bugün

cumhuriyet tarihinin en kötüsüdür.
demirören'in futbol politikası gibidir.
Okulları kuran kursuna çevirmeye yönelik politika. Keşke amaçları dini kullanmak değil de sevdirmek olsa...
Sürekli değişmesi nedeniyle güven vermemektedir. Ama evrim teorisinin mutlak doğru gibi sunulmasının önüne geçtiği takdir ediyorum.
önce imam olunacak eğitimdir. sonra ise ;

- imam mimar.
- imam mühendis.
- imam subay.
- imam veteriner. vs gibi meslekler yetiştirendir.
(bkz: yok ki)
gel deyince gelecek, git deyince gidecek, sorgulamayacak, neden diye sormayacak, embesil ucuz salak cahiller lazım.
bir devleti iflas ettirmenin en kolay yollarından birisi eğitim sistemini işlevsiz hale getirmektir.
bakanların hepsi kukla, adamın adamı ve üstten aldıkları emirleri sorgusuz uygulayan garip tiplemeler oldukları için bugün istenilen noktaya geldik.
benim tek umudum fen ve sosyal bilimler proje anadolu imam hatip liseleridir, işte bu okulların yetiştireceği gençler kesinlikle ülkemiz adına büyük kazanç olacaktır.
En tatlısı nabiydi. ismet gelince vallahi değerini anladım.
(bkz: politika molitika yok bam bam bam)
eğitim olsun, politika hallolur.
görsel
bir politika mevcut olmamasidir.
Olmayan politikadır. Ülkemizde eğitim yok çünkü.
eskiden de aynı berbat eğitim sistemi vardı şimdi de.

eskiden de işsiz vardı, şimdi de. işsizlik bu ülkenin hep sorunu oldu. eskiden farklı olarak işsizlerin eğitim durumu arttı hepsi bu.

eğitim sistemimizden eskiden çok çok iyi yerlerdeymiş gibi bahsetmekten vazgeçelim artık. ne eskiden ne şimdi iyi düzeyde değiliz. sebebi de kelli felli adamların devlet zihniyle, devlet mantığıyla eğitimi dizayn etmeye çalışması.

21. yy bilim çağı, teknoloji çağı. bu çağdaki eğitimi, 70 model devletçilik anlayışıyla düzenlemeye çalışmak en hafif itibariyle aptallıktır.

okullar özelleşmeli, müfredatlarını kendileri belirlemeli. nasıl eğitim vereceklerini eğitimciler belirlemeleri, devletin hantal yapısı içinde hantallaşıp gitmiş bürokrasi değil.
teog'u kendileri getirir kaldırırken biz teog'la mı geldik derler böyle eğitimin sisteminden n'olur.
akp nin eğitim seviyesi, buradaki hıyarto boş avel adamlardan belli olmuyormu?
(bkz: deneme yanılma)
''biiiiiz sizin yaptığınız eğitimi de iyi biliriz''.
Eleştirel yaklaşım yapmak biraz haksızlık olur.
Şu an eğitim öğretim var mı ki eleştiriyorsunuz?
Ezbere dayalı teorik bir eğitim mi olur? Geçen gün yeğen verilen ödevi bilgisayardan çıktı aldı dosyaladı, götürüp ödevini öğretmene verecek.
içinde ne yazdığını okumadan...
akp öncesi sendikalara üye olan öğretmenler aidatını kendi cebinden verirdi. eğitim-sen lider sendikaydı zira solcu kesim parasına puluna bakmaz inandığı uğruna fedakarlık yapardı. sağcılar ise 3-5 kuruş vermemek için sendikaya üye olmaz ve temsil hakkı falan aramazlardı.(Türk Eğitimsen hariç) daha sonra akp ''sendika ücretini artık devlet karşılayacak, herkes üye olsun'' dedi. işte bu ezik takım paldır küldür nasılsa beleş diye eğitim bir-sen adlı oluşuma koştular. fazla söze de gerek yok sonra gelsin torpiller, atamalar vs.

tanım: ayakları baş yapan politikadır.
Eğitimsiz bir kesimin yarattığı eğitim politikasıdır.
gayet basarili ve bilimseldir. manevi boyut ihmal edilmemis sosyal bilimlerin yaninda pozitif bilimler de manevi degerlere uygun hale getirilerek hatip liselerinde ogrencilere sunulmustur. onceki egitim sistemleri ortadadir. sanki onceki sistemlerle uzaya cikmisiz gibi konusmayin..