bugün

entry'ler (197)

hacca giderken çekiliş yapılması

onun o çekilişe katılıp hacca gitmek istemesi bile sevap onun için.

concerta

kullandıkça tolerans gelişmesi ne kadar olur ve nasıl engellenebilir hala tam olarak öğrenemedim psikiyatristlerde kesin birşey söyleyemiyor.

r leri söyleyemeyen galatasaraylı

Yabancı ortamlarrda futbol tartışmamaları iyidir yanlışlıkla fenevbahçe falan derseniz karşınızdakiler tahrik olabilir.

dünlerin ve inançların kültür olması

"Onlardan seni dinleyenler vardır; oysa biz, onu kavrayıp anlamalarına (bir engel olarak) kalpleri üzerine kat kat örtüler ve kulaklarında bir ağırlık kıldık. Onlar, hangi 'apaçık-belgeyi' görseler, yine ona inanmazlar. Öyle ki, o inkar etmekte olanlar, sana geldiklerinde, seninle tartışmaya girerek: "Bu, öncekilerin uydurma masallarından başka bir şey değildir" derler. [En'am Suresi, 25]

Kuran ayetlerinde dine eskilerin masalları diyenlerin varlığı defalarca tanımlanmıştır ve onları kaale almamamız gerektiği de.

borderline personality disorder

borderline sevgilimle ayrıldık, geri dönmesi için ne yapmam gerek , beraberken onu itmemem için ne yapmam gerek düşündüm düşündüm ama senelerdir bulamadım. bilen birileri varsa yardımcı olsun lütfen

doğru bilginin kaynağı nedir

Doğru bilgi yalnız ruhunun derinliklerinde saklıdır.

concerta

ilacı uzun süredir kullanıyorum ve daha uzun sürede kullanmayı düşünüyorum.Merak ettiğim ilacı her gün değilde bir gün içip bir gün içmesek mesela ilaca karşı tolerans gelişmesini önler miyiz ? Diğer merak ettiğimde uzun vadeli beyni fındık yapabileceği doğru mudur ?

13 yaşında hayatın anlamını çözdüm diyen çocuk

https://www.youtube.com/watch?v=ZrUjWLEls6o bu 13 yaşından küçük çocuk çoğu insandan fazla çözmüştür her halde.

hidayet türkoğlu nun basketbolu bırakması

üzmüştür.

akdeniz üniversitesinde hocaya yapılan saygısızlık

o üniversitenin rektörü olacağım direkt o sınıfı basanları okuldan atarım. ve eylemin başında ki kişiye dava açarım.tacizci olayına girmiyorum o polislik bir iş.

yarıçıplak giyinip bakıldığından şikayetçi olmak

her insanın gözle yapılan tacizden korunma hakkı varsa bayanlarında açık giyinme hakkı yok demektir.ben sokağa çıktığım zaman her yeri açık bir kadını ilk gördüğümde refleks olarak bakabiliyorum ve bu beni çok rahatsız ediyor.demek ki göz neymiş göz zinasından kurtulmak mümkün değilmiş.o yüzden açık giyiniyorsanız bakılmasını göze alacaksınız.

en büyük filozof

sokrates.

cinsel seks konuşmaktan hoşlanmayan kız

sanal seks, oral seks , telefonda seks oluyor da cinsel seks mi olmuyor

bir bayanla aynı asansöre binmek

dişi bayandan kastı sonradan bayan olmaya çalışan eşcinselleri kapsamamak için belirttiği bir ifade sanırım.

çalışması en sıkıcı ders

edebiyattır bence.

şaka yapılınca sikerim belanı he diyen kız

benimle sikin varmış gibi konuşmaktan vazgeç denilmelidir.

10 kız bir araya gelince ne konuşur

Hiçbir sikim konuşmazlar.

seçmen kriterleri

bugünkü herhangi bir seçim sonucuna göre demiyorum uzun zamandır getirilmesi gerektiğini düşündüğüm kriterlerdir. seçimin daha sağlıklı olması için oy verecek vatandaşların kısıtlanması gerektiğini düşünüyorum. örneğin bir seçmen 23-70 yaş arasında ve üniversite bitirmiş olmalıdır.

2 kasım 2015 kemal kılıçdaroğlu nun istifası

kılıçdaroğlu yerine yaşayan hangi insanı getirirseniz getirin önümüzde ki seçimlerde çok bir fark mı olacağını zannediyorsunuz ? kılıçdaroğlu elinden geleni yaptı.

mhp ve hdp nin akp yi tek başına iktidar yapması

çok saçma değil mi tamamen birbirine zıt düşüncede ki mhp ve hdplilerin yine görüşleri onlara benzemeyen akpye oy vermesi.