bugün

ak parti siyasetinin esası; cüppeli ahmet hoca'nın söylediği tekerleme ile özetlediği esastır.

"helal, haram ver allah'ım aciz kulun yer allah'ım"
matematikçilere göre sayısal verilerle akp siyaseti:

***Türkiye'de kaç okul var ?...................67.000

***Kaç hastane var ?...................1.220

***Kaç sağlık ocağı var ?....................6.300

***Peki kaç cami var ?.....................85.000

Her 60 bin kişiye 1 hastane düşerken, 350 kişiye 1 cami düşüyor.

Türkiye'de her 900 kişiye bir doktor düşerken, her 780 kişiye bir din görevlisi düşüyor.

Eğitim-Sen'e göre Türkiye'nin 200 bin öğretmen açığı var.

***Türkiye'de kaç kütüphane var?......................1.435

***Almanya'da kaç kütüphane var?......................11.000

***Türkiye'nin kaç kentinde devlet tiyatrosu var ?.......................13

*** Kaç kentte kuran kursu var?........................81

***Bu kursların toplam sayısı kaç ?.........................3.852

***Peki, kaç tane 'cami yaptırma derneği' var ?..........................35.000

***içişleri Bakanlığı'nın bütçesi ne kadar ?..........................783 trilyon...

***Ulaştırma Bakanlığı'nın ?...................678 trilyon

***Bayındırlık ve iskân Bakanlığı'nın ?...........................677 trilyon...

***Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ?............................632 trilyon...

***Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın ?...........................280 trilyon..

***Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın ?............................249 trilyon...

***Çevre ve Orman Bakanlığı'nın ?............................404 trilyon...

***Sadece Sünnileri temsileden Diyanet işleri Başkanlığı'nın bütçesi nekadar ?...........................1.3 katrilyon... 8 bakanlığın bütçesi kadar...

22 üniversitenin toplam bütçesine denk...

***Diyanet işleri Başkanlığı bütçesinin yıldan yıla büyümesine bakalım:

1997'de 66 trilyon.

1998'de 119...

1999'da 180...

2000'de270...

2001'de 302...

2002'de 553...

2003'te 771...

2004'te 1 katrilyon...

2005'te 1 katrilyon...

2006'da 1,3 katrilyon...

2007'de 2,7 katrilyon...

***Türkiye'de 1 opera derneği var, 11 bale, 10 heykel, 18 resim, 18 sinema, 38 tiyatro derneği var.

GAZATECi CAN DÜNDAR'ın KÖŞE YAZISI
akp siyaseti..

konuşmaya ya da tartışmaya gerek var mı , görünen köy hala klavuz mu istiyor?

neyse , klavuzluk yapmaya calışalım. ( karga olmayanından=

izlediği politika tartışılmıyacak kadar güzel. neden?
şöyleki; en üst kademesindekinden en alttakine kadar halkı nasıl izah edebiliriz kendimizi , diye düşünerek halka hiç olmayacak her hangı bır seyi bile olmuş gösterebiliyorlar.
aslında uzatmaya gerek yok. amerıkalıya, sosyaliste, imama, işçiye, öğrencı ve öğretmene, müdür ve calışana, sendıkaya, televızyonlara, aklınıza gelen her kesime nerde, nasıl, ne konuşacaklarını secip vaaz verıyorlar.
arastırılmamak , söyledıklerının aslında kurmaca oldugunu göstermemek içinde bazı yayın organlarına sansur uyguluyorlar. örnegın ; kapatma cezası gibi..daha sonrada erişimin engellemesinin nedeninin herhangı bır turk kuruluşuna, ulusa, ataturk'e hakaret dıye belırtıyorlar..

din üzerinden siyaset yaparak bireylerin inançları ile oynuyorlar..

ülkemin yarısını özelleştirerek vatandaşını felakte surerken ; araya sıkıştırdıgı yol , elektırık gıbı mevzular ıle uyutuyorlar..

bunlar en belırgın olanları sanırım. hepsını burda sıralamaya gerek var mı? bılmıyorum; ama konuşma sanatı olan öfke ile ( pardon hıtap biçmi idi?) konuşmalarına devam etmesi dileği ile...!
- fetoya dayali siyasettir.
- "asla oldugu gibi gorunmemek" esasina dayali siyasettir.
- bakanlarin ve bakanlarin en basinin bir elini devamli "ticarette" tutmasina dayali siyasettir.
- o el ticarete iken bakan ve basbakan evlatlarinin, akrabalarinin devamli zenginlesmesine dayali siyasettir.
- herkesi kucakliyomus ayagina yatip kendisi gibi dusunmeyenleri -halk ya da milletvekili farketmez- once azarlamaya akillanmazsa dovmeye dayali siyasettir.
- kendilerinden olmayan cumhurbaskanina, savciya, rektorlere demedigini birakmama, tehdit ve hakaret etmekten cekinmemeye dayali siyasettir.
- halki once fakirlestirip sonra onlerine erzak atip oylarini satin almaya dayali siyasettir.
- turklugu degil ummeti savunmaya dayali siyasettir.
- laiklik hosnutsuzluguna dayali siyasettir.
- abd' ye tam dayali siyasettir.
rte - bizim oglanin gemileri is yapiyor mu?
----- yapiyor lordum yapiyor...
rte - oh oh ekonomide hersey yolunda desene.
rte - bizim yegenin tirlari is yapiyor mu?
----- yapiyor sıhhım yapiyor...
rte - oh oh ekonomide hersey yolunda desene.
rte - bizim ülker , bim , albayrak grubu , calik grubu is yapiyor mu?
----- yapiyor seyhim yapiyor...
rte - oh oh ekonomide hersey yolunda desene. basina öyle söyleyin isler cok iyi allah bozmasin... hemen benim oglana , yegene , digerlerine falana filana vakiftan, halkbanktan kredi acin.
adnan menderes'ten bu yana güdülen siyasetin son noktası. sanırım az kaldı amaçlarına ulaşmaya.
korkunç. evet evet korkunç bir ülkenin başına gelebilecek en kötü şeydir. her an herkese satabilir sizi, yeter ki uyugun para ve koşullar şekillensin. çakma gündemler yaratırlar, ona buna bok atarlar, içine sıçtıkları ekonomiyi çakma kapatılma kriziyle örtmeye çalışırlar, ülke umurlarında değildir, ben sınırlarımızı bildiğiklerinden bile emin değilim.
bu adamlar araplara devlet şeref madalyası vermiş ve bu heriflerin otel odasına gidip yalamış adamlardır.
bu ülke bundan daha rezil bir siyaset görmedi, o derec tiksiniyorum onlardan ve yalakalarından. hiç bir değer yargısına ve maneviyata sahip olmayan insanlardan tırsın lan, hafife de almayın sakın, satılmadık bir donunuz kaldı zaten, belki satılmştır o da.
(bkz: küçük baş siyaseti)

bu da açıklaması:
pek sevgili(!) başbakanımız tayyip, deniz baykal'a "ey baykal sana 5 tane keçi teslim edilse idare edemessin" dedi.bundan 3 ay önce "sayın baykal a 10 tane koyun keçi teslim et kaybedip gelir." demişti.ve yine 2 yıl önce baykal a "her zaman söylüyorum hayatında 2 koyun gütmedin, bu işi yapamassın." demişti..
basit ama disiplinli bir temeli vardır. örneğin:

4+4+4 sistemi meclisten geçirilirken; kürtaj muhabbeti açmak,

reyhanlı patlamasından sonra; bir gecede yasaya sokulan alkol yasağı ve bülent arınç'ın 10.yıl marşı tepkisi benzeri şeylerdir.
tayyip amerikadayken de susmuşlar ve talimatları beklemişlerdir. o arada pek konuşan olmamıştı.
en büyük vurgunu koltuk sahipleri yapar daha sonra da yandaşlara dağıtılır.onlarda kendi yalakalarına.sonra el birliği ile memleketimizin ardından bir el fatiha okuyabiliriz.

sömürü düzenidir.
Bir adama, ürettiğin ilacı satmayı başarmak istiyorsan, önce onu hasta eden başka bir ilaç üretmelisin. Siyaset bilmem fakat Akp'nin ideolojisi bu.
Önce adaletsizliği artırdılar, şimdi adaleti sağlayacağını dile getirerek kandırıyorlar. insan-hasta-ilaç ilişkisi.
Bunları idrak edebilmek için über siyaset bilgisine sahip olmaya gerek yok. Kimse kusuruma bakmasın fakat ben bu adamları zeki falan görmüyorum, daha çok sizi aptal olarak görüyorum.
saman ithal edecek kadar halk düşmanı olmak.
görsel
arkasında kim var ?

paralel yapı.

onun arkasında ?

abd

kim kandırıldı yine ?

akp ...
görsel