bugün

(seçim güvenliği konusunda tkp'nin gösterdiği ciddiyeti de ayrıca gösteriyor)
izmir'de AKP'li sandık görevlisi AKP'li müşahitlere mükerrer oy kullandırırken yakalandı.

izmir'in Bayraklı ilçesindeki Kaymakam Özgür Azer Kurak ilköğretim Okulu'nda AKP'liler mükerrer oy kullanırken yakalandı.

TKP'li müşahitlerin soL'a bildirdiği olay şöyle meydana geldi:

Saat 9:30 sıralarında izmir'in Bayraklı ilçesinde Kaymakam Özgür Azer ilköğretim Okulu'nda 1231 No'lu sandıkta AKP'li sandık görevlisi, AKP'li müşahitlere mükerrer oy kullandırırken yakalandı. AKP'li müşahitler, müşahit oldukları sandık listesinde isimleri olmamasına rağmen, AKP'li sandık görevlisinin izin vermesi ile mükerrer oy kullandılar.

insan Hakları Derneği MYK üyesi Necla Şengül, AKP'li müşahitlerin mükerrer oy işlemine tanık oldu ve hemen tutanak tutturdu.

TKP Bayraklı ilçe yöneticileri konu ile ilgili hukuki süreci takip etmek üzere belirtilen okula gittiler.

Gün boyunca yaşanan hukuksuzlukları soL'da yayınlamaya devam edeceğiz. soL okuru sizler de tanık olduğunuz hukuksuzlukları habermerkezi@sol.org.tr adresine mail atabilirsiniz.

(soL - izmir)
http://haber.sol.org.tr/d...en-yakalandi-haberi-43494
(bkz: seçim efsaneleri)
sen, ben, o oy vermiyor da kim veriyor bunlara oy? diye soru sormaya gerek yok. işte böyle oluyor olay.
kaynağa bak çay demle şeklinde anlaşılabilecek saçma sapan haber.
yenilgiyi baştan kabul edenlerin yeni bahanesi olacak olaydır. kaynak da çok sağlammış. *

--spoiler--
TKP'li müşahitlerin soL'a bildirdiği olay şöyle meydana geldi:
--spoiler--
seçmene katılım oranı %103 olursa şaşırmayın dedirtecek olaydır.52 milyon seçmen 69 milyon oy pusulası.17 milyon oy israf olmasın güneh onlarıda kullanalım.
sözkonusu suçun işlendiği sandık alanında elbette başka partilerin müşahitleri vardır kuşkusuz. ama durumu tkp'li müşahitler farketmiş ve tkp'nin yayın organı sol'a durumu bildirmişlerdir. burada sol'a inanıp inanmamak sizin bileceğiniz iş. olayın diğer büyük basın yayın organlarında birkaç saat içinde sol haber'in kaynak gösterilerek verildiğini görünce inanırsınız.
bir de olay hakkında yorum yapmak isterim:
be küstahlar! zaten farklı şekilde birinci çıkacağınız malum. bölgesel ve uluslarası emperyalizmn çıkarları gereği bu böyle. daha siz ne diye hileye hurdaya başvuruyorsunuz?
cumhuriyet tarihine böyle yüzü kızarmaz bir iktidar daha gelmedi yahu.
iktidara giden yolda bunlara her yol mübah. nedense hiç şaşırmadım.
haberi yapan site sol, iddiayı atan kişiler tkp, yorum bile yapmıyorum.
(bkz: dakka 1 gol 1)
sol haber sitesi türkiye'nin en güvenilir haber kaynağıdır efem. lütfen yiğidi öldürün hakkını yemeyin. şakirt de olsanız.
islam dini çalma çırpmayı helal etmiştir, buna münasır kendi partisine ben müslüman partisi imajı veren partinin yaptığı katakulledir.

peşin edit: ülkede hala beyinsizler var. Büyük ühtimallede şakirtlerde potansiyel hırsız ve kul hakkı yiyen mahluklardır ve sözde müslümandır, siz müslümansanız bende peygamberim ameke.
hezimete an ve an yaklasan muhalefet baslamis bok atmaya aglanmaya.
kaynaga baktim cnn, bbc kadar guvenilir ya kesin dogru soyluyodur.
olamaz mı ? olabilir. (bkz: bülent ortaçgil)
yollarda gördüğüm akp mühürlü secim pusulalarından sonra hiçde sasırmadan okudugum bir haberdir normaldir yaparlar..
kendilerini müslüman sananların cehennemlik yöntemlerinden biridir. her seçimde böyle olmakta ama dur diyen yok malesef.
(bkz: ahh benim sevgili kardeşlerim ahh).
tkp'li müşahitlerin sol'a bildirdiği olay.

tanım yeterli değilse devam edeyim. yani arkadaşım, tkp'li müşahit dediğin adam bildiğin sempatizan. çamur at izi kalsın ekolünden gelmiş arkadaşlar bunlar. hukuki süreç gerçekten başlatılmalı ve eğer bir iftira söz konusuysa bu arkadaşlar cezasını çekmeli ki bu tarz iftiralar mükerrer olmasın.
derin bi' oh çektiren haber. merakla bekliyorduk yine hangi yolsuzluğu yapacaklar diye. iyi oldu bu sabah sabah.
kaynağı mükemmel(!) olan haber.

--spoiler--
habermerkezi@sol.org.tr adresine mail atabilirsiniz.

--spoiler--

dur lan, bir mail atam bakem nolcak;

ankara/altındağ inönü lisesi'nde oy kullanmak için verilen kaşelerin içerisinde yoğun sedatif etkili ilaç tespit edildi. ilacın kişinin nöronlarını etkileyerek ampul imajına bir sempati oluşturduğu tespit edildi. 50 yıldır cehape'ye oy veren mustafa kemal inönü isimli şahıs aldığı ilacın etkisiyle "bu sefer doğru olanı yaptım ve, oyumu ampule bastım." dedi, ilçedeki bu okula ve diğer okullara polis ekipleri sevk edildi, bölgede geniş çaplı soruşturma başlatıldı.
yer belli mekan belli sandık no su belli. hala ne yalan haberi amına koyim dedirtecek ve akpli götverenlere sövdürecek olaydır.
din tüccarlığına en güzel örneklerden biri. biz affetmiyoruz, allah ta affetmesin.
kaynak götüm daha güvenilir lan , olgusu oluşturan haberdir .
akp yapar.
bayağı "tarafsız" bir kaynaktan bulunmuş haber. kaynağı geçin, bu haberin doğruluğunu ıvırını zıvırını araştırmadan içlenen kardeşlerinde objektifliğine inanmıyorum. hayır yani ak partinin hileye hurdaya ihtiyacı mı var lan! zaten halkın yüksek çoğunluğu arkasında partinin. ucuz numaralar bunlar pampaaaa iks de.
yapmadıkları şey değil. dün ankara keçiörende de oldu bu.