bugün

Onur,şeref,haysiyet.
insanlık.
(bkz: akp nin türkiye ye kazandırdıkları)
hitabet sanatı. Deniz Baykal'ın takdire şayan, kuvvetli, kendisini haksızken haklı konuma geçiren, kendi içinde anlamsal büyünlük taşıyan, kendi görüşünü yer yer ses tonuyla oynayarak olabildiğince iyi anlatan ve mutlaka çok okudugunu gösteren hitabeti yanında Ak parti'li siyasetçilerin yarım yamalak devrik cümlelerle birşeyler söylemeye çalışmaları ibretliktir. Ak parti kahvehanedeki insana hitap edebiliyor ama az buçuk mürekkep yalamış insanda hiçbir etki bırakamıyor, öyleki mutlak derecede haklı oldukları mevzileri bile kaybediyorlar. Acilen hitabet dersi almalılar.
iski yolsuzluğu gibi yolsuzlukları, hortumlanan bankalar (ege bank vs.), cem uzan ve tayfasını, ergenokon gibi mafyacıları, 6 adet sıfır, özel hastanelerin ssk lıya bakmamasını, imf nin her gün gündem olmasını, avrupa birliğinin en ufak sinyal vermemesini vs. vs. vs.

ayrıca devlet bütçesinden önemli rakamlar kaybetmiştir. (yıllardır memura ödenmeyen nemaların ödenmesi, ev konut yardımı diye kesilen paraların geri ödenmesi gibi).
2004-2009 yılları şimdilik.
yakın zamanda hiç bunu tartışıyor durumda kalmayacağız.
bir kısmını batırıp, bir kısmını satacaklar.
pahalılık, işsizlik.
kötü yaşam.
adaletsizlik.
özelleşmeleri saymıyorum hatta onların yanında umursamıyorum.

AKP iktidarından sonra azıtan Terorün Ülkemizden kopup aldığı sayısı yüzleri aşmış Türk askeri.

Türk askeri ölmek için vardır, ölmek için vardır ama çatışmada ölüp gerçek türk olmak için vardır.
siyasi iradenin terore destek çıkmasıyla ölmek için yoktur.
(bkz: laiklik)
dindarlara olan saygı. geride sadece bir enkaz kaldı manevi olarak.
güven.
özveri.
tecrübe.

ama başharfler değil. normal ele alalım. allah'a şükür o yerinde duruyor. daha zor anlara saklıyoruz.
halkın vergileriyle kurulmuş olan kamu iktisadi teşeküllerinin yerli-yabancı parababalarına satılması azımsanmayacak bir kayıptır.
(bkz: tekel vatandır satılamaz)

yani vatan.
insanlık!!!
(bkz: kemalizm)
3 aç çocuk dışında bir şey kazandırmadı.
Geleceğimiz.
Başlıca Ekonomi, (akp öncesi ve sonrası teknoloji),
Akp sonrası din,ahlâk, iyi niyet, güven, adalet.
Bu saydıklarımı tek tek tanım gereği duymuyorum,
şahsi vicdan sahibi ben tarafından gördüğüm kaybedilenlerdir .
Türkiye.
ahlak ve insanlık. maddiyata tapan sahtekar riyakar cahil inanç tacirleri.
Ahlak, ekonomi, eğitim, din, siyaset. Pek çok şey.
ruhumuzu...