bugün

akıllı kişi aklını kullanır, daha da akıllısı başkalarınında aklınıda kullanır.
(bkz: ali fuat başgil)
basarili bir yazar. yazdiklarina baktim son derece guzel seyler. ayni yolun yolcusuyuz gibi geldi, sevindim. burada boyle insanlarin oldugunu bilmek benim acimdan sevindirici.
danke dediğim, iki gözünün orta yerinden öptüğüm, selam ettiğim, ich möchte eine köfte dediğimdir. islam hakkındaki bilgisini ayakta alkı$ladığım ve saygıyla kar$ıladığım, dostumdur.
(bkz: bir yazarla 500 entryle$mek)
ulan bi türlü denk gelemiyoruz lan, dediğim yazardır. nooldu nerelere gitti ne yapıyor merak etmekteyiz.
ayrıca, zirve yapmayı planladığım bir 5. nesildir kendisi.
(bkz: 31 mart be$inci nesil kedi zirvesi)*
sakarya caddesinde küçük bir barda oturuyordum. dördüncü arjantin 70'lik dolaylarındaydım, patlamı$ mısır bitmek tükenmek bilmiyordu, ama sigaram bitmi$ti. hesabı ödeyip le$ ve ke$ bir halde kalktım tahta masadan. sanki biri paçalarımdan tutarak biraz daha otur diyordu, ama ben yürüdüm. bi paket kısa winston aldım gürbüz bakkaldan, tiksinircesine baktı yine tipime, zoraki ve samimiyetsiz bir gülüşle iyi geceler diledi bana. metroya girdim. bahçelievlere gidecektim.

gi$eye yakla$tım jeton almak için, ama son bozuk paraları bah$i$ bırakmı$tım miniminnacık ufacık tefecik olan barda. i$te o anda ona ikinci kez rastlamı$ oldum. aynı anda telefonla konu$uyor, yürüyor, sakız çiğniyor ve cüzdanından bozuk para çıkarıyordu. utanmasa bir de kulağını karı$tıracaktı.

"pardon hocam, bi jetonluk bozuk paranız var mıydı yahu" dedim.
"tabii ki var, i$te buyrun." dedi. yine amele stili konu$mamdan iğrendim ve bu parlak yüzlü insana saygı duyarak baktım. yüzünden ve bakı$larından sanki ayetler fı$kırıyordu. heyecanlandım, ne diyeceğimi bilemedim. te$ekkür etmeyi denedim:

"e$ekkür tederim."
gülümsedi, bana e$lik etmeyi önerdi. bahçelievler'e kadar konu$tuk metroda, sarho$ olduğumun farkındaydı ama beni küçümsemedi, iyi davrandı. metro hala ilerliyordu.

bahçelievler'de indiğimde arkamdan el salladı, artık birbirimizde telefon numaralarımız vardı. sonradan farkettim ki, bahçelievler yönünde değil, çok farklı bir yerde oturuyormu$. yine de bana yardımcı olmu$tu, kalbinin en temiz odacığında minik ve sevimli bir yer açmı$tı bana.

otel odasına gittim ve rahat bir uyku çektim, ay sanki dostluğumuzu selamlıyordu...

--spoiler--
1000. entry'mi armağan ettiğim süper yazar, üstadım, karde$im, ablam, mahmut dayım, rıza eni$tem. seviyom lan seni.
--spoiler--
(bkz: forrest gump)
açık söyliyeyim kendisi, benim gibi bu sözlük denilen olayın daha ziyade basit ve eğlence amaçlı yönlerinden istifade eden ve burada yazılarıyla bulunma nedeni bu doğrultuda olan, yazar lafının 3 numara büyük geldiğini düşündüğüm bir yazarı, onla aynı ortamda bulunmasıyla bile kendinden utandıran gerçek yazarlardandır..
her rastladığımda okurum entrylerini, bazı fikirlerine katılırım, bazılarına katılmam kendimce.. ama her ifade ettiği düşünce öyle ince bir üslup ve öyle güçlü bir anlatımla resmedilmiştir ki, dünya görüşümü değiştirip, o fikre de katılasım gelir..
normal tabiriyle kalemi, bu durumda ise klavyesi, çok güçlü bir yazardır..
attığı özel mesajlar bile ortalama dört tecahül-i arif, altı teşbih sanatı, iki kapalı istiare, bir dolu da insanı güldüren bildiğin normal espri barındırır..
bu gibi adamları bırakalım, herifler zihinlerini kapıştırsınlar sözlükte.. sonra işte bir-iki saati de biz yazarlık heveslisi gençlere açsınlar.. doğrusu budur bence..
adamlık vasfını haiz, üslup sahibi, saygılı, kibar ve beyefendi yazar. üslub-u beyan, ki hakikaten aynıyla bir insan. düşünceleri benden çok farklı bir gül ağacı. fikren ayrıldığımız konular üzerinde kendisi ile konuştuğumuzda, bende bıraktığı izlenim böylesine etkiyeyici olmuştur.

adam olması, gönlünün akça pakçalığından kopardığı nezih duygularla insanlığından misal sunması beni bahtiyar etmiş, gelecek güneşli güzel günlere gülerek bakmama sebebiyet vermiştir.

selam olsun.
(bkz: bir şarkısın sen ömür boyu sürecek) *
entrylerinin farkına yeni vardığım, bir an "bu adam bu sözlüğe fazla be yaw" dememe sebebiyet vermiş değerli şahsiyet, başarılarının devamını dileriz.
(bkz: paradoks)
aklını kullanması fıtratından; kendine yakıştırdığı gerizekalılığı ise mütevaziliğinden ileri gelen yazar.
yazdıklarını okuduğumdan anladığım budur. sevgilisine sevgili olmak dileğiyle.
sınavları nedeniyle, sözlükten, kafa izni alan yazar. dualarımız onunla.
gerizekalıları kullanan akıllı olduğunu düşündüğüm aklı başında yazar.

nickine bakınca hakikate dair mes'elelerde isabetli yorumlar yapabileceğini düşünmeyişim benim hatamdı,hatayı düzelttik,selamı gönderdik.

bazı yorumlarını okudum ve anladım,üstelik beni de anlayan birileri olduğunu gördüm,sevindim.
çaylak gerizekalılıktan 5. nesil gerizekalılığa yükselen gerizekalıdır.
inek olan yazar. ulan insan arada bir girer sözlüğe... ne lan bu.
çok tatlı bir nick e sahip yazar. baya güldürdü. ehehe
arkasında durmayacağım bir konuda yazdıkları ile, üslubu ile arkasında durulacak yazarlardan olduğunu hissettirmiş yazar.
ankara'da yaşamaktan mutlu yazar. allah başka dert vermesin.

melih gökçek sevgisine bilimum gözle görülemeyen canlı organizmalar kadar katılmasam da, küfürsüz mesaj atmayı başarmasıyla taktir ettiğimdir.
nitelikli yazılar yazarı.
nicki ile bizi bizden almış, yarmış yıkmış, her nicki görüldüğünde gülümsetmiş yazardır.
ulu sözlüğün en yaratıcı nicklerinden biridir, tebriklerdir.
hacı bi tane de bana *
kesinlikle çizgi filmlerde roadrunner'ı kovalayan çakaldır. türlü teknolojik atraksiyonlara rağmen hep yanılgı hep hüsran. bu ne ya hu kardeşim?
gereksiz yere kelime israfı yapılan mantıksız tanımlama.

( buradaki cümle yandı bitti kül oldu)

türkçe'de kelimelerin önlerine tamlananı nitelemekte yetersiz kalan ya da tamlananı anlam bakımından çelişkide bırakan gereksiz partisip ekleri konması yanlıştır.

(buradaki cümleler yandı bitti kül oldu )

edit: söz konusu yazar ile adam gibi oturulup konuşulduktan ve yanlış anlaşılmaktan doğan kimi mevzular aramızda hal olunmuştur. edindiğim izlenime göre "aklını kullanan geri zekalı" adlı arkadaşın son derece tatlı bir insan olduğu da anlaşılmıştır.

ama hala iddia ediyorum ki nicki türkçe dil bilgisi kurallarına göre yanlıştır ve şahsen tanışıldıktan sonra da görülmüştür ki kendisine atfettiği "gerizekalı" tanımını da asla ve asla haketmeyen bir yazar arkadaşımızdır.

başka bir hatamız varsa affola..
sadece türkçe üzerine tanım cümlesi olarak girilen bir entrye bile sazan olup atlayacakların bolca bulunduğunu idrak etmemi sağlayan kelime grubu. bu yüzden bir de yazar hakkında bir entry girelim de ortam iyice şenlensin..

kendisi iyidir, hoştur belki de çok bilgilidir,tanımam etmem bana ne.

(buradaki cümleler yandı bitti kül oldu )

ama şahsım nedeniyle geçmişten epey bir kuyruk acısı barındıran, kompleksli, tiniyeti bozuk barbutların içinde bu kadar yer ettiğimi anlamama vesile olduğu için kendisine teşekkürü borç bildiğim yazar. zira vaktiyle büyük bir türk büyüğün de dediği gibi her birine, ağızları bir karış açık olmak kaydıyla sıraya dizip, üstlerinde salıncak kurarak sallana sallana etmişliğim vardır.

(buradaki cümle yandı bitti kül oldu)

edit: "aklını kullanan gerizekalı" dışındaki ki yazarlara tüm saydıklarım hala geçerliliğini korumaktadır. ister yazdığı entry hala yerinde dursun, ister ağzının payını aldıktan sonra g.t olmak korkusuyla entrysini silip mevzuyla hiç alakası olmayacak bir şekilde yazarak nick altına tekrar girmiş olsun. zira biz onun kim olduğunu hala çok iyi biliyoruz.
beğenerek takip ettiğimiz, okunası yazılar yazan yazar.