bugün

ailesinin gizli ateistdir. ailesi inanclari dogrultusunda yasar evladininda boyle yasamasini ister. evladi tabi Ailesinin dediklerini yapar tabi ama gizliden icten ice ateistir. Ailesinden cekindigi icinde ateist oldugunu soyleyemez.
ergendir.
iki arada bir derede kalan gençtir. ancak ne olursa olsun kendi bildiğini yapacaktır.
ailesinin bilgisi ve izni dışında ateist olan gençtir. böyle bir izin alma çeşidi olabilir mi bilmiyorum zaten.

- anne ben ateist olabilir miyim ?

- ol yavrum, içinde allah korkusu olduktan sonra ne olursan ol.
dönüp dolaşıp kürkçü dükkanını bulacak tiptir.
kendiyle çelişen ve ciddi problemler yaşayan gençtir. hacı neyseniz onu söyleyin, o olun gözünüzü seveyim.
12-18 yaş aralığındadır.
ailesinin bok yemesidir...

halbuki şöyle olsa sorun kalmayacaktır:

-baba ben ateist oldum...
+git ötede ol...
sizin o güzel dininiz hoşgörülü dininiz gerçekten hoşgörülü olsaydı gizli olmayacak olan ateisttir. ailem bilmiyor ama ne oruç tutuyorum ne namaz kılıyorum ne ibadet ediyorum. ben de söylemek isterim. ancak karşımdaki insan benim halimden anlayacak sanki! burada öyle olan ateistlere hakaret eden sayın muhterem şahıslara acıyorum. bunları yazıp egonuzu tatmin edeceğinize önce kendi dininizin nasıl hoşgörülü olmadığını eleştirip gerçekleri görün.

şu hadisleri şu ayetleri bilen bir müslüman ne yapar?

“Kim dininden dönerse, onu öldürün” (Buhârî, Cihad, 148; i’tisâm, 28)

“Müslüman bir kimsenin öldürülmesi ancak su üç sebepten biriyle helâl olur: imandan sonra dinden çıkma, evlilikten sonra zina, haksız yere birini kasden öldürme” (Buhârî, Diyât, 6, Kasâme, 25, 26).

Dinden dönen kadının öldürülmesi caiz değildir. Fakat o yeniden islâm’a girmeye zorlanır. Zorlama şöyle olur: Hapsedilir ve her gün çıkarılarak tövbe etmesi istenir. islâm’a dönerse serbest bırakılır. Aksi halde ölünceye kadar hapiste kalır. Öldürülmeme konusunda delil şu hadistir: “Kadın ve çocukları öldürmeyin” (Ebfi Dâvud, Cihâd, 90)

devamı : http://www.freedombulwark.net/voices/15-

bir de gelip burada zavallı zavallı ötmeyin gidin pisliklerinizi görün.

edit: şimdi eksiyi basın kendinizin haklı olduğunu falan sanın. nasıl olsa hoşgörü dinine mensupsunuz.
ailesinin bu konuda hassas olduğunu, onlara söylerse üzüleceklerini ve onu anlamayacaklarını düşündüğü için böyle bir tutum içerisinde olan kimsedir.
saygı duyulmalıdır, iyi niyetlidir.
iman edip sonra inkâr eden, sonra iman edip tekrar inkâr eden, sonra da inkârlarında ileri gidenleri Allah ne bağışlayacak, ne de doğru yola eriştirecektir. (Nisa 137)

irtidat edipte tekrar dinden dönen insanların tevbesi kabul olur. Ancak dinden çıkıpta tekrar dinden dönen ve bu işi devamlı yapıp sanki dinle alay eden insanların tevbesi kabul olmaz.

Şu da muhakkak ki, önce iman etmiş, sonra inkâr etmiş, sonra iman etmiş, sonra yine küfretmiş ve tamamen küfre dalmış olanlar, böyle imandan küfre, küfürden imana dönerek sonunda küfürde karar kılmış ve bu şekilde küfürü çoğaltmış olanlar yok mu, hiçbir şekilde Allah'ın bunları affetmesine ve doğru yola sevketmesine ihtimal yoktur. Yani iman ederlerse kabul etmez değil, fakat çoğunlukla bunlar kalpleri mühürlü olduklarından can çekişme zamanına gelmedikçe iman etmezler ve belki o zaman bile etmezler. Ve iman etmeyince de âyeti delaletince asla af yüzü görmezler. Tevbenin kabul edilebileceği bir zamanda tevbe edip ihlas ile iman etseler, gelecek olan istisnası gereğince kabul edilir ve affedilebilirlerdi ama tevbe etmezler ki.

(bkz: http://www.sorularlaislam.../article/1568/murted.html)
öğrendiğinde annesinin sütünü haram edeceği gençtir.
elbet bir gün doğru yolu bulacak olan gençtir. çevresindeki insanların düsünce ve inançları ergene saçma gelip izledigi programlar ve edindigı arkadaslarla dusuncesı degişmiştir. Çevresindekiler onun için saçma ve gülünçdür. Aile her ne kadar inançlı olsa da cocuklarının bu görusüne saygı duymak zorundadır.
ateist falan degildir, ergendir, dikkat çekmeye çalışıyordur. her an allahım sana geliyorum diyerekten uçabilir.
Ailesi de ateist olduğu için yeni bir haber getirememiş olmanın ezikliğindeki gençtir. Sarhoş babasının dünyayı kurtarma teraneleriyle büyüdüğü için yanlış bir şey yaptığını düşünüp gizleyen çocuktur.
ergendir..

halbuki ergen olmasa böyle mi yapar..
gider babasına haber verir öncelikle..

-babaaağ ben ergenlikten çıktım...
+ee yavrum?
-atayis oldum ben atayis..

daha sonra annesine...
-aneaaaaağ içim kan ağlıyor...
+allah sonunu hayretsin kuzuğmm.. neyin var?
-allah yok din yalaaan..(koşarak uzaklaşır)
inancinin ve dusuncelerinin sorumlulugunu tasiyamayacak genctir.

Yakalayinca bi guzel asagilayin.

Hadi hayırlı tıraşlar.
Allah senin belanı versin ergen.
Aslında annen de yok senin. Ailen de yok. Hele yaratıcı hiç yok amınakoyiyim.
Yaratıcının varlığına inanmayan dingil annesini sevdiğinden tanrı yok diyemiyormuş.

Ölenlerin 'sonsuzluğa' uğurlanacağını kabul edip, tanrıyı kabul etmemek ne büyük bir yavşaklıktır te allahım.
aslında toplumsal kimliğe karşı olan aykırılıklar her daim bir köşeye çekilip sanki taşıdığı aykırılığı bir suçmuş gibi yaşamak zorundadır. herkes güçlü değildir, bazı insanlar düşüncelerini sert bir şekilde ifade edemez. bunu gizli yaşayabilir. bu aslında o, bu, şu meselesi değil. aykırılık meselesidir. yani toplum gerici ve bağnaz olunca bunun aileye yansıması da olur, sokağa yansıması da olur. aykırılığa duyulan öfke gericiliğin getirdiği sabit fikirlilik ve değişim gibi görünen her şeyi öcü gibi algılanmasıdır.
Çok ilginç bir insan prototipi bu, özellikle son 10 yıldır falan ülkemizde bolca görülen bir cins.
Anlamıyorum abi, vallahi anlamıyorum. Yani herkes sorgular, dönem dönem şüpheye düşer falan anlarım da, abi biz ergenken de biliyorduk hayatta sahip olduğumuz en değerli şeyin imanımız olduğunu. Araştırdık, sorguladık, cevaplar bulduk. Biliyorduk ki bizim cevabını aradığımız sorular 1500 yıllık islam mirasında cevaplanmış halde keşfedilmeyi bekliyordu. Lakin ben şunu anlamıyorum abi; 12-17 yaş bandında kimle konuşsam "ateist" ya. Kimle konuşsam... Allah imandan ayırmasın, kimseyi yargılayacak konumda değilim elbette.
caiz değildir.

ateizm ana ve babanın onayıyla olunabilecek bir şeydir. beyan esastır. mesela anne derse ki: "hayır evladım atayiz olamaz" çocuk atayiz olamaz.
Yaklaşık on beş yaşlarındadır.
görsel
Ergen degildir ailesi baskicidir ve oda bunu ailesine aciklayamiyodur.