bugün

florasanı haketmiş kimse/kimselerdir.
halkımızın %39 luk kesimine hakaretten geri durmayan ahlaksızların varlığını görmemize neden olan eylemdir.
zıkkımın kökünü yiyin denilesicelerdir.
oyunu satmıs fakat parasını alamamıs insan isyanıdır.Kısaca ava giderken avlanmıstır.
seçim döneminde yapılan yardımlara kanıp, belli bir zaman geçince gerçekleri fark etmeleridir. böyle saf olmaya devam edilsin, bakalım nereye kadar gidecek..
5 yıl daha aç kaldıktan sonra bir buzdolabına kendisini satacak olan insanın bengi dönüşüdür
şimdi bu aç insanlar hakkında biraz düşünmek gerekirse, birçok şeye ihtiyaçları olduğu gibi kömür, beyaz eşya ve nakit paraya da* ihtiyaçları var. adam niye gidip de başka partiye oy versin ki? seçimden seçime de olsa akp bunları veriyor. ne diyodu deniz baykal ''verileni alın ama oy vermeyin''... e olacak şey mi sayın sözlük? niye vermesin oyunu? ben olsam ben de veririm. çünkü ihtiyacım var oduna, kömüre, beyaz eşyaya vs.ye... belki akp nin yerine gelecek parti böyle kömür vs dağıtmayacak.

bu insanlar eğitilmediği sürece aç kalmaya mahkumdurlar. tabi bu insanların bilinçlenmesi de başımızdakilerin işine gelmeyeceği için bu aç insanlar üzerinden karnını doyuranlar çok olacaktır. ha, akp ye oy verip de aç susuz feyat edenleri görünce ''beter olun'' diyorum ama iki torba kömüre oyunu satan halktan ne beklersiniz demek de biraz mantıksız duruyo bence.
(bkz: deveye diken insana siken yaranır)
chp'ye oy verirse muhtemelen açlıktan ölecegi yada sesinin duyulabilecegi alanlara girmesi yasaklanacagı icin durumuna sükretmesi gereken vatandasın haklı feryadı. Ne diyoruz hep; ehven-i şer , şerden iyidir.
(bkz: başa gelen çekilir)
(bkz: kendi düşen ağlamaz)
kuru soğan var, yen mi?
beter olmalarını temenni ettiğimiz tiplere özgü davranış.
"salaklığına doyma" cevabını alması gereken kişilerin durumudur. doymasınlar efendim doymasınlar.
açım diye bağırdıktan sonra akp'ye oy vermek daha mantıksızdır ki bi önceki seçimlerde bu böyle olmuştur. bu tip insanlara diyecek bişey bulmak güçtür, sadece gülüp geçilir.
tehlikeli harekettir. adamın ağzına kömür doldururlar mazallah.
seçim biter akp seçimi kazanır akp'ye oy veren kişi açım diye bağırır cevabı ananıda al git burdan olur.yıllar geçer seçim yaklaşır, açım diye bağıran oy verene bu sefer cevap beyaz eşya,kömür,ekmek olur.
(bkz: müstehak)
(bkz: kendim ettim kendim buldum)
http://www.youtube.com/watch?v=yya8xpvw5mw
kömürle doymamaktır.
(bkz: her millet layık olduğu şekilde yönetilir)
"Aklını kullansaydın, aç kalmasaydın" denilesi kişilerin uyguladıkları eylemdir.
(bkz: bağırmayacaktın artık ağzının yerini biliyorum)
(bkz: beter olun)
ölmesi farz olunan bir durumdur..
güzel ülkemin caanım halkı topluca kilo verme amacındadır o yüzden oy vermiştir, aslında devletimizde para çoktur ama hükümet "açım" kelimesini çok sevdiği için sizi böyle bağırtmaktadır.

edit: ey ilginç bünye, eksiledin de niye eksiledin ben mi işsizlik oranını %14 e çıkardım hödük! yalanmı her geçen gün bu ülke insanı fakirleşmiyormu, tabi akp yandaşları hariç onlar şişmeye devam, ne halin varsa gör!