bugün

turkiye deki buyuk krizlerden mevduat hesabı sahibi üyelerini madur etmeden yuzunun akıyla cıkan,merhum sakıp sabancının sahip oldugu şirketler toplulugunun tek banksı olan ve AK sıfatıyla simgelenen banka.
müşteri temsilcisine ulaşmak için saç baş yoldurtan allah muhtaç etmesin bankası.gün içinde 5 defa aradığım, toplamda müşteri temsilcileri ile görüşmelerim 5 dk olsa da zat-ı muhteremlerinin teşrif etmeleri için 1,5 saatten fazla beklediğim rezil banka.
reklamlarında oynayacağımı yeni öğrendiğim içi beni dışı sizi yakar bankası..
444 25 25 i aradıktan sonra tün operatörlerimiz meşgul diyerek yarım saat telefonda bekleten banka. tabii arayan sonnda dayanamayıp ne haliniz varsa görün diyor ve kapatıyor telefonu ve kulağında telefon iziyle dolaşıyor birkaç gün.
şu günlerde televizyonda çok şık reklamları* dönen banka. ama bilmiyorlar ki insanların kendileriyle çalışması için önce ticaret ahlakı ve güven gereklidir. reklamda üzerinde durdukları kobi kredisini gelip faizsiz olarak masaya bıraksalar bile almayacağım bankadır aynı zamanda.

önlem notu: bu entry nin sahibinin akbank başta olmak üzere herhangi bir bankaya günü gelmiş kredi veya kredi kartı borcu yoktur. hiçbir zamanda 1 gün dahi geç ödeme yapmamıştır. bu entry nin içeriği kuyruk acısı değildir anlayacağınız...
türkiye nin en karlı özel sektör bankası^dır.yüksek fonlama alt yapısına sahiptir
hayatımın en iğrenç 1 senesini ve ayrıca bana en iğrenç iş deneyimini yaşatan kabus gibi yer. arkadaşlar siz siz olun akbanktan ve özellikle yöneticilerinden uzak durun!
Her gazilinin otomatik olarak müşterisi olduğu banka. EEe boşuna dememişler:"Gazili olmak ayrıcalıktır(!)" diye.
Yapı ve Kredi Bankası'nın neredeyse bütün bilgi işlemcilerini alan bankadır.
bir dönem benim de çalışan kadrosunda bulunduğum türkiye'nin en büyük bankalarından biridir. Fakat sadece bilançosu büyüktür, çalışanlarına 3 kuruşla geçinme eğitimleri vermesi gereklidir.

ben kurtuldum, allah herkesi kurtarsın...
2008 yılında 7 yeni dahil toplam 20 bölge müdürlüğü ile hizmet veren banka.
2007 sonu itibarı ile türkiye genelinde 716 şubesi olan banka.
2008'de ve müteakip yıllarda 100'er şube açmayı plan eden banka.
2007 sonu itibarı ile türkiye genelinde 13.513 çalışanı olan banka.
kredi almak için başvuran tansiyon hastası emekli anneme "teyze sen ölürsen borcu kim ödeyecek" diyerek zavallı kadını benzi atmış bir şekilde mosmor eve göndermiş ve bizi günlerce acillerde nöbete bırakmış elemanları barındıran bankadır.
2007 sonu itibarı ile şube sayısı bakımından 3. olan banka:

T.C. Ziraat B.A.Ş.: 1251
T. iş B.A.Ş.: 939
Akbank T.A.Ş.: 716
Yapı ve Kredi B.A.Ş.: 676
T. Halk B.A.Ş.: 590
T. Garanti B.A.Ş.: 588
2007 sonu itibarı ile personel sayısı bakımından 5. olan banka:

T.C. Ziraat B.A.Ş.: 20872
T. iş B.A.Ş.: 19414
T. Garanti B.A.Ş.: 14542
Yapı ve Kredi B.A.Ş.: 14249
Akbank T.A.Ş.: 13513
T. Halk B.A.Ş.: 11484
sabancı kuruluşu oluşu ve sempatik reklamları nedeniyle insanların ilgisini çeken sahtekar kurum.
ağına düşen zor kurtulur.
işe alım mülakatında''babanızın akbank'ta hesabı var mı?''sorusuyla karşılaştığım ve çok komik maaşlarla çalışan personelinin bir an önce oradan kurtulmalarını dilediğim banka.
an itibarı ile* avroyu 1.97'den satıp 1.90'dan alan bankadır.

Birşeyler dönüyor ama dur bakalım.... *
müşteri hizmetlerine yaptığınız herhangi bir şikayet cevabını telefonunuza mesajla gönderecek kadar tuhaf bir politikaya sahip bankadır. ek olarak mesaja cevap vermek isteseniz bile numara çıkmıyor, gönderilmiyor haliyle..pes, işte müşteriyle polemiğe girmemek için süper çakalca bi yöntem tebrikler! herkesin aklına gelmezdi nede olsa..
yurtdışında kullandım diye güvenlik gerekçesiyle internet şubem dahil tüm kartlarımı kullanıma kapatmış banka.

Yurtdışında kullanmak için bankaya haber mi vermem gerekiyordu acaba diye düşünüyor insan. O "maestro" amblemi ne o zaman karttaki.

Müşteri hizmetlerini de aradaığınızda, yurtdışında yaşadığımı belirtmeme rağmen tekrar kullanıma açtırmam için Türkiye'deki şubeme gelmemi, aksi takdirde hesabımı kullanamayacağımı söyleyerek "yardımcı olabileceğim başka bir konu var mı?" diye soraraktan telefonu kapatmış bulunmaktalar.

Maestro amblemli banka kartımı yurtdışında kullandım diye güvenlik gerekçesiyle hesabıma erişimimi kapatıp, açtırmak içinde beni Türkiye'ye çağırıp adına da yardım diyen varsa beri gelsin....

hay allam ya.*
dünyanın en çok cirosunu yapan banka dahi olsa kıyamet kopana dek personeline iyi bir zam yapmayacağı yüzde sonsuz olan bankadır. geleceği en parlak banka olmaya garanti ve iş ve yapı kredi den sonra en yakın bankadır. personeline servis vermeyen öğle yemeği vermeyen bir banka olarak kalacak ve yine misal ; mt personeline o zamanın parası ile 800 ytl ye eşdeğer bir maaş pardon sadaka vermeye devam edecektir. ve yine geçim derdindeki diğer çalışanlarının bu geçim stressini çalışma hayatına yansıtmasına neden olacak ve bu çalışma ortamında verimli bir çalışma süreci bekleyip dünyaya kredi vermek gerek düsturu ile sizi motive edecektir.müdür ile kanka olan personelin öğlen gelmesine göz yumulan personelin yanında sabah 9 u 2 geçe gelen zavallı kızı azarlayan orangutan çalışanlara sahip olacaktır. kaplumbağa hızında açılan acrobatı ile erkişiyi kendinden alacaktır. ha pardon bütün bunlara rağmen sizi yine ve yine bir rüyaya inandırmaya çalışacaktır.tutmayın açacağım bayramlık ağzımı !
rakamlara bakan akbank eğitmenlerinin arkadaşlar çaktırmayın garanti dütümüzde bitmiş halde hatta bazı alanlarda dütümüze vermiş halde diye anırdığı banka. her eline mouse tutanın müdür olamayacağı ve müdüründe altında yine karın evet karın tokluğuna çalışan zavallıları alacak ve yine bu çalışanlarına oooo eller havaya hadi bakalım 3 vakte kadar müdürsün diyebilecek kadar abuk çalışanlarının olduğu banka.ha tabi rüyalarda buluşuruz bu şarkıyla kavuşuruz diyebilenler vardır amenna bilemem ama ağzımın açılması an meselesi !
ikiyüz ytl isime yapılan eft için kırk ytl ücret kesen banka.