yanlış bir söylemdir. eğer akp osmanlıyı yeniden diriltmiş olsaydı filistindeki katliamlardan ötürü israile savaş açmıştık.
çaktırmadan osmanlı'ya laf sokma taktiğidir.
arkadaş, dirilte dirilte ölüsünü mü diriltti yani?
aslanlar gibi üç kıtada şey etmiş osmanlı,
bu mu yani?
akp osmanlıyı dirilttiyse belgrad,zigetvar,saraybosna,üsküp,sofya,köstence,kırım,batum,erivan,süleymaniye,kerkük,musul,şam,halep,kudüs,medine,mekke,beyrut,kahire,tobruk,derne,iskeçe,filibe,kavala,rodos,girit,selanik niye elimizde değil uleynnnnnn... diye sitem edilesi başlıktır..harbi lan yeni osmanlı meni osmanlı diyolar ama bu şehirlerden biri bile tekrar elimize geçmedi iyi mi..
nihat doğan'ın bile söylediği gerçekliktir. new ottoman hayali ile kodlar nihat ağabey durumu.

son osmanlı padişahı pankartlarıi yaşanan kıyamet kadar durum da bunu göstermektedir.
--spoiler--
padişahım çok yaşa
--spoiler--
sulukule'de yapılan osmanlı evleri buna en büyük örnektir. *
anayasanın ilk üç maddesi en son görüşülecek denilmiştir.

--alıntı--
Madde 1- Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

Madde 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.

Madde 3- Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı istiklal Marşı'dır. Başkenti Ankara'dır.
--alıntı--

yukarıdaki maddeler görüşülecek ise muhakkak padişahlık dönemine gittiğimizin resmidir.
sadece şunu sormak istiyorum, bazı vatandaşlar eksi vererek bunu savunacaktırlar. edit gerekmeden ben şimdiden yazayım!
be vatandaş!
bu şekilde seçme ve seçilme hakkın elinden alınacak.
devlet hepimizin olan bu vatanı, kendi malı gibi satıp savuracak.
okullarda arapça dersine başlanacak (-tır muhakkak) hazır araplarda geldi!
zaten eğitim sistemi çökmüş, çocuğun cahil olarak yetişmeye devam edecek!

zaten askeriye bitmiş! her allahın günü şehit! her allahın günü vergi! her allahın günü zam!
ileri de daha kötüye gittiğinde, derdini kime anlatacaksın!
padişahlık devri yeniden gelmiştir! uyuyan güzel masalını okumaktan vazgeçin artık!
Sevr anlaşmasını da diriltebileceği gerçeğinin göstergesidir.
Diriltemez Emine gözünü oyar! Yok cariyeydi, yok perşembe halvetiydi, mor mendildi ohooo!
başlığa kanıp yazıyı okumayan ezberciler (her ne düşünceden olursa olsun) yazıyı kendine göre yorumlayıp akepeci ise alkışlar akepe karşıtı ise eleştireceklerdir.

la bi okuyun diyorum güzel bir yazı tebrik eder saygılar sunarım.

akepe tesbitlerde de gösterdiği osmanlıyı diriltme yönünde büyük adımlar atmıştır ama tarih gelişmekten yanadır ve gerilemeye izin vermez. akepe öncekilerinin daha öncede denediklerini denemeye devam edecektir ama diğerleri ile aynı sonu görecektir. tam bağımsız türkiye ideali her geçen gün daha büyük güçle büyüyor büyüyecek ve nasıl geçmişte emperyalist efendileriyle birlikte uşaklarını tarihe gömdüyse yine gömecektir.
osmanlı gibi şanlı bir devlet ile akp gibilerini karşılaştırma gafletine düşürmüş kişi söylemi. osmanlı en kötü zamanlarında bile askerinin başına çuval geçirtmedi mavi marmara baskını gibi aşağılayıcı olaylara müsamaha göstermemiştir.
eksik kalan icraatlar var oda yeni Büyük şehir yasası ile eyalet düzenine de geçiyoruz.Yeni isimle demokratik özerlik.
bokanegro tespitleri italyan siyaset biliminde çok önemlidir, yazar burada bokanegro tespitleri yapmış kıçından uydurduğu elementlerle tespitlerini kanıtlamıştır.
osmanlı devleti hiç dış imparatorluklara taviz vermedi, tıpkı davos zirvesinde olduğu gibi.
Osmanlı 1922'de bir daha dirilmeyecek şekilde tarihin tozlu sayfalarına gömülmüştür, gerisi fasa fiso.
daha tam olarak olmasa da az kalmıştır.