bugün

Silah ruhsatı alma yaşı 18'e indiriliyor.
Her isteyen 5 silah alabilecek, ikisini yanında taşıyabilecek.
Heyet raporu yerine tek doktorun raporu yeterli olacak.
Başvuru anında geçici ruhsat verilecek, "şu kadar gün sonra gel ruhsatı al" denecek.

Muhalefetten ve iktidardan gayrı ciddi açıklamalar geliyor.
Konu saptırılıyor, halkımızın gerçekleri görmesi engelleniyor.
AKP kodamanları "Dağdaki çobanın kuzusunu kurt mu kapsın, niye çobanın silah almasını istemiyorsunuz" diye işi komediye dönüştürüyorlar.
Muhalefet "Kovboy Yasası" diyerek, "Silah tekellerinin isteği yapılıyor" diyerek tezgahın üzerine şal örtüyor.

Normal vatandaş binlerce lira verip nasıl silah alsın, aç karnını zor doyuruyor.
Hem niçin alsın 5 silahı ve niçin ikisini yanında taşısın. Mantığı yok.

işin aslı şu:
AKP, taraftarlarını iç savaşa hazırlıyor.
Düzenlenen silah kanunu, iç savaş hazırlığı.
Tarikatlar ve bölücüler yani PKK taraftarları silahlanacak.
230 bin kişilik polis ordusu zaten hazır.
"Sınır Ordusu" adıyla AKP ordusu kurulma hazırlığında.
Silahlanacak olan tarikatçılar ve PKK taraftarları ile tablo tamamlanacak.

Böylece Büyük Ortadoğu Projesi Silahlı Kuvvetler Topluluğu oluşturulmuş olacak.
Görev Güneydoğu Anadolu'yu koparıp Barzani Devleti ile birleştirmek.
Yerine Sınır Ordusu yerleştirilerek sınırlardan iç kısımlara doğru sürülmüş ve Güneydoğu üzerindeki denetimi kaybetmiş olan Türk Ordusu organize bir silahlı güçle karşı karşıya kalacak.
Ayrılıkçı kalkışma durumunda hükümetin "Karışma" emrini dinlemeyecek olan komutanlar çıkarsa, onların komuta ettiği kuvvetlere bu güçler saldıracak.
Yani iç savaş çıkacak.
iç savaş çıkması kaçınılmaz.
Genelkurmay hareketsiz kalsa bile alt kademedeki bazı komutanlar mutlaka insiyatif alarak ayrılıkçı kalkışmayı bastırmaya çalışacaklardır.
Tüm komutanların kollarını kavuşturarak ülkenin bölünmesini seyretmesi düşünülemez.

Olay çok vahimdir.
Bölünmeye karşı olan muhalefet güçleri tezgahı görmeli ve ona göre tavır almalı.

Peki, ülkenin bölünmesinden tarikatçıların çıkarı ne?
Bölünme, Türk Ordusunun yenilmesi ile mümkün olacağından, Sevr günlerinde olduğu gibi ordu terhis edilecek ve Ankara'da şeriatçı bir dikta rejimi kurulacak.
Böylece Amerika'nın "Üç israil Planı" başarıya ulaşmış olacak.
Birinci israil: Mevcut israil Devleti
ikinci israil: Güneydoğu Anadolu + Barzani Devletinden oluşacak Büyük Kürdistan
Üçüncü israil: Haçlı irtica diktası altındaki Türkiye

Yirmi küsur yıldır Amerikan planı devam ediyor...
"Amerika Barzani Devleti kuracak" dediğimizde kimse inanmamıştı.
O günden bugüne Barzani Devleti kuruldu. Şimdi ikinci aşamaya hazırlanıyorlar

edit: kotucenk arkadaşın dediğine göre, mevcut yaş sınırlamaları önceden de vardı. bu düzenlemeyle kanunlaştı. (#10205288) bütün bu tartışmalar, tamamen gündem değiştirme amaçlı diyor, haksız da sayılmaz. mesajlaştığımız yazısını kopyalayayım;

dostum ben sana başında da söyledim amaç iş yapmak falan değil, gündem değiştirmek; benzin 4 tl oldu, sms in tanesi 50 kuruş olcak, et 35 tl, tüp 60 tl, asgari ücret 600 tl, işsizlik %25 sen silah diyorsun. ben ingilizce sosyoloji mezunuyum ne işle uğrasiyorum *

ya hikaye bunlar, silah her sekilde satılıyor, zaten silahta sayı ve sıır yoktu, vatandaş piyasayı bilmiyor bende glock 19 var maliyeti 6.000 TL'yi buldu şimdi satacak olsam 4500 usd ye belki veririm, normal vatandaşın silahla işi yok, alım gücü yok. 1 tane 9mm mermi poligonda 3 tl... daha sayayım mı?

kurtlar vadisi- sigara yasağı- silahlanma bak bu 3 konu akp'nin her bok yemesinde ortaya cıkar gündem değişir.
(bkz: hayddaaaaa)
ergenekondan daha tehlikeli bir örgütlenmenin adı akp'mi yoksa diye düşündüren beyân. ama sanmıyorum. adamlar ülke için canla başla çalışıyor, somut olarak görülebilen hiç de azımsanmayacak gayretleri var. kendi ceplerini dolduruyorlar mı tartışılır ama diğer hükümetler kadar sikmediler bu ülkenin anasını.
devletin kasasına para girsin diye insanların canını hiçe sayan yasa.
iç savaştan ziyade sinir anında işlenecek cinayetlere tuz biber olabilecek durum. Üzerinde 2 silah taşıyan ben bir terminatör biliyorum birde angelina jolie. Hani onlarda pek masum sayılmaz. Kısacası insan ölümlerinin artmasına neden olacak durumdur. Haberlere yansıyacaktır ki; " içkili baba eve geldi. Karısını ve iki çocuğunu kendi silahıyla vurarak öldürdü daha sonra ne yaptığının farkına varan baba kendi kafasına bir el ateş ederek intihar etti. Olay veri güvenlik çemberine alındı. Kriz nedeni araştırılıyor. " o sırada geçen bir alt yazı, " Şok şok şok. Ehliyet ruhsat isteyen polise 2 el ateş ederek kaçan zanlı ile girilen çatışmada 2 polisimiz şehit oldu.. Zanlının üzerinden 2 silah ve cephanelik çıktı. "

abarttım mı ne ?
birileri, bu değişikliğin silahlanmayı kısıtladığını sanıyor ve ciddi ciddi buna inanıyor...

türkiye'de silahla yaralanmaların %80'inden fazlası ruhsatsız silahlarla oluyor. yaptığın bu değişiklik, en fazla, ruhsatsız silahların bir bölümünü (pompalı tüfek) denetim altına almaya yarayabilir (o da belki). silahları denetim altına alınca, türk halkının silahsızlanma bilincine erişeceğini düşünmek saçmalıktır, cahilliktir.

ülkenin silahsızlanmasını istiyorsan, önce akp yalakalığını bırakacak, sonra hükümetten ruhsatsız silah taşımanın getirdiği cezai yaptırımın artırılmasını isteyeceksin. ama öncelikle, 18 yaşında, daha askere bile gitmemiş birisinin eline pompalı tüfek veren zihniyeti sorgulayarak başlayacaksın işe!

http://www.ntvmsnbc.com/id/25159548/

http://haber.mynet.com/de...at-yasi-18e-iniyor/496577
http://galeri.uludagsozlu...ip-erdo%C4%9Fan_87987.jpg
geleceğe dönüş filminde proferösün ve martinin terör çağına gittiğini aklıma getiren hadisedir.gün gelecek ortalık savaş alanına dönecek. korkuyorum sözlük.
ister misin arada bir kubilay, bir hasan tahsin daha çıksın? olur mu olur valla... silah yasası, militan yüksek okulu, hatta master programı bile hazır.
Balyoz daki BÇG bombası BOMBASINI GÖLGELEMEK, YENi BULUNNA DARBE PLANLARNI GÖRMEZDEN GELMEK iÇiN ÖĞRENCi OLAYLARI AKABiNDE SUNULAN YENi BiR TEZGAH.
iÇ SAVAŞIN DANiSKASINI PLANLAYAN CUNTACI ŞEREFSiZLERE TEK KELiME EDEMEYENLERiN ÇENESiNi VE KLAVYESiNi DAHA DiKKATLi KULLANMASI GEREKTiĞiNi HATIRLATAN ENTRYDiR.
TSK NIN DARBE PLANLARINI KÜÇÜMSEYiP, SAVAŞ TAM TAMI ÇALANLARA GÜLÜYORUM SADECE.
--spoiler--
TSK NIN DARBE PLANLARINI KÜÇÜMSEYiP, SAVAŞ TAM TAMI ÇALANLARA GÜLÜYORUM SADECE.
--spoiler--
işi iç ve dış düşmanlara karşı taktikler üretip daima bu tehditlere hazır olması gereken bir kurumun hali hazırda var olan hatta hala daha üretilen bu planlarını, halka olacakmış gibi gösteren ve hatta olması için elinden geleni yapan insanları algılamak gerçekten zor. savaş tamtamla başlamaz. olan darbeler incelendiğinde öyle tamtam borazan ve diğer enstürmanlar çalınmamış ve olabildiğince gizlilik içinde birden uygulamaya konmuştur.

halk, bu şekilde bir paranoyaklığa itilmiş tsk'ya karşı gerçekten anlaşılamaz bir güvensizlik ortamı sağlamada başarılı olunmuştur. iç savaş olur mu olmaz mı bilinmez. ama şu gerçektir ki her ne kadar matematiksel veriler halkı refah içinde gösteriyorsa da, sosyal veriler bunun tam aksini haykırmaktadır.
bu savaş tam sekiz senedir açıkça sürdürülüyor, ve bunu görmeyen kör olan türk halkının gözleri açıldığında herşey için çok geç olacak.
akp milletvekilleri tam otomatik glock+2 şarjör ile dolaştığına göre yabana atılmaması gereken tahmindir.
Oğlum bir durun borsada para var amk.
http://www.hurriyet.com.t...na-yerlestirildi-40414607
akepenin ithal teröristleri görev başında olacaktır.
iç savaş çıktığında hedefler listesine adınızı yazdırdığınız başlıktır yeti kılıklı sözlük sahibinden dolayı.
gerçi böyle giderse hem rusya hem amerika hem yunanistan hem de yeni kurulacak olan kürdistan ile savaşmak zorunda kalacağız, bir de iç savaş ile uğraşamayız.
Yıllarca bunun için çabalıyorlardı zaten.
ona buna avrupa yalakası diye iftira atan götverenlerin kendisi ilk fırsatta çoluğu çocuğu, tası tarağı toplayıp kaçıyor.
http://www.yenicaggazetes...uge-yukseldik-42767yy.htm
umarım islamofobi patlar ve götünüzden aşırı sağcılar kan alır.
Başlık 2010 da açılmış. Ama bugün gerçektende böyle birşey varmış gibi görünüyor. Haber kanallarında komşularınızı fişleyen ve bunu normalmiş gibi lanse eden şişko kadın. Hergün twitter da mermi paylaşımı yapan troller. Muhtemelen bir yerden talimat alıp bu şekilde algı oluşturuyorlar. ilk seçim mağlubiyetinde kabullenmeyip kitleleri sokağa dökmek planı bu. Daha kötüsü ise hiç seçim yaptırmamak.

Bunlardan herşey beklenir. Dikkatli olmak lazım.