bugün

sen ateist değilsin anam sen allah a düşmansın diyebildiğim gençtir. konuşmasından bu anlaşılıyor. dua nın adı geçince bu kadar öfke normal değil bir ateist için bile.
(bkz: aduvvallah)
Babasının öğrenince şırıngayla kan almak için vücudundan uzuvlardan uzuv beğeneceği ergen.
kendisine yazık etmis olan gençtir.
tanıdığım biri var bu durumu yaşayan.
isteseler ailelerinide ateist yaparlar ama kiyamiyorlar sakin rahat dertsiz başlarını ne diye ağritsınlar korktuklarından değil biraz baski var tamam ama ateistlik çözüm değilki ve kötü bir şeyde değil.
görsel

(#26439844)
ramazanda oruç tutuyomuş gibi sahura kalkması gerekir falan. yazık lan. üzüldüm baya.
Aileden korkmak yada başka birşey değildir bu.
Annesini üzmemek için böyle birşeyi açıklamıyordur. Sonuç olarak bunu ailesine belirtse ailesi aaa oğlum ne iyi yapmışsın Aferin sana demezler ve kişinin ailesiyle arası bozulur. Bu insan zaten yaratıcı kavramına inanmadığı için yaratıcı gibi birşeyden dolayı ailesiyle arasını bozmayı saçma görür annesinin üzüleceğini bilir.
Sonuç olarak söylenebilecek tek şey bu kişinin dine biraz daha iyimser bakıp o şekilde doğru kaynaklardan araştırmasıdır ve helede bu kişinin yaşı küçükse kesinlikle ailesine bunu söylememeli çünkü küçük yaşlarda kararlarına saygı gösterilmeye bilinir bir kaç zaman daha bekletilmesi bu süre içerisinde gerekli araştırmaların yapılması dileğiyle.

(bkz: ateist gencin dramı)
Edit : bu kişi inançsız değildir inanmamaya inanıyordur.
Belediyeden ateist olmak için izin kağıdı çıkartıp ardından onu noterde de tekrar onaylatması gerekir bu şekil de o artık özgür bir ateisttir.
Ergen degildir ailesi baskicidir ve oda bunu ailesine aciklayamiyodur.
görsel
Yaklaşık on beş yaşlarındadır.
caiz değildir.

ateizm ana ve babanın onayıyla olunabilecek bir şeydir. beyan esastır. mesela anne derse ki: "hayır evladım atayiz olamaz" çocuk atayiz olamaz.
Çok ilginç bir insan prototipi bu, özellikle son 10 yıldır falan ülkemizde bolca görülen bir cins.
Anlamıyorum abi, vallahi anlamıyorum. Yani herkes sorgular, dönem dönem şüpheye düşer falan anlarım da, abi biz ergenken de biliyorduk hayatta sahip olduğumuz en değerli şeyin imanımız olduğunu. Araştırdık, sorguladık, cevaplar bulduk. Biliyorduk ki bizim cevabını aradığımız sorular 1500 yıllık islam mirasında cevaplanmış halde keşfedilmeyi bekliyordu. Lakin ben şunu anlamıyorum abi; 12-17 yaş bandında kimle konuşsam "ateist" ya. Kimle konuşsam... Allah imandan ayırmasın, kimseyi yargılayacak konumda değilim elbette.
aslında toplumsal kimliğe karşı olan aykırılıklar her daim bir köşeye çekilip sanki taşıdığı aykırılığı bir suçmuş gibi yaşamak zorundadır. herkes güçlü değildir, bazı insanlar düşüncelerini sert bir şekilde ifade edemez. bunu gizli yaşayabilir. bu aslında o, bu, şu meselesi değil. aykırılık meselesidir. yani toplum gerici ve bağnaz olunca bunun aileye yansıması da olur, sokağa yansıması da olur. aykırılığa duyulan öfke gericiliğin getirdiği sabit fikirlilik ve değişim gibi görünen her şeyi öcü gibi algılanmasıdır.
Aslında annen de yok senin. Ailen de yok. Hele yaratıcı hiç yok amınakoyiyim.
Yaratıcının varlığına inanmayan dingil annesini sevdiğinden tanrı yok diyemiyormuş.

Ölenlerin 'sonsuzluğa' uğurlanacağını kabul edip, tanrıyı kabul etmemek ne büyük bir yavşaklıktır te allahım.
Allah senin belanı versin ergen.
inancinin ve dusuncelerinin sorumlulugunu tasiyamayacak genctir.

Yakalayinca bi guzel asagilayin.

Hadi hayırlı tıraşlar.
ergendir..

halbuki ergen olmasa böyle mi yapar..
gider babasına haber verir öncelikle..

-babaaağ ben ergenlikten çıktım...
+ee yavrum?
-atayis oldum ben atayis..

daha sonra annesine...
-aneaaaaağ içim kan ağlıyor...
+allah sonunu hayretsin kuzuğmm.. neyin var?
-allah yok din yalaaan..(koşarak uzaklaşır)
Ailesi de ateist olduğu için yeni bir haber getirememiş olmanın ezikliğindeki gençtir. Sarhoş babasının dünyayı kurtarma teraneleriyle büyüdüğü için yanlış bir şey yaptığını düşünüp gizleyen çocuktur.
ateist falan degildir, ergendir, dikkat çekmeye çalışıyordur. her an allahım sana geliyorum diyerekten uçabilir.
elbet bir gün doğru yolu bulacak olan gençtir. çevresindeki insanların düsünce ve inançları ergene saçma gelip izledigi programlar ve edindigı arkadaslarla dusuncesı degişmiştir. Çevresindekiler onun için saçma ve gülünçdür. Aile her ne kadar inançlı olsa da cocuklarının bu görusüne saygı duymak zorundadır.
öğrendiğinde annesinin sütünü haram edeceği gençtir.
iman edip sonra inkâr eden, sonra iman edip tekrar inkâr eden, sonra da inkârlarında ileri gidenleri Allah ne bağışlayacak, ne de doğru yola eriştirecektir. (Nisa 137)

irtidat edipte tekrar dinden dönen insanların tevbesi kabul olur. Ancak dinden çıkıpta tekrar dinden dönen ve bu işi devamlı yapıp sanki dinle alay eden insanların tevbesi kabul olmaz.

Şu da muhakkak ki, önce iman etmiş, sonra inkâr etmiş, sonra iman etmiş, sonra yine küfretmiş ve tamamen küfre dalmış olanlar, böyle imandan küfre, küfürden imana dönerek sonunda küfürde karar kılmış ve bu şekilde küfürü çoğaltmış olanlar yok mu, hiçbir şekilde Allah'ın bunları affetmesine ve doğru yola sevketmesine ihtimal yoktur. Yani iman ederlerse kabul etmez değil, fakat çoğunlukla bunlar kalpleri mühürlü olduklarından can çekişme zamanına gelmedikçe iman etmezler ve belki o zaman bile etmezler. Ve iman etmeyince de âyeti delaletince asla af yüzü görmezler. Tevbenin kabul edilebileceği bir zamanda tevbe edip ihlas ile iman etseler, gelecek olan istisnası gereğince kabul edilir ve affedilebilirlerdi ama tevbe etmezler ki.

(bkz: http://www.sorularlaislam.../article/1568/murted.html)
ailesinin bu konuda hassas olduğunu, onlara söylerse üzüleceklerini ve onu anlamayacaklarını düşündüğü için böyle bir tutum içerisinde olan kimsedir.
saygı duyulmalıdır, iyi niyetlidir.