bugün

görsel

Siyasi kulislerde konuşulan dedikodulardan biri.

Olur mu olur yani. Beklenir.
ilk önce devreder sonra görevden alır.
radikal kararlar alma vakti geldi rte'nin. zira öyle yapıyor olmuyor, böyle yapıyor olmuyor.
damadı azledince; "bakın damadım da olsa işinde ehil sahibi değilse acımam, görevden alırım" mesajı verdi. buna ilaveten tüm kesimlere daha ılımlı yaklaşmayı ve ülkedeki kaos ortamını bitirmeyi hedefleyebilir damadın azliyle beraber.

yetmez elbet hukuk devletlerinde. devletin kurumlarının yakasını salmalı, güçler ayrılığı ilkesini tekrardan uygulamaya koymalı. rte bunu yapar mı? kesinlikle yapmaz. şu halde iç kaos, yıkılıncaya kadar devam eder.
Bence albayrak'a devredilecek.
bence bilal'e geçer.

https://www.youtube.com/watch?v=mFwiWTJlAig
bu ak partideki kan kaybının kendisini etkilememesi için yapılmış bir hamle olur. artık partinin kazanacağına dair ümidinin bitmesi anlamıma da gelir aynı zamanda. gerçek şu ki hiçbir şekilde yüzde 50 oy alabileceğini düşünmüyorum. türkiye’de bir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalacaktır bana göre. eğer işleyiş böyle olacaksa tekrardan cb seçilmenin tek yolunun partiden ayrılması ve ikinci turda en yüksek oyu alması olduğunu düşünüyordur bence. erdoğansız bu akparti tarihinin en düşük oyunu alacaktır.

o zaman geriye ortaya sandığı koymak ve en önemlisi karşısındaki rakibini belirlemesi kalıyor.

önümüzdeki günlerde siyaset meydanı daha çok ısınacak gibi.
böyle bir şey olursa o gece tayyip erdoğan'ın ülkeden kaçtığına emin olabilirsiniz zira başka türlü elde ettiği mevkileri bırakmaz kendisi.

gerçeklik ihtimali olmayan haberdir.
Asla gerçekleşemeyecek olan devirdir. Zira şu an başında bulunan zat-ı muhteremin normal yollar ile o koltuktan ineceğini düşünmek iyimserliktir. Hele ki hala iktidarda iken.
Bir kaç seçim kaybedilir ya da hakkın rahmetine kavuşur ise anca o zaman olabilir.
2023 kader anıdır akp için.
ahmet davutoğlu geldi aklıma. hani 2015 seçimlerinde akepe'nin oyunu düşüren insan.