bugün

şu son 8 yılda mili değerlerimizi ve ulusal kimliğimiz'i kaybetmemiz başarılı olduklarının en büyük kanıtıdır. Ama bu başarı en çok abd'nin işine yarıyor. Yani bu başarı akp'nin değil amerikanın başarısıdır...
(bkz: ak parti/#11094844)
türkiye'nin bulunduğu s.kimsonik haldir.
adamların amacı bu olduğu için, amaçları doğrultusunda başarılıdırlar, evet.
kimin için başarılı olması?
evet, akp hükümeti 9 yıldır başarıdan başarıya koşmuştur, amerika birleşik devletleri için.
3.kez iktidar olacak olmasıdır. *
işi talan gücü yalan olması.
kurumların artık olması gerektiği gibi çalışmaya başlaması.
mesela türk telekom , mesela ordu , mesela devlet...

darbecilerin tüm kontrol bağlantılarının bir bir kesilmesi.

ekonominin gelişmesi , özgürlüklerin artması.
çılgın proje olan kanalizasyondur. bu bile ak partinin ne kadar büyük düşündüğünün kanıtı.
eğri oturup doğru konuşmak deyiminin kullanılması gerektiğini düşündüğüm durumdur.
başlık "ak partinin başarılı olduğunun en büyük kanıtı" olmalıydı bence.neyse önemli değil. sonuçta buda bir görüştür.
1-%51 oy alması.
2-3. defa seçilmeleri (önümüzdeki seçimlerde de kazanacak muhtemelen).
bu kadarı bile yeter.
'' allahtan korkması allahtan ''

zamanın birinde bi yerde bir yer varmış. o yerde iyi bir yönetici yokmuş. padişah düşünmüş taşınmış en gaddar valiyi yollamış. o da başarılı olamamış. padişah merak etmiş gelmiş oraya, demişki : '' ilk gönderdiğim vali benden çok korkardı , 2. gönderdiğim vali benden çok korkardı , 3. gönderdiğim vali benden çok korkardı , 4. gönderdiğim vali benden çok korkardı , 5. gönderdiğim vali benden şöyle korkRDI. 6. gönderdiğim vali çok deli korkardı '' demiş. neyse! insanlarda demişki '' biz senden değil allahtan korkan yönetici istiyoruz ''
ak partinin başarılı olmasının en bütük kanıtı, bu kadar müthiş bir yönetimle(!) her iki kişiden birinin oyunu almasıdır.
bir partiye en gerçekçi başarı notunu halk verir, yani halk günlük yaşamında acı çekiyorsa bi sürü sorunları varsa seçimi dört gözle bekler seçim günü tekmeyi vurur geçer, 2002.de nasılki o üçlü koalisyonun tüm partilerini barajın altına yolladıysa yollar.

fakat son 12 haziran seçimleriyle birlikte üçüncü kez bir partiye tek başına iktidar şansı vermiştir bu halk, boru değil tek başına iktidar, yani birinci parti olmanın da ötesinde, bunun en büyük kanıtı bu yüzden halktır.

Başlığı okuyorum hala kpss,ygs yandaş filan gibi zırvalar görüyorum, hayır anlamıyorum ki her seçimde halk bu tip zihniyetlere odunu veriyor da veriyor bu adamlar bi türlü anlamıyorlar, bu kadar odunu yedikten sonra eşşekler bile adam olur lan. bu halk mazoşist mi amk niye oy veriyor, türkiye tarihinde kime bu kadar oy vermiş bu halk, insan düşünür araştırır dimi. düşünmek diyorum, beyin diyorum, anladın sen onu.
böyle bir şey (ak parti nin başarılı olmasının en büyük kanıtı) yok. ama olabilir de.
troll diyecem değil gibi duruyor. ama adam haklı kendi menfaatleri bakımından çok başarılı icraatlar yaptı. gemicikler, ösym skandalları vs.
aldığı %50 lik oydur.
tecavüz kaçınılmazsa...
ntv ve banu güven örneği. istediği basın organına istediği baskıyı yapabiliyor. bu bir başarıdır.
aldığı %50 oy azımsanacak bir oran değildir.

Objektif olarak bakıldığında: SAğlık sektöründeki faydaları tartışılmaz. bundan 10 sene öncesini hatırlayan yazar arkadaşlarım bilir, değil telefonla, internetle *, randevu almak, geceden gidip sabaha kadar hastane kapısında bekleyen insanlarımız vardı bizim. sıra kendisine geldiğinde ise nasıl muamelelere maruz kaldığını hepimiz iyi kötü hatırlarız. dar gelirli isen hastane haramdı. bunu inkar edecek biri varsa buyursun atsın özel mesajı her türlü küfürü etsin.

Hastaneye gitmektense evde nane limon kaynatmak çok daha faydalıydı.

şimdiki durumu biliyorsunuz, avrupa ülkelerinin bile bir çoğundan daha ilerideyiz sağlık kuruluşları ve hizmetleri konusunda. *
ecevit'in ayağı takılır tökezlenirdi petrole zam, her şeye zam. nezle olur hapşururdu borsa alaşağı. dolar'ın artışını hatırlarsınız.

Sağlık ve ekonomi alanında başarıları tartışılmaz bence. başarısız olduğu konular da yok mudur; vardır efendim. diplomasi ve terör konularındaki başarısızlıkları gayet ortadadır.

özelleştirme konularına kısaca değinirsem; dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde devlet sadece yasama ve yürütmeye bakar. devletin fabrikaları vb işletmeleri olması asıl yapması gerektiği işlere yeterince ağırlık verememesine neden olur. ayrıca o tür kamu kuruluşları kar edebildikleri gibi zarar da edebilirler. hazineyi riske atmak bana kalırsa da mantıksız olur. devletin asıl misyonu patronluk değil yasama ve yürütme olmalıdır. asayişi sağlamak olmalıdır. bunlardan ekstra olarak devletin sırtına ne yüklenirse asıl başarılı olması gereken alanlarda kendisine destek değil köstek olur. tabi özelleştirmeler de dikkatli olunup değer konularında ve ihalelerde bir hata varsa, bu da başarısızlık olarak haneye eklenebilir.

Ben apolitik bir vatandaşım. ne bir liderin, ne bir zümrenin, ne de bir fıkranın ideolojik görüşünün arkasında duran bir tavır içerisinde değilim ve olmam da. ama şu var ki: "sezarın hakkı sezara"
(bkz: another keyboard soldier working for money)
(#12462541)
(bkz: stockholm sendromu)
(bkz: muhalefetin yerlerde sürünmesi)
-13 şehit en büyük kanıttır.*
domalıp bekleyen yaklaşık 20 milyon insandır.
milleti mecbur ederek %50 almasıdır. bi bakın etrafınıza akpye oy verenleri çözün. %90ı borçlu. işi olan aman işim bozulmasın diye oy veriyor, borcu olan aman faizler uçmasın göte gelmeyelim diye oy veriyor, patronlar (büyük küçük kobi farketmez) dalgalanma olmasın işler yolunda gitsin diye oy veriyor, küçük işyerlerinde çalışanlar patronların işi tıkırında gitsin biz işimizden olmayalım diye oy veriyor, memurlar hükümet değişmesin tayinle mayinle uğraşmayalaım diye oy veriyor. bunun dışındakiler de akpye değil tayyipe hayran ondan veriyor.