bugün

kaybettirdiklerinin yanında devede kulak kalacak saçma sapan şeylerdir.
kavalı çalan yalancı çobanın peşinden giden sürü özelliğine bağışıklık kazanma.
demokrasinin kelime anlamında kalmamasını.
3 temel unsurdan oluşur. bunlar:
- amerika sevgisi
- ab sevgisi
- ergenekon sevgisi. he bi de * sevgisi var ama onu her hükümet tattırıyordur, bu yüzden sadece akp ye mal edilemezdir.
tek ayak üzerinde yürüyen ürkek türk demokrasisini iki ayak üzerine oturtmaya uğraşması, anayasanın pek çok maddesini daha demokratik olacak şekilde değiştirmesi, kıbrıs'ta elimizin güçlenmesi, türk gladyosunu tasfiye etmesi...eklenebilir daha.
eksi oy verenlerinde bu ülke de yaşama hakkının olduğunu.
(bkz: türkiye nin akp ye kazandırdıkları)
(bkz: kadrolaşma)
(bkz: türban kavgası)
(bkz: kardeşin kardeşe düşman edilmesi)
sigara içme yasağı. düşünün iyi yöndeki tek şeyleri bir yasak! ha bu konuda destekliyorum, orası ayrı konu.
akp türkiye adına sayısal loto 6/7 oynasa onu bile bulamaz diyenlerin kaba etleriyle güldüğü 0 maddeden olusan kuramsamalar silsilesi.
halkını, kendisinin koyduğu yasağı delmeye teşvik eden bir zihniyetin varlığından haberdar etmeleridir.

--spoiler--
ben youtube a giriyorum siz de girin
--spoiler--
*daha çok sansür
*1 mayıs'ın daha sert geçmesi
*sosyal güvensizlik yasası
*teğet kelimesine yeni anlam yüklenmesi
*nakit sıkıntısı(ecevit i mumla aratır)
*4 milyondan fazla işsiz
*hortlayan terör
*varsayımlarla ilerleyen ergenekon davası
yeşil sermaye.
akp nin türkiyeye kazandırdıkları iki sevgilinin pepsi reklamında birbirlerine bol bol söylediği o anlamlı kelimede gizli.

http://www.vidivodo.com/233142/pepsi-gnctrkcll
bir çok karikatür dergisine düşen o komik hallerine bakarak eğlenmemizi, bu kadar da olmaz dedirten durumlar karşısında bile arkasındaki güçler sayesinde sesimizi susturabilmeyi sağlamışlardır. one minutes olmaz one minutes dedirtmişlerdir artık.*
erkin asli sahibinin elit azınlık değil bizzat milletin kendisi olduğu farkındalığı ve özgüveni.
gerçekten söylemek istemezdim ama, ananı da al gitten de anlayabileceğimiz gibi, ve "yüzde 47 ile geldik" "yüzde 47 arkamızda" laflarıyla yüzde 53ü yok sayması, demokrasiyi skip* attığını gösterir. bunun yanında akçıların heryerde kayrılması, askersen sana yok gibilerinden lafların çok işitilir olması, üniversitelere giren nurcuların artması... sayabiliriz..

peki anayasaya bakalım; suçlu olanları hapisten çıkaracak kanunlar gelmesi*,zaten başbakan halihazırda bir suçlu değil miydi? ne çabuk unuttuk siirtte yaptığı bir oyunla başbakanlığa geldiğini. ama anayasadan devam, anayasa mahkemesini zklememesi mesela, bu mahkeme bunlara yüzde 50 kesinti vermiştir zklerinde değildir, açıkca ve alenen, oy çokluğuyla partilerini kapatmayıp bunlara irticai, demiştir ama bunlar kendilerini hala akkaşık görmektedir. 3ncü maddede ödün verilmesi... allahım daha yazamıyorum yoruldum, geçelim kıbrısa filan...

kıbrısta ödünlere gidilmesi, kıbrıs halkını utanacak duruma düşürmesi, gerekirse maraş bölgesini veririz demesi... dış politika? orta doğuda amerikanın maşası konumuna getirlmemiz, bizi, toprak bütünlüğümüzü ve varlığımızı, ulan uyanın misaki milliyi saymayan ermenistanı saymaya başlaması. bizi hiç bir zaman almayacağı ayen beyan ortada olan AB'ye herçeşit ödünün verilmesi.

ekonomi? küresal kriz teğet geçti diyerek bizi ayakta zkmesi, dış borçlanma ile şişirilen ekonominin patlayacak olmasına parayı değiştirerek hava getirmeler. özelleştirme ile donumuzu bile yabancıya emanet etmemiz. daha yazmicam ekonomi buna da yoruldum.

türk gladyosu denen ergenekon ile bitireceğim, sayın akçılar seviniyor ergenekona da, bana ergenekonun tam olarak ne olduğunu anlayan biri var mı bi onu söylesinler. ha birde ne oldu deniz feneri üstü kapatıldı değil mi? neden? aaaa pardon yargı gladyoyla uğraşıyordu. bsg allasen ya!

edit: anam söylemezsem içimde kalacak, millet araba sahibi olmadı, akçılar araba sahibi oldu, nerde sakallı, baş örtülü, akçı bıyıklı tip, altında araba. ama ben hala 14 senelik arabamıza biniyorum, eskiden neysem hala oyum, bir adım alamadım aksine geriledim, yüzde 53'ten biriyim diye mi? ah evet...
kardesler arasında kan davası...*
(bkz: kömür)
geometri bilgisi.
(bkz: teğet geçti)
türkiyeyi bilmem ama bana 7 senede memur maaşıyla bi ev bi araba kazandırdı.
(bkz: inanmayan tarih okusun)
Türkiye'nin, akp'ye kazandıkdıklarının yanında koskoca bir hiçtir.
seviyeden yoksun bir jargon.
- tv ye sigara, içki ve tabelalara buğu. ayrıca bonus olarak kürtçe ve arapça kanal.
- sosyal yaşama; telefonun dinlenme, internetin takip edilme korkusu.
- dış güçlerden ürkme hissi.
- terörizme özgürlük.
http://i31.tinypic.com/i6wc3q.jpg