bugün

21 mayıs konserinde hiç tereddüt etmeden kendini sahneden izleyicilerin üzerine atan şarkıcı. yetmezmiş gibi korumasının omzunda izleyicilerin arasına karışan ve elimi sıkmasından sonra bana 'akon bana el verdi, sırtım yere gelmez artık' düşüncesini sevkettiren şahsiyet.
ghetto ve lonely şarkılarıyla bulduğu çıkışı don't matterla tavan yaptırmış, ardından right now ve beautiful şarkılarıyla inişe geçmiştir. umarım beni yanıltır, bekleyip göreceğiz...
ipek yumuşaklığında bir sese sahip olan, afrika'ya, yani ait olduğu yere aşık bir ar en bi (r&B) sanatçısı.
her şarkısı tutan amerikalı şarkıcı.
(bkz: hypnotized)
(bkz: smack that)
(bkz: i wanna love you)
(bkz: dangerous)
(bkz: oh africa)
(bkz: mr loney)
şu ana kadar kötü şarkısına rastlamadığım zenci.
(bkz: ghetto)
(bkz: angel)
(bkz: one love)
(bkz: beautiful)
yanik sesiyle ibrahim tatlises i andiran abimiz.
En son The lonely Island ile "I just had sex" şarkısını söyleyen ve klibiyle beni gülmekten geçiren Senegal asıllı R&B şarkıcısıdır.
evinde kaplan besleyen bir
adam. ayrıca garajında
lamborghini murcielago roadster,
gallardo, bentley continental gt,
rolls royce phantom ve bir de
helikopter bulunuyor. kendi
benzin istasyonu da var evinde.
lonely diye bir şarkı
yaptıktan sonraki
klibinde bilimum kızla
gördüğümüz, aslında
hiç de "lonely"
olmadığını gözlemlediğimiz
çikolata renkli kadife sesli bir
sanatçı.
görsel
stüdyoda sesi ile acayip oynanan bir arkadaş bu, zaten sorun-soruşturun sexy bitch'i canlı söylediği tek bir canlı performansını bulamazsınız. Bunu kendisini ayıpladığım için söylemiyorum ama seray sever için türlü türlü laf söylenmişti yok gelsin canlı söylesin, sesini görelim gibisinden. Sende sexy bitch gibi şarkı yap "niye canlı söylemiyorsun diye millet gıkını çıkarıyor mu bakalım...
beautiful şarkısının klibinde oynattığı çekik gözlü kızla, zevkli olduğunu gösteren rapper'dir.
akon-2008 "i wanna f**k you",
akon-2010 "i just had sex", den sonra 2 yıl ve 4 yıl sonraki şarkılarının şu şekilde olacağı tahmin edilmiş;
akon-2012 "that ain't my kid"
akon-2014 "i just got aids"... bekleyip görecez.*
sesiyle amerikanın küçük emrahı.
2000 li yılların en iyi r&b sanatcısı olarak kabul edilen bir rapper.
oh afrika şarkısı yüzünden gidip afrika yerlisi olmaya karar verdiğim şarkıcıdır.
Tam adı Aliaune Damala Thiamdır. müslümanmış. sevindim. 21 mayıs'ta * doğum günümde istanbul'da konser vermiş.
dinledikçe sesi insana huzur veren şarkıcı.
beyaz renge inanılmaz bir tutkusu vardır.
r&b hit machine.
adı ve soyadı toplamda 12 kelimeden oluşan şarkıcı. gerçek adı ise:

Aliaune Damala Bouga Time Puru Nacka Lu Lu Lu Badara Akon Thiam
tam ismi "Aliaune Damala Bouga Time Puru Nacka Lu Lu Lu Badara Akon Thiam" ndan dolayı latin amerikalı sanırısı uyandıran insan.
sözleriyle düşündüren şarkıcı.

http://www.youtube.com/wa...mp;NR=1&v=ynMk2EwRi4Q
Aliaune Damala Badara Thiam ya da bilinen sahne adıyla Akon olarak bilinen senegal kökenli amerikan türkücü...