gelisme var turkiye'de (bunu sadece ben degil fransiz hocalarim da soyluyor). su an bana gore turkiye'deki en iyi parti akp dir ve akp yi de destekliyorum. simdi sirf akp yi destekledigim icin bazi yazarlarin bana hakaret etme hakki var mi? bana aptal demeye haklari var mi?

uzun lafin kisasi, bu hakaretlerden etkilenmiyorum. yarasi olan gocunur. ama sunu soylemek istiyorum. siz demokrasiyi savunurken, sirf secimlerde akp kazaniyor diye butun akp yi destekleyenlere "aptal" derseniz demokrasiyi nasil savunursunuz? sirf inanclari yuzunden kizlarimizin okumasini istemeyip nasil "laik bir devlet istiyorum" diyebilirsiniz? siz kendinizden farkli dusunen insanlari asagilayip, onlara "aptal" deyip, nasil saygi beklersiniz?
bu hakaretler ciddi anlamda artik slkmaya basladi. cunku sozlukler farkli fikirlerin bir araya geldigi, paylasildigi ve saygili bir ortamdir. ama eger herkes boyle saygisiz ve tahammulsuz olursa bunun bir anlami kalmaz.
(bkz: al birini vur ötekine)
(bkz: cahil koylu)**
(bkz: aciyin bize ne olursunuz)
(bkz: ezik edebiyatı yapıp malı götürmek)
(bkz: verecek cevabi olmayinca kivirmak)*
(bkz: tamam acıdık acıdık)
(bkz: akp yi destekleyenlerin yediği hareketler)
ulan siz kimsiniz de size duygu somurusu yapicam komik olmayin... demek geliyor icimden ama tabi burasi forum olmadigi icin diyemiyorum.

tanim : sadece beyni olanlarin anlayabilecegi bir durumdur.
sadece beyin, ahmet beyin anlayabileceği durumdur.
sadece sözlükte görülen bir olaydır. bunun nedenleri ;

1- sözlükte genel olarak bir akp karşıtlığı var. karakteri oturmamış ve herşeyden bihaber gençler -ki sözlükte çok var- hem tepki çekmemek için hem de çoğunluğa ayak uydurmak için akp'ye çamur atma akımına ayak uyduruyorlar.

2- sanal alemde atıp tutmak kolaydır. başbakan'a buradan hakaret edenler, bu kadar farklı görüşlerin bulunduğu herhangi başka bir ortamda bunları konuşamazlar. bu yüzden bir nevi egolarını tatmin ediyorlar.

3- konuşanların çoğu bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlardır. çok iyi eleştiri ve yorumlar yapanlar da vardır ama birçoğu normal yaşamda g.t edilerek susturulabilir.

4- akp'ye çamur atınca laik olduklarını zanneden bir zihniyet var sözlükte. akp'ye çamur atmadan da laik olabileceklerini bilmezler.

5- sözlükte çoğunluğun solcu olması. burada çoğunluk oldukları için akp'ye oy verenlere "cahil" gibi yakıştırmaları çok kolay yapabiliyorlar. gerçek hayatta ise kimin cahil olduğu meçhuldür.
(bkz: akplilerin destekleyenlerin ettikleri hakaretler)

anne hadi gidelim...
ettiklerinin yaninda kucuk kalan hakaretlerdir.
(bkz: sozlugu kendi mahallesi olarak goren zihniyet)
mızmızlanma,mağdur olma edebiyatı akepe lilerin nasıl da içselleştirmiş oldukları bir durumdur dememize yol açan başlık. her durumda bu yol ve yöntemleri kullanan profesyonel akepe!lilerin bu tavrının ,sözlükteki yandaşlarına da sirayet ettiği ortada.oy verdiğiniz an, genetik bir özellik kazanıyorsunuz sanki.
(bkz: yaptıkları söylenince hakaret ediliyor sanan insan)
(bkz: anani al git buradan)
yok lan bu hakaret değildi.
(bkz: babana sor sen onu)
bu da taze ama hakaret sayılmıyor.
(bkz: kırarım bu ampulü)
genel olarak sözlük ortamları için geçerli durumdur . sadece eleştiri amaçlı , yapıcı olmayan yaklaşımlardır . en popüler olanı atatürk düşmanı sıfatını şak diye yapıştırılmasıdır . ne çare , akp %49 oy alsa bile halkın %51 akp'ye karşı diyecekler , son yapılan halk oylamasını görmezden geleceklerdir .
--spoiler--
seriatciymisiz. deniz baykal beyefendinin hic birsey uretmeyip sadece ak partiye camur atmaktan ibaret olan politikasina ve "tehlikenin farkinda misinizzzzzzzzz!!!!" gibi kiskirtici aciklamalara inanacak kadar saf olmadigim icin burdan butun "cumhuriyetcilerden" ozur dilerim.
--spoiler--

cumhuriyetçileri deniz baykal ve ona oy verenlerden ibaret sanan bünyelerin açmış olduğu başlıktır. akp yapıyor yapıyor birileri bunları söyledi mi akp'ye bok atmış oluyor. her defa söylüyoruz ve akp'lilerden bir türlü yanıt alamıyoruz yine söylüyorum, soruyorum.

Terörist başı apo için "sayın" kelimesini kullanan kimdir?
şehit olan askerlerimiz için "kelle" diyebilen kimdir?
türkiye'de özelleştirme adı altında satmadık kurum bırakmayan kimdir?
bununla yetinmeyip ülkenin akarsularını bile satışa çıkarabilecek zihniyete sahip parti kimin partisidir?
terör konusunda hiç bir adım atmayıp, daha sonra şehit verilmesini istemeyen halka "askerlik yan gelip yatma yeri değildir" şeklinde saçma bir tepki veren kimdir?
burs ile zoru zoruna okuyan oğluna dolarları akıtıp gemicik alan kimdir? *
kendilerine müslüman, dindar bir parti havası verdirip daha sonra lübnan'da, filistin'de, afganistan'da, ırak'ta milyonlarca müslümanı katleden israil ve amerika gibi faşist devletleri en değerli müttefik ilan eden parti hangi partidir?
israil'in ortadoğu'da türkiye'yi haritadan silip büyük israil devletini kurmayı planladığı projede diyarbakırımızı merkez gösterip, bu faşist projede eş başkan olduğunu açıklayan kimdir? kimin partisidir?
12 askerimiz şehit edilmiş, 8 askerimiz rehin alınmış durumda iken hala amerika'nın ağzına bakabilen, bu utanç durumu sindirebilen kimdir? hangi partidir?

siz çok saygı değer rte sempatizanları bunların cevaplarını verin, ben birazdan gelicem.
gerçekleri hakaret diye algılayan zihniyettir.
(bkz: amule oy verene florasan girsin)

bence gayet güzel bir örnek teşkil eder bu başlığa.

-di mi benjamin?
-harikasın cevat!
-sus len yavşama!!