bugün

entel özentisi yobaz. modernlikten bahsedip humeynicilik yapan şaşkın.
dincilikten, ulusalcılığa doğru hızlı bir geçiş yapmış olan yazar. evriminin nerede son bulacağı tarafımca merak konusudur.
şahnaz çakıralp, nilgün belgün ve seray sever ile çok kötü yakalanan twittercı.
(bkz: dr faustus)
eleştirirsin bazı aksaklıklar düzelsin diye, düşünceni ifade etmek için. ama bu adam ne yapıyor küçümsüyor. kendisini herkesten farklı görerek insanları aşağılayıcı gözlerle bakabilen insan. okan bayülgen'in programına çıkmamış ardından twitter'da 'okan'ın programına kendim için endişelendiğimden değil, okan için endişelendiğimden çıkmadım' diyerek ne kadar mal bir insan olduğunu kanıtlamıştır. bu nasıl bir yükseklik ne kendini bilmezlik. küçümsediği adam yıllardır televizyon dünyasını haklı veya haksız eleştirse bile asla kimseye küçümseyici laflar attığını görmedim. eleştirir ama ben sizden daha yükseğim, bilgiliyim, kültürlüyüm havasına hiç girmemiştir. sen ne yapıyorsan onu seviyesi benden düşük onla mı sohbet edeceğim diyorsun. yalan değil bu adam pek çok kişiyi kendinden küçük gördüğü için konuşmaz bile. twitter'da seviyesiz,bel altı sohbetlere giren bu şahıs artık haddini bilmeli. şunu anlayamadık hala eleştirirsin ama o benden bilgisiz, o tipsiz, pasif gibi sınıflandırma yapılarak konuşmamak da neyin nesi. işte bu yüzden okan bayülgen'i çok takdir ediyorum. çünkü arada mizah katarakda eleştirdiği ünlülere yüksekten bakmaz. yok ben senin programına çıkmam yok ben seni programıma almam gibi düşüncelere sahip değildir. ne kadar çatışsada sevmesini saygısını bilir. sen cahilsin diye ne zaman biriyle konuşmadığını gördünüz. o çok eleştirdiği kadın programlarına bile çıktı. ahmet hakan denen kişilik ne yapıyor önüne gelen cahil olarak nitelendirdiği insanlara yüz çevirip siz benim seviyemde insanlar değilsiniz der gibi bir tutum içine giriyor. konuşmuyor, umursamıyor, aşağılıyor. köşesinden, twitterdan seviyesiz tartışmalara giriyor. çünkü kendi eleştiriye gelemiyor hemen cadaloz kadınlar gibi çemkiriyor. peki o küçümsediği okan bayülgen ne yapıyor kendisini eleştiren insanlara bir kere olsun bir laf etmiş mi allah aşkınıza. hatta programına davet ediyor televizyon dünyasının eleştirilerle düzeleceğini ve eleştirinin iyi birşey olduğunu vurguluyor. tamam bu adamda eleştirir ve her eleştirisinin ardından deli gibi çemkirenler çıkar. başka bir zaman okan bayülgen fena halde eleştirilir köşe yazarları, ünlüler vs. ama bu adam gık demez. yok hemen bende yanıt vereyim gerilim büyüsün demez. asla polemiğe girmemiştir. eleştirmiştir ardında çok sert yanıtlar almıştır ama susmuştur. kimseye küsmemiştir onu eleştiren ve kendisinin eleştirdiği birçok insanla konuşmuş ve sevmesini bilmiştir. benim dikkat ettiğim husus budur. türk televizyon dünyasında en içten, samimi, kötülük amacı gütmeden eleştiren birini sorsalar okan bayülgen'i gösteririm hiç şüphesiz.
(bkz: listecibaşı)
liste yapma alışkanlığını twitterda devam ettirsin, yeter artık diyorum, liste yapmasın ahmet hakan.
(bkz: ahmet the twithead hakan)
hayat duruşu, söylemleri ve yaşantısı ile her şeyinin satılık olduğu aşikar bir canlıdır kendisi. aydın doğan babası batsa, turgay ciner parayı bassa onu babası seçer aydın doğan'a da söylemedik laf bırakmaz bunları yaparken de hiç gocunmaz çünkü yaşam şartları bu düzen üzerine kurulmuş.

(bkz: satıLık kalemden dökülen nağmeler)
güya gata da ki adaletsiliği savunmadığı için mail kutusuna afferin evlat aslına döndün tarzı mesajlar gelmiş olduğunu iddia eden yazarımsıdır.allah ın gafili senin gibi iki yüzlü bir adamın hangi sözüne inanılır ki utanmadan yine dindara saldırmak amaçlı sözümona mail kutuna gelen mesajları deşifre ediyorsun.sen o martavalları anca başında ki çobana yutturusun.
(bkz: bir o yana bir bu yana bakmak)
(bkz: şaşkın)
salih tuna'nın en şahane ayarlarını verdiği kişilik. sağolsun salih abimiz bize tercüman oluyoda rahatlıyoruz sayesinde. yani hızla bir bekir çoşkun, ertuğrul özkök bir emin çölaşan olma yolunda ilerlemekte, gülerek izliyoruz kendisini.
eğer twitter hesabı ona aitse çok komik adamdır kendisi. komik derken esprili filan sanmayın kendisini. facede dikkat çekmeye çalışan ergenler gibi kendince enteresan olduğunu düşündüğü tespitler filan yapıyor. komik lan.
ahmet hakan coşkun'un coşkununu tecavüzcü coşkun'u anımsatmasından olsa gerek coşkun 'u kullanmıyor. Ulan bu herif pelin batu'yu götürdü ya, vay be.
hem isa'ya hem'de musa'ya yaranmaya çalışırken ortada pinpon topuna dönen, karakter olarak hazetmediğim, ama yazılarını okuduğum köşe yazarı.
klasik dinci . akp yi yalayarken bir taraftan herkese haddini ahlakı öğretmeye çalışan herkese ahlak haysiyet notu vermeye çalışan bir tuhaf ademoğlu.
bu adamdan milyonlarca sayabiliriz. ama o ahlaken düşkünlüğüyle listede kendisini ön sıralara aldırmıştır. onun için torpilin iyisi kötüsü olmaz, bunu da avantaj sayacaktır kendisi adına. solculuğundan hayır gelmeyen adamın müslümanlığından, müslümanlığından hayır görmediğin adamın allahsızlığından da bir şey görmezsin. (bkz: zekeriya beyaz ın haramileri)
kırk yılın başı doğru şeyler yazmış yazardır.
özellikle şu üç şeyi öğrendik kısmı gayet başarılı.
http://www.hurriyet.com.t...sp?yazarid=131&gid=61
bugün harikulade bir yazı yazmıştır. facebook, twitter gibi sitelerde fışkıran faşist düşünceyi mükemmel derecede anlatmıştır...

http://www.hurriyet.com.t.../14895558.asp?yazarid=131
enteresan bir adam. bazen mükemmel yazılar yazıyor, döktürüyor, bazen şaşırtıyor, saçmalıyor.
twitter'da "on yıldır nişantaşındayım bu günkü gibi yağmur görmedim " diyerek beni koparmıştır. insan bu kadar mı sonradan görme olur ya. he anladık nişantaşı'nda oturuyorsun.
twitter dan karıya kıza yazıp duruyor.* o değil de bu adam hiç twitterdan çıkmıyor lan.
eski dinci şimdi ki laik.
hem allah hem yallah, hem isa'ya hem musa'ya yazarıdır.

imam hatipte geçirdiği yılların acısını cıkarıcam, vurucam kırbacı diye zihnini fazlasıyla yoran, bu sebeptendir ki gittikçe, "nasıl etsem de yeni mahallemde en birinci olsam" modunda doğan medya grubundan sağa sola çizittirmektedir.

artık yazdıklarına hangi cenahın değer verdiğini merak ettiğim yazar. zira okurlarının ekserisi bu aktörün puanını verip; eleğini duvara asmışken, bir kısmı, hala -işine geldiği günkü- yazılarını "yaa bak işte nasıl oluyomuş" diyesiye, kör göze parmak şeklinde sokma çabası içindedirler.

hasılı, inandırıcı değildir. "beklemiyordum ama helal olsun"ları toplamak için kalem oynatır.
fethullah gülen'in gazze ile ilgili açıklaması üzerine bi yazı kaleme almış. yerinde ve güzel bir yazı olmuş doğrusu. ama ahmet hakan coşkun'un unutmaması gereken nokta şu olmalı; ses verdiğin yer, aydın doğan'ın tükkanı olunca ve onun temsil ettiği zihniyet de gezegende hüküm süren tek otoriteye ait olunca..yani diyorum bu seninkisi canli yayına tuvaletten katılmaya benziyor. güzel söylüyorsun da bi koku var diyorum pis bi koku, almıyor musun sen?
twitter hesabına saçma şeyler yazan şahıs.