bugün

haklarını, başkalarının hakkını gasp ederek arayıp, seviyesizce eylemlerini utanmadan video kaydına alıp yayınlayarak, kirli amaçlarına üniversitede ki hocamızı araç eden bu boş insanlar topluluğunu şikayet edelim. Facebook sayfalarını kapanması bir süreliğine seslerinin kesilmesini sağlar en azından.

https://www.facebook.com/...2930727109930&fref=nf
feministler tüm dünyanın kendi etrafında döndüklerini düşündükleri için polislik bir durumu, herkesin umurunda olması gerekiyormuş gibi babasının malı gibi her yere girerek duyurmaya çalışmışlar.
Hepsi birbirinden itici kadınların oluşturduğu grubun yaptığı saygızısılık adam orada kalp krizi geçirip yığılsa napcaksınız şov peşinde koşmayın az saygılı olun.
hocaya yanlış yapılmış denildiğinde hemen über beyinler tarafından "taciz yanlısı ilan edildiğiniz" başlıktır.

bir ayıbı eleştirirken başka bir ayıp yapılmaz.
hocaya yapılan ayıbın tacizden daha ağır olduğu olay. insanın üzülesi geliyor. Geldi.
Videoda feminaziler tarafından yargısız infaza kurban gitmiş bir genç, dersi bölündüğü için verdiği haklı tepkiden dolayı linç edilen bir hoca var. Şu tiplere bak suratına sıçtığımın maymunları. Siz kimsiniz lan bir insanı yargısız infazla üniversiteye rezil ediyorsunuz. Adamın yerinde olsam o kaşarları yumruk manyağı yapmıştım.
hocaya saygısızlık olduğu doğru ama hocanın da o şekilde kızları ittirmesi yanlış. güvenliği araması veya sınıfı terk etmesi daha doğru bi davranış olurdu.
ayrıca bu ne len kahkaha attım sabah sabah. sizin başka işiniz gücünüz yok mu? haklarınızı hukuk yoluyla alırsınız ancak. bağırıp çağırarak hiç kimse hiç bir yere varamaz.
arkadaş bu ülkede akıl sağlığını koruyarak ortalama süre bir ömür yaşamak mümkün değil sanırım. taciz edilen kadının hakkını mahkemede aramasını söyleyen insanlar var ciddi ciddi. burası türkiye alooo. mahkemeye gidip bir de hakimden fırça mı yeseydi taciz edilen kadın? bir kadına tecavüz edip sonra öldüren insanlara iyi hal indirimi yapılıyor bu memlekette.

ayrıca böyle bir olay var mı yok mu bilmiyoruz o konuda yargısız infaz doğru değildir evet ama böyle, kadının daimi olarak aşağılandığı, yok sayıldığı bir ülkede kadınlar böyle bir eylem yapıyorsa illa ki vardır bir duman kaynağı diye düşünüyorum.

son olarak da haklı da olsa haksız da olsa bir kadını taciz etmekle suçlanan birinin bu kadar gevşek, rahat tepkiler vermesi de yine kadınları aşağılayan bir harekettir. aynı sayıda erkek tarafından, aynı gerginlikle protesto ediliyor olsaydı bu gevşek arkadaş yine böyle ciddiyetsiz tepkiler verebilir miydi acaba?

Hocanın dersini basarak bu durumu dile getirmeleri yanlış olmuş. hak aramayı dahi bilmiyoruz. haklı olduğumuzda dahi haksızlık yapıyoruz. arkadaşım tacizden bahsedip, hocanın dersine resmen tecavüz etmişsiniz; bu mudur yani ?

girip insan gibi; "hocam bir bildiri yayınlayacağız, müsadeniz var mıdır ?" şeklinde yapılabilirdi bu.
hak savunmak ya da yardım istemek " bağırmak" ile oluyor sanırım.
ne kadar çok ses o kadar çok adalet !
Azgın azınlık. Bir çeşit vahşi kapitalist. Kendi çıkarları için başkalarını eziyorlar. Bu tacizci demek yargısız infaz demek. Kanıtvar mı yok mu? Ve hocamız en doğrusunu yapmış.
o üniversitenin rektörü olacağım direkt o sınıfı basanları okuldan atarım. ve eylemin başında ki kişiye dava açarım.tacizci olayına girmiyorum o polislik bir iş.
bu tiplerde hiç bitmedi.nerde bir eylem nerde bir protesto hemen bodozlama dalıyorlar.karşı cinsten tiksindim.
(bkz: haklıyken haksız duruma düşmek)
Yapmayın ablacım bi de hocayla itişiyorlar, hoş mu şimdi bu durum.
tacizi tabi ki desteklemiyoruz. ancak olayı barbarlığa vuracaklar ise barbarlık nasıl olur onu oradaki çocuk ve öğretmen iyi gösterirdi onlara. 5 saniyede etkisiz hale geleceklerini bilmiyorlar.

sonradan öğrendiğime göre ellerinde delil de yok. erkek şiddetini kötülerken şiddetle hakkını aramaya çalışıyorsan eğer erkekler şiddeti doğal göreceklerdir. sonun da kimin zararlı çıkacağını zaten siz biliyor olmalısınız. yazık.
afganistan'da kuran yaktı diye öldürülen ferhunde'yi hatırlattı bana (http://www.haber7.com/asy...-oldurulen-kadin-masummus). 3-5 adam/kadın toplanıp kafanıza göre insanları teşhir edemez, saldıramaz, dövemez, öldüremezsiniz. bu cırtlak sesli arkadaşların hocaya yaptıkları saygısızlık bir tarafa, kendilerini "mahallenin kabadayısı" olarak görmeleri; hedeflerine koydukları bir gence 5-10 kişi toplanıp "seniiiin buyyaaa hakkıın yook" diye cırtlak cırtlak bağırmaları, fiziki saldırıda bulunmaları, bir şeyler fırlatmaları vs; olayın tamamı başlı başlına saygısızlıktır.
Ders arasında yapılacak bir duyuruda, ayrı profillere sahip bir çok insanı bir arada bulamayacağınız için, ders esnasında duyuru yapılabilir, hatta daha etkili olur.
Grup, sınıfa girip, hocaya, bir açıklama yapacaklarını söyledikten sonra, duyurularını yapmışlardır. Deneyimli ve sağduyulu bir hocanın, bu kriz anını ustalıkla ve soğukkanlılıkla çözmesi gerekirdi..en olmadı, güvenliği çağırarak halledebilirdi...
Hocanın, kızları itip kakarak, kollarından tutup öteleyerek, sorunu halletmeye çalışması içler acısıdır!!!
Kimse burdan kalkıpta, laga luga yapmasın!!! Yok feministlermiş, yok saygısızlarmış blk bik bik..
Kızkardeşinizin başına gelmiş olsaydı, değil izinsiz derse girmek, okulu bombalardınız lan!!!
Ne hoca görürdü gözünüz ne de ders!!!
Bu tarz eylemler hakli olunan davayi haksiz konuma getirir.
öncelikle gelismis hic bir ülkede ders basarak eylemde bulunulmaz. Ders islemekte olan hocadan izin istenilir. Hoca izin verirse kisa bir sekilde duyuru yapilir. Hoca izin vermez ise ders bitimine kadar beklenir. Hoca sinifi biraktiktan sonra duyuru yapilir. Duyuruyu dinlemek istemeyen ögrenci sinifi birakabilir, zorlanamaz.

Bir diger hata ise tecir. Kisi bulunmus ve bütün herkese kim oldugu anlatilmakta. Fiziksel güc kullanarak ve bunun üzerine de cisimler atarak o tacizciden farki kalmaz. Hatta bu sekilde seriyat kanununa göre hareket etmis oluyorlar.

türkiye'de ne yazik ki kadin haklari ve kadina karsi olan davranislar ve hareketler; kadina vermis oldugumuz degerin göstergesi. Kadinlarin hayatlarina gasp edecek kadar düsmüs ataerkil bir toplum oldugumuz malum. Buna karsi durmak sadece kadinlarin degil erkeklerin de görevi ama önce kadinlarin örgütlenmesi lazim ki; erkekler de nasil bir yol izleyeceklerini bilsinler. Bu videodaki tavirlarla toplum karsisinda ne yazik ki hakliliklarini kaybetmis gobi görünmekteler.
Gun gecmiyor ki,feministler adina utanmayalim. hala savunmaya devam ediyorlar bir de yaptiklari saygisizligi. yemin ediyorum, sike surulecek akil yok videodakilerde.
utanarak izledim. hayır bizde öğrenci olduk bizimde hocalarımız en ufak saygısızlığımız olmamıştır hiçbirine karşı. bu nedir ya.
hocaya yazık ki böyle incancıklara ders vermek eğitmek zorunda yazık valla.
sadece hocaya degil herkese yapilmis saygisizliktir. lan oradaki insanlarin hepsini toplasaniz bir tane insan etmez. hak aramayi bilmeyen, cogu pkk yanlisi, cirkinlikleri diz boyu olmus insanlar. ve bilmese bile cogu suc isliyor. cocuk niye hemen polis aramiyor onu da bilmiyorum. bu genclik ise, ayvayi yemsiz amk.
haklarını savunmaya çalışırken hocaya yaptıkları o saygısızlıkla haksız duruma düştüler gözümde. çünkü hak böyle aranmaz.
Tacize uğrayan bir kızın hakkını böyle mi savunuyorsunuz ? Bir akademisyene saygısızlık yaparak ? Neyi nasıl yapacağımızı bilmediğimiz için sürekli başarısız olmuyor muyuz?
tacizci kişiyi protesto etmek amaçlı, hocaya ve dersine tacizde bulunan kişilerin yapmış olduğu saygısızlıktır.
Sen kalk tacizi protesto et, bunu da başkasına taciz ederek gerçekleştir.
En büyük sorunumuz, çoğunluğu yakalayan grupların galyana gelmesi sanırım. Hoca, dersteki bütün öğrenciler tacize uğradı. Bunun protestosunu kim yapacak?
Siksizlikten kudurmuş bunlar. O değil de 45.saniyede gelen arkadasın saçları olmamış.
kendilerinden başka kimseye saygısı olmayan bir grubun yer ve zaman bilmeden küçük beyinleriyle yapmaya çalıştıklarıdır.

ulan orada öğrenciler konsantre olmuşlar hocayı dinliyorlar. sen içeri pat diye dalıp birde utanmadan kameraya çekip üstüne dersle ilgili notlar yazılı tahtaya afiş yapıştırıyorsunuz.

bizzat kendileri taciz suçu işlediklerinin farkında değiller.

edit: ulan seyrettikçe sinir oldum. birde saldırıya uğradık diyorlar oysa bildiğin hocayı tartaklamışlar.
Kendilerinin saygısı yok daha başkalarına bir de hak arıyorlar.