ne zaman çıkacağı belli olmayan ama çıkınca yine büyük yankı uyandıracak olan süper strateji oyununun 4. serisi.
çıkması dört gözle beklenilen oyundur.
uzun zamandır beklenen ve nihayetinde çıkıyor haberlerini gördüğümüz oyundur. sınavlardan sonra saldırılar başlasın!
2. dünya savaşı resmi ile kafa karıştırmıştır. Empire Earth gibi olmasın da...
(bkz: ah nerede vah nerede)
buraya yazılan ilk entry 2008'in temmuzu tarihini taşımakta. lakin ben bu oyunu age of empires 3'ün çıktığı zamandan beri bekliyorum. nerede bu oyun, gözlerimiz yollarda kaldı ulan.

bildiğim kadarıyla ensemble studios kapandı, ondan mı bu hasret, bu özlem?

sonuç olarak hasretle beklenen oyun.
http://ulu.so/uth4ge

(bkz: lan yoksa)
heyecanla beklediğim, oynadığım ilk ve tek strateji oyunu. belli ki bayağı bir değişikliğe gitmişler.

http://www.youtube.com/watch?v=q5eKba1lEtE
(bkz: allahım sana geliyorum)
sana artık ekmek kalmadı ecof.

artık dünyanın içine sıçıldı. devir delikanlıca savaşma devri değil, deliğikanlı gibi barış(!) devri. yok soğuk savaş, yok demokrasi-özgürlük ayağı(başkasının sağladığı nasıl özgürlük oluyosa artık), yok hammadde (bkz: afrika ve arap ülkeleri) ve pazar (bkz: türkiye) ihtiyacı...

bunu mu koyacan oyununa ecof? ağız tadı bu seviyeye mi düşecek ecof? zirvede bırakman lazım.

sana ekmek yok artık.
merakla beklediğim oyun.
çıkmasını çok istediğim ama umudu da kestiğim bir oyundur. 200 kişiyi biraz daha çoğaltsalar daha güzel olurdu. arkadaşlarınızla oynayacağınız zaman büyük harita eklentilerini ekleyerek çok büyük haritalarda rahat rahat yayılarak daha zevkli şekilde saatlerce oynayabilceğiniz bir oyundur.

neredesin ulan age of özledik be seni.
çıkmayacak olan oyundur.yok arkadaş kaç seneden beri tanıtım videosu var artık hangi dengesiz hazırlayıp youtube ye koymuşsa insanı heveslendiriyorlar.yalan inanmayın ve kabullenmeye başlayın çıkmayacak artık.*
(bkz: age of empires2) ye devam.
Büyük bir ihtimal ikinci dünya savaşını konu alacak oyun.
trailer'ı sahtedir. age of empires ilk çıktığında 5 seri olacağından bahsedilmişti. ancak age of empires 3'ten sonra ensemble studios ile ilgili bir problem neticesinde * age of empires 4 bir türlü çıkmadı. şu saatten sonra çıkar mı, microsoft başka bir şirkete bu oyunu yaptırır mı bilinmez. 4 gözle beklemekteyiz. diablo 3 muhabbetine dönmemesi en büyük temennimiz hayranları olarak.
http://www.youtube.com/watch?v=1biIRxTRCS8&feature=related gibi videoları olan oyun.
yıllardır beklenilen oyun. hayır bir açıklama bile yapılmıyor.
ne olursa olsun age of empires 2 : the conquerors yerini tutmayacak oyundur. bir defa anısı var lan bu oyunun. lisede bu oyun için okuldan kaçar internet kafe kapatırdık.

--spoiler--
türkler benim
--spoiler--

türkler de alınmayacak gibi değildi ki. adamlarda yeniçeriler var abi. ellerinde silah ortalığın damına koyuyorlardı.
oyunu yapan firma olan ensemble studios uzun zaman önce kapandığından, yapılsa bile eski tadı veremeyeceğini düşündüğüm oyun.
oyunu yapan firma camuzoğulları baklava'dır aslında.
ne zaman çıkar acaba diye bizi derin düşüncelere sevketmiş oyundur.
insana yaşlandığını hatırlatan serinin yeni oyunu. daha dün gibi hatırlarım 1 i 2 yi.

bir başkası için (bkz: sims 4)
hakkında konuşulunca çıktı sandığım oyun. insanın elini ayağını titretmeyin la boştan yere!
Çıkmayacağı kesin ve net olan oyundur.
Konusu itibari ile 2.dünya savaşını alacak diye umuyorum umarım bir an önce çıkar.