bugün

(bkz: bi cinnet herşeyi halleder)
(bkz: yüce divan ın kapatılması)
(rte ve kurmayları toplantıdadır)
bakanlardan biri:
- anayasa mahkemesi bizi kapatmadan biz onu kapatalım.
rte:
-* benim aklıma gelmişti. *
367 şartını veren mahkemeden herşeyin beklenmesi dolayısıyla kesin bir yargıya varılamayacak sorunsaldır. ancak demokrasi açısından sorun teşkil edecek ve uzun vadede bazı çevrelerin beklentilerini karşılayamayacaktır. %47 nin temelde bir tepki oyu olduğu düşünüldüğünde akp'nin kapatılmasıyla hemen akabinde kurulacak olan klon akp'nin %70 i zorlaması şaşırtıcı olmayacaktır.
istiklal mahkemeleri'nin yeniden kurulmasına neden olabilecek olay.
ordu gel bana darbe yap anlamına gelir..
(bkz: yasama)
(bkz: yürütme)
(bkz: yargı)
eceli gelen itin camii duvarına işemesi durumudur.*
çok yakında olabileceğini düşündüğüm olay. ne de olsa anayasa mahkemesi halka karşı gelemez değil mi?
bir devletin kuruluş felsefesi olamaz, o felsefeyi koruyan kurallar olamaz, bunları denetleyen kurullar olamaz velev ki olursa halka karşı gelinmiş olur, öyle değil mi?
gülünesi durum.
(bkz: akp nin kendi kendini kapatması)
(bkz: ülkeyi diktatörülüğe dönüştürmek)

(bkz: akp devleti)

(bkz: s kimin demokratları)
gülünçtür.

akp yavrucakları önce 70 küsür kişilik açıklarını kapatmalı. cırcır olacaklar bu gidişle.
mhp den teklif gelmiş ancak çıkacak kararın bilinmesi, göze alınmayacak bir risk olması ve tepki uyandırmaması gereği nedeniyle geri çevrilmiş öneridir.
(bkz: biliyoruz da konusuyoruz)
mhp den gelen teklifin parti kapatmayı zorlaştırması, hatta terörle organik ilişkisi olmayan partilerin kapatılmasının imkansızlaştırması olduğunu bilmeden ortaya atılmış yargı.

kimse anayasa mahkemesini kapatmak için teklif göndermemiştir. gündemi biraz daha iyi takip edersek görebiliriz.
(bkz: bazen her seyin ters gitmesi)
devletin denetlenebilirliğinin ortadan kalkması demektir.
(bkz: zıvanadan cıktım geliyorum)
(bkz: olum en buyuk gercektir)
(bkz: akp nin aydın doğanın kanallarını kapatması)