bugün

evet efendim...

kusura bakmasın kimse ama tuttuğu oruç hakkında spekülasyonlar dolaşması doğal olan insandır. yahu tamam yüce allah'ın emir ve yasaklarından birini uygulayarak oruç tutuyorsun ama neden diğer güzel ahlaklı her insanın gerçekleştirdiği halde ak parti ye oy vermeyip müslümanım ayakları çekiyorsun kardeşim?

kusura bakma ama bence dinen iki yüzlülük yapıp küfre girerek ahlaki öğelerini kaybediyorsun. ak parti gibi ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaran güzel ahlaklı, dürüst, temiz, karamsar değil iyimser, inkilapları sayesinde ileri demokratik bir ülke haline geldiğimiz sayın başbakan ulu önder recep tayyip erdoğan'ın kurduğu partiye oy vermeyen bir insan vatanını dinini imanını sevmiyor demektir. çünkü ak parti dinin yılmaz savunucusu, biz mütedeyyin dindar tayfanın ve din mazlumlarının koruyucusu olup her garibanın arkasında olmuş uluslar arası arenada ülkemizi acayip temsil etmiştir.

ee yani daha ne diyeyim vatanını, dinini, imanını savunan, bacılarımızın içindeki türban sevdasını ortaya çıkarıp ülkemiz için müthiş işler başaran yıkılmayan uzun adamın partisine oy vermeyen bir insanın yaptığı ibadet neye yarar sorarım size?
Tuttuğu oruç kabul olmaz.
Akp'yi samimi bulmuyordur olabilir. Sözlükte görüp de ateist mi var sanıyorsunuz? La bu millet az çok cuma namazına gider orucunu çoğu tutar. Laikler de öyle zannedildiği gibi hepsi dinden nefret etmiyor. Ama bu insanlar bu topraklarda yaşıyor az çok inanıyorlar. Müslüman ulan bunlar.
ben de onlardan biriyim. din de oy vermek de sartlara bagli degil. hep savundum sozlukte kim ne isterse onu yapsin kimse de karismasin. gunahsa da sevapsa da oteki dunyada karsiligini gani gani alir.
konuyu açan bunu yazarken çok eğlenmiş olmalı.

orucu bazılarınca zannedilenin aksine siyasi partilere bağlı ve bağımlı olmayan insandır.
din ile siyaset birbirinden ayridir. bunu unutmayin. partiler dini siyasete alet yapiyorlarsa bu onlarin serefsizligidir.
bu ülke de tek tip düşünce yapısını kırmış insandır.
(bkz: kayi)

akp açısından yaklaşırsak ülkenin %99'u müslümandır. akp %45 oy aldığına göre geri kalan %54'lük kesime mensup seçmenlerdir.
sizin gibi mallar olduğu sürece bu ülke bu gidişattan kurtulmaz. siyasetle dini bir goruyorsan ben zaten sana dicek bisey bulamıyorum.
dinin kimsenin tekelinde olmadığını bilen insandır. akp yokkende oruç tutardı insanlar o olmayıncada tutacak.
bundan önceki yıllar da akp mi vardı diyen insandır.
saygı duyulası insandır, çünkü sizin tutmanızı beklemez, yanında su içinde ters ters bakmaz.
herkesin dini kendine felsefesini benimsemiştir.
Asil müminlerdendir.
ak parti ve oruç arasındaki ilişki anlaşılamamıştır.
Sol tipi, sağ tipi ve muhafazakar tipi modernleşme belasını yemeyen insandır. ikiyüzlü falan değildir bence.
müslümandır. akepeye oy verenlerin birçoğu gösteriş müslümanı olduğundan onlar oruç tutmaz zaten.
başlık hbbia başlığı, yani he denip geçilecek başlıklardan. ama bakıyorum da millete baya fetva verenler var, ciddiye alıp kızanlar var. la oğlum siz mal mısınız la.
Din ve parti ilişkisinin ne kadar anlamsız olduğunu gösterir. Nihayetinde dinin farzlarini yerine getiren Müslümandır insandır. Insani partiye indirgemenin ne kadar aptalca olduğunu da gosterir ayrıca.
Ne yani akp ye oy vermeyince oruç tutmamamiz m8 bekleniyor?!
Bu ülkenin asıl Müslümanları akpliler mi yani!? Ne saçma ne saçma!
bazen yazana bakmadan direkt yazılanı okuyorum, ciddiye alıyorum. sonradan görüyorum yazanı da "he he" deyip geçiyorum.

canımı sıkmayın ulan akşam akşam.
Derhal tövbe edip dinini de değiştirerek akp dinine geçmesi gereken insandır. Tayyip çarpar aman diyeyim, akıllı olmak gerekir.
(bkz: sadeceokan)
ne alaka ki.
KEMALiSTTiR. (bkz: GAMBLE)
on üç yıl önce kurulan ve bir "siyasi" görüşü simgelemesi gereken, islam dünyasının onlarca ülkesinden biri olan türkiye'de varlığını sürdüren "alt tarafı bir parti" ile koskoca islamiyeti aynı kefeye koymayan aklı başında müslümandır.
allahı tayyip olmayan insan dır.
Yanlış yapan insandır.