bugün

muhtemelen pazara gittiklerinde ak partili olduklarını beyan edince sivri biberi 20 liradan alamadıkları için...
Tepki falan hikaye ya bence.
içlerinde kesinlikle Erdoğan aşkı devam ediyor.
Ne de olsa diğerleri kazandırır kafası yaşadılar. Ama sorduklarında ben oy vermedim deyip vicdan rahatlatacaklardı.

Çakal bunlar çakal.
Millet açlıktan mührü vuramaz hale geldi.
Emeklilerin tepkisi yoğundu bu seçimde. Aslına bakacak olursak hem haklılar hem haksızlar. Kendi ailemden örnek verecek olursam; babam zamanında sigortamı aldığım maaştan yatırmıyorlar diye birçok iş yeri değiştirmek zorunda kaldı. Boyun eğmedi hakkını aradı, tabi bunun zorluklarını da çektik. Bu yüzden akrabalarımın birçoğu babamı iş beğenmez bir adam olarak görüp birde arkasından kötü konuştular. Şimdi bu akrabam olacak kitabını s.ktiklerim 10 bin TL emekli maaşıyla acından ölüyor. ilk başta iş yerinde patronlarına vermeleri gereken tepkiyi şuan hükümete veriyorlar. Neye yarar bilinmez ama şu bir gerçek açlıktan götünü başını kesip yemek zorunda kalsalar umurumda olmaz. Acımam emekliye.
bir soru.
fakat bunların tepki verecek kadar bile zekası yok ki.
ramazan ayı olduğu için bence, millet sahura kadar uyumuyor, sonra sahur, camiye gidip mukabele yapıyor. bütün gece uykusuz, öğlen kalkmış, iftar hazırlıkları... seçimle filan uğraşamazlar bence. ramazanda seçim mi olur yaa... ne kadar saçma.
1 aydır yazıyordum, öncelikle emekli tepkisi büyük olacak diye, emekliyle alay etmenin bedeli ağır olur demiştim. Zaten tüm veri ve anketler bunu gösteriyordu, ama Hükümet inatlaştı ısrarla göz ardı etti, nasılsa AKP seçmeni verir dedi, ama tam tersi oldu büyük bir ders verdi. Ha bundan sonra ders alırlarmı görecez, AKP, chpnin becerikli çok akıllı yol izlediğinden değil, büyük çoğunluk kendi seçmeni ve emeklilerden tokat yedi. Bu arada muhalefet partileri emekli konusunu çok işledi bu sonuç verdi bence.
Babam ve annem memlekete gittikleri için veremedi. Babam çaycıdır ve 3 senedir Ramazan'ı memlekette geçiriyor. Bir de seçim bu aya gelince gitti Akape'nin mis gibi 2 oyu. Bence diğerlerinin de sebepleri buna yakındır :-).
Akp'ye tepkili okdugu ve fakat diğer partilere de oy atmaya eli gitmediği için olan hadisedir. Standart tepkidir ve bu seçimin en önemli dip dalga hareketlerinden olmuştur. Bir bu bir de emeklilerin tatava yapmayıp chp adaylarına çalışması belirleyici olmuştur.
Yahu dün akp’ye veren bugün chp’ye verdi neden kabul etmiyorsunuz?

Ent.
sandığa akp değil chp seçmeni gitmedi.
Çünkü gidecek yüzleri yoktu. Utandılar zaar.
cehape belediyelerinde otobüs yok metro yok neyle gitsinler.

şaka bir yana, ak parti seçmeni için şahsi gözlemlerime göre farklı sebepler var. emekliler kendileriyle dalga geçildiğine inanmaya başlayınca sandığa gitmedi, gitse bile başka partiye verdi. ak parti sayesinde zengin olan tipler artık sadece büyükşehirlerde değil anadolu'da da tiksintiye yol açıyor. bunların sayısı arttıkça milletin antipatisi arttı. emine erdoğan bile küçük de olsa bir sebep. erdoğanın eşi olmasa köyde yaşayamayacak vasıfta ama lüks içinde yaşıyor halk da haliyle kızgın bu duruma.
Millet açlıktan o kadar bitkin ve bitap düştü ki, oy kullanmaya gidecek takati kalmadı..
Bu seferlik ceza vereyim nasıl olsa benim oyum olmadan da kazanır mantığıyla sandığa gitmedi ama kantarın topuzu 7 hazirandaki gibi kaçtı. Gelecek cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 51 yine yakalanacaktır tabi pkk terörünü biteren ve suriye bataklığını kurutan iktidar ünvanını almaları şartıyla aksi halde yol kazası yaşanabilir zira muhalefet ekonomi yarasına sağlam tuz bastı ve basmayı sürdürecektir.
Yemin ederim 2023'te MHP bayrakları ile kutlamaya giden ikisi akraba, biri alakasız en az üç kişinin bu seçimde CHP'ye oy verdiğini bizzat biliyorum.

Katılım oranı vb değil olay.