bugün

istanbul - izmir yolu üzerinde olduğu için fazla bilinen manisa ilçesi.
tavşanlı linyit maçında sahaya canlı tavşan atmaları sonucu; hayvan hakları derneklerinin eleştirilerine maruz kalan ve ayrıca hatırladığım kadarıyla federasyondan ceza alan belediye futbol takımına sahip ilçemizdir.
manisa'nın izmir yolu üzerindeki gelişmiş bir ilçesi.
Siyasi bir partinin ilçesidir.
görsel
Uzun zaman olmuştu artık iade-i ziyaret şart dedik
düşünceme göre deprem konusunda dikkat etmesi gereken en öncelikli yöre.

haftalardır akhisar'da depremler bitmiyor.
ve yıkıcı derecede bir deprem yaşanmadı. buna rağmen.

fay hattı halen gergin ve küçük depremlerle enerjisini boşaltamamakta.
bu gerginlik ileride şiddetli bir sarsıntıya neden olabilir.

akhisar ve kırkağaç gibi komşu ilçelerin dikkatli olmasında fayda var.
hatta tahminimce deprem beklenen maraş'tan dahi riskli bir durumda şimdilik.
Deprem günü yapay bir göletin bulunduğu piknik alanına toplanan insanların olduğu ve aralarında sabaha kadar alkol alanların olduğu ilçe.

Bizim insanımız akıllanmıyor vesselam. Rabbim afetinden muhafaza buyursun.
Bu akşam, en çok adı geçen ilçe.
Köy gibi diyenler var haksızlık ediyorlar bildiğin köy. Küme düştü iyi oldu. Evet.
köfteci ramizin memleketi.
Manisanin bana gore ennn guzel ilcesi.

Var mi akhisarli hemserilerim. Bi gelsinle gari.
taşı toprağı taşşak olan memleketim. hem akhisarlıyım, hem fenerbahçeyi sevmiyorum, hem de gelip geçip fenere koyuyor amk, sevgiliden daha hayırlı.
Alaşehir'den bir tık üst standart bir Manisa ilçesi.
Manisa’nın bence en sevimsiz en kasvetli ilçesi.
Kışın aşırı basık yazın aşırı sıcaktır. Kabus gibi bir ilçe yani.
Burdan nefret etmek için çok sebebim var ama sevmek için hiç yok.
Yarrak gibi bir yer.
meğersem manisanın ilçesiymiş ve ben bunu 30 yıl sonra fenerbahçe yenilince farkına varıyorum.

aslında ben hiç yaşamasam da olurmuş amk.
Kosko monosodon oyrolso ol olso. Sanarsin new york aq.
köfteci Ramiz ile ünlü ilçe.
aşkhisar, kalp.
akhisar haber diye internet sitesi vardır. ilçe ile ilgili tüm haberleri buradan öğrenebilirsiniz.
gelişmiş bir ilçe.
Bu aralar sık sık deprem olan memleketim.
Sadece bugün hissettiğim 4 tane oldu. Korkuyorum...
Üstteki trafiğin felç olduğu yazısını görünce, Akhisar için yazdıklarıma küçük not:
Kent içi nüfusu 115.000'i geçtiği; izmir ve istanbul gibi iki liman kentini bağlayan karayolununen önemli bağlantısı olduğu halde çevre yolu olmayan ender yerleşim olduğunu unutmayalım.
Akhisar Bld. Spor'un renklerinde bulunan yeşil ile anılan manisa ilçesi.
Manisa'nın il ayarında ilçelerinden biri (diğerleri turgutlu, salihli, soma, alaşehir, olarak sıralanabilir) ve nüfus olarak manisa'nın en büyük ilçesi.
izmir istanbul yolu üzerinde bulunan ilçe; verimli akhisar ovasının ortasına kurulmuştur. izmir'e 90 km manisa merkeze 50 km uzaklıktadır.
ilçenin başlıca geçim kaynağı tarım ve sanayidir. Akhisarlıların kendi deyimiyle, insan eksen biter dedikleri akhisar ovası oldukça verimlidir. Özellikle tütün ve zeytinden halkı ciddi paralar kazanır. Eskiden tütün konusunda markalaşmış akhisar, son yıllarda zeytiniyle de ülke pazarında adından söz ettirmeye başlamıştır. Sanayi de ise keskinoğlu fabrikaları ve zeytin, zeytinyağı fabrikaları önemli yer tutar. Kısacası ekonomik hacmiyle akhisar çoğu ile kafa tutar.
Halkın yaklaşık yüzde 60 ını osmanlı döneminde bölgeye yerleştirilmiş yörük türkmen aşiretleri oluşturur. Yüzde 30 luk kısmını balkan savaşları ve mübadelede getirilen makedonya ve yunanistandan(özellikle drama, serez, iskeçe bölgesi) gelen muhacirler oluşturur. Yüzde 5 lik kısmını kütahya-emetliler ve balıkesir-sındırgılılar, son yüzde 5 lik kısmını ise doğu illerinden gelen vatandaşlar oluşturur. Vesselam kozmopolit bir ilçedir akhisar ama genel olarak yörük türkmen kültürü baskındır ve halk yaygın olarak klasik ege şivesi ile konuşur.
Sosyolojik yapı olarak biraz arada kalmıştır. manisa ilçeleri arasında ne turgutlu kadar muhafazakar ne de salihli kadar sol cenahın kuvvetli olduğu bir ilçedir ama genel olarak iktidarda kimin atı varsa ona binerler.
Uzun lafın kısası iyidir hoştur akhisar kendi halinde sevimli ve canlı bir ilçedir. Olurda yolunuz düşerse meşhur akhisar köftesini yemeden, zeytin ve zeytinyağından almadan geçmeyin.