cevabı "Sis ve Gece" olan soru.
Patasanadir .
Bab-ı esrar değildir.
sadece bir kitabını okudum bu yüzden kendime çok kızıyorum. bana göre tabii ki de bu eseri.

(bkz: kar kokusu)
Beyoglu rapsodisi olabilir.

"babasini öldürmeyen erkekler buyuyemez" sözünün gectigi sultani oldurmek kitabi da Guzeldir.
cevabı istanbul hatırası olan sorudur.
Kesinlikle (bkz: sultanı öldürmek)

istanbul'un fethini anlattığı bölüm enfestir.
hiç romanını okumadığımdan cevabını bilemeyeceğim sorudur. röportajlarını, yazılarını ve dahi duruşunu severim, ama kafamızda baştan bir polisiye roman yazarı yaftası oluşmuş ya, ee tabii türkiye'de kaliteli polisiye roman da olmaz klişesi ile de birleşince bu durum, elimiz gitmiyor romanlarını okumaya nedense.
istanbul hatırasi. şu ici bos olan.
gb
o isin sakasida istanbul rapsodisi guzelmis baya. aldim. hala rafta duruyor
istanbul hatırası.

2 günde bitirmistim, bi kitabı bu derece icindeymis gibi okudugumu hic hatırlamıyorum.

Kukla'da guzeldir,evet.
hiç bir romanını okumadım bu yüzden önyargılı yaklamşmakta istemiyorum. ama çevremde onu okuyan insanların geneli kız ve derler ya biraz şey kızlar.. dolayısıyla belki sırf önyargımı yenmek için okurum ama sadece okuyucu kitlesi bile beni kalitesiz bir yazar olduğunu düşünmeye zorluyor. ayrıca (bkz: aşk köpekliktir) olum bu nasıl bir kitap ismi lan? bir yazar kitabına nasıl bu ismi verir!
Beyoğlu Rapsodisi gerçi taşşak geçmiş bizle Ahmet abimiz.
"Sis ve gece" ve "bab-ı esrar"ı okumuş birisi olarak her ikisi de güzel kitaplardı. Sis ve gece isimden spoiler vermesine rağmen sonu tüyleri diken diken ediyor.
(bkz: aşk köpekliktir)
Sis ve gece.
istanbul hatırası" dır.
Sultanı öldürmek.
Ayırt edilmesi imkansız kitaplar arasından tercih yapmaktır. Romanlardaki üslup, konuyu işleyişi, konunun gidişatı aynı olan kitaplar arasından tercih yapmaya çalışmaktır.
net istanbul hatırasıdır . buram buram istanbul tarihini olaylarda koklatmıştır bize
istanbul hatırası.
kavim, istanbul hatırası, bab-ı esrar. diğerleri de çok güzel ama bunlar benim favorim.
beyoğlunun en güzel abisi.
aslında romanları birbirine benzer. amaç bir cinayetten yola çıkıp eski ve yeni istanbul' u, kaybolan değerlerimizi, aşkı anlatmaktır . ben en çok beyoğlu' nun en güzel abisi romanını sevdim. bence ahmet ümit' i tanımak için yeterli . çünkü okuduğum ikinci romanı istanbul hatırası bir tekrardan ibaret.
kesinlikle bab-ı esrar olabilir.

"çoğu zaman mesele, tanrı'nın ne olduğu değil, bizim onda ne gördüğümüzdür. sevgi dolu olanlar merhameti görür, zalim olanlar şiddeti. zeki olanlar aklı görür, aptal olanlar kör inancı, alimler bilimi görür, cahiller mucizeyi."
istanbul hatırası.