neredeyse bütün fikirlerinin altına imzamı atabileceğim insandır.
muhalif kişiliğiyle dikkatimi çeken harikulade oyuncu. Bu adam oyuncu tanımının altını tam anlamıyla dolduruyor. Ayrıca ıskender babadir.
An itibariyle tgrt haberde.
"Oyunculuk becerebildigim bir iş."
türkiyenin yetiştirdiği usta oyunculardandır kendisi.**
gerçek bir tiyatro emekçisi. tiyatro ile ilgili her alanda aktif olarak yer almış, ve halende almaktadır kendisi. ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu söylemek "güneş sıcaktır" demek gibi bir şey. o yüzden oraya girmiyorum.

kendisini ilk rahmetli gazanfer özcan ve emre kınay'ın da oynadığı baba dizisinde tanımıştım. ahmet mümtaz taylan dizide babanın has adamlarındandı. sevdiği kadına silah doğrulttuğu anda bitmişti son bölüm. bir daha da yayınlamadılar. yıllardır içimde ukte kaldı. ulan dizi 2002 yılında bitmiş gitmiş. 10 yıl olmuş. ben niye hala bunu hatırlıyorum. ahmet mümtaz taylan'ın o sahnedeki performansı yüzünden. böyle bir adam işte kendisi. farkındayım, benim arıza olmamın da çok etkisi var ama aslan payı onda. ben şimdi diziyi yayından kaldıran lavuklara soruyorum; alahınız kitabınız yok mu lan ? orada dizi mi biter ?
Leyla ile mecnun'daki renkli beresini çok sevdiğim yetenekli oyuncu.
pkk lıların yaptığı ölüm orucunda twitter üzerinden sayaç vazifesi yapan adam. neyin peşindesin sayın taylan? sanatçı duyarlılığı mı diyelim? insan(?) hayatına değer veren aydın(?) mı diyelim? ne istiyorsun apo serbest kalsın da senin her gün üşenmeden yazdığın sayaç mı sıfırlansın?
pkk denen terör örgütünün açlık grevlerini günbegün klavyesinden düşürmemiş ancak dün verdiğimiz 5 şehidimiz klavyesine düşmemiş oyuncu. belki şehitlerimiz düşmedi klavyene ama sen gözümüzden düştün amt.
hürriyet cumartesi'de yazmaya başlamış artık ;

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22051045.asp
çok babacan bir görünüşü olan üstat.
leyla ile mecnun dizisinde iskender çınar'ı canlandıran tiyatrocu. oyunculuğu oldukça kaliteli.

görsel

görsel
bir erkeğin eline hamur bu kadar yakışır dedirten tiyatrocu. sevgi ve saygılarımla.*
twitter fenomenlerindendir.ilgiyle twitlerini takip etmekteyim.
güzel adam. yaptığı işlerle beni etkileyen ve son zamanlarda gazeteye yazmasıyla gözümde tamam dediğim sanatçı. sosyal medyayı iyi kullanan, şiir ruhlu birisi. iskender babamız.*
mukemmel rol yapan suanda leyla ile mecnunda iskender rolunde oynuyan sevilesi adamdir.
çok babacan bir adam kendini dinleten bir ses tonu da var.
artık şu(#13092978)iltifatı haketmediğini düşündüğüm tanıdıkça soğuduğum insanlardan biri.
baba adamdır, gülerek ve severek izliyoruz efenim.
15 yaşında liseyi 19 yaşında üniversiteyi bitirdiğini kendi ağzından duyduğum hayran kaldığım insan böyle anlattığına bakmayın baya bir tevazu sahibi beyefendi kendileri.
günlerce oynasa gıkımı çıkarmayacağım kişidir. hele duygusal sahnelerde insanın yutkunmasını imkansız hale getiriyor. role kendini tamamiyle vermenin sözlükteki karşılığı gibi. fakat tüm bunların yanında kendisi geçen sene twitter'da türk hava yolları'nın işten çıkarmalarıyla ilgili şöyle bir serzenişte bulunmuştu;

"çalışanını marabası, memleketi patagonya, demokratik hakları deterjan markası zanneden zorba patron; they are not globally yours!"

o gün bugündür kalbimdeki yeri hiç değişmedi.
sert görünümünün altında pamuk gibi bir adam yatan usta bir oyuncu. oyucunluğunu seyretmek bir zevk olmakla birlikte, girdiği film ve dizilerin de kalitesini arttıran bir havası var. onunla birlikte oynayan oyuncular çok şanslı olsa gerek.
Göğsüne yaslanabilir miyim?" dedi uykuya yenik gözlerle. Kendi sesimle irkildim; "Yaslanabilir, orada yaşlanabilirsin. Ben... kıpırdamam!"

ahmet mümtaz taylan
adamdır.
başbakan'la görüşecek gezi heyeti içerisinde yer almıştır. şaşırtmıştır!
Giderken yanına mecnunu da alıp dünyayı kurtarmasına yardım etmelidir. *