1. .
    egemenlik kayıtsız şartsız milletin ise,milletin fikri alınmadan meclisin af yetkisini kullanması hiçte hoş karşılanacak bir durum değildir diye düşünüyorum.

öyle ya,birisi sizin kardeşinizi,eşinizi,dostunuzu,evladınızı yada başka bir şekilde bir sevdiğinizi katledecek,kapınızı açıpda içeriye girince bir katliam manzarası ile karşılaşacaksınız ve sizin adınıza da brileri bunları affedecek.

ne biçim irade tecellisidir ki benim adıma benim hakkımı birileri affetme yetkisi kullanır?yani kendi hukukunu kendin yap mı demek istiyorlar?

en yüce bildiğimiz değerler dahi hatta ,alah(cc) dahi benim hakkımla gel ben bilirim ancak kulumun hakkına ben dahi karışmam demiyor mu?

peki nasıl oluyorda birileri allahın dahi karışmayacağını beyen ettiği benim hakkımı kendilerini affetmeye muktedir hisediyorlar ?

akılcı bir izahı varmı bunun?tamam ülkenin düzenini sağlamak ve yanlışlıkla hüküm giymiş olan kader mahkumları diye tanımladığımız kişiler yok mu?elbette vat.

yanlış yargılama sonucu mahkum olanlar istisna dır elbet.ancak benim hakkımı açık ve net olarak dahi katleden kişiyi nasıl olurda benim üstelikte vekillerim olan affedebilir ki?

bir avukat düşününüz ki sizin adınıza davanıza bakmak için vekaletinizi alıyor ve sizi savunmak yerine haksızmış gibi lanse etme çabalarına gidiyor,ne yaparsınız? en azından azilname ile vekaletine son verirsiniz.

birkaç duygusal insan, (her kime duygusal oluyor oda belli değil,mazluma mı haine mi) yada birkaç oy avcısı gelecek salt siyasi manevra yapabilmek adına af çıkartacak.onunlada kalmayacak insan haklarına aykırılık olmasın diye genel af haline dönüşecek.

yok, bukadar ucuz olmamalı hak.

peşinden on binlerce şehit verdiğimiz teröristler de bu kapsamdan utanmadan yararlanacaklar ve tekrar terör örgütünde daha verimli bir öldürme operasyonu yürütecekler.

nedir bu allah aşkına ?ülke de birileri tarafından terörist sayısı azaldıkça onu artırma çabalarınamı girşiliyor .anlam vermek çok ama çok zor.

hem yüzde 99,9 u müslüman diyeceksin,öte yandan da islam dininin sahibi yüce allah(cc) nün dahi affetmediği ve hak sahibine bıraktığını bir sistem dahilinde hakkı tecavüze uğramış kişilerin hakkına birde sen tecavüz edeceksin.

işte görülüyor ki terör örgütleri de nasılsa süreklilik arz eden bir şekilde ortaya konulan af kapsamı ,en kısa zamanda tekrar çıkacak umudu ile terör şiddetini pervasızca artırma yoluna gidiyor.

zaten yapılan araştırmalarda da yüzde 90'ı nın geri döndüğü kesin.

eskiden mayınlarla iş görenler hukuki antlaşmalardan öylesine haberdar bir hal aldı ki, adeta bizlere hukuk dersi veriyorcasına eylem gerçekleşitmektedirler.

örnek:

cenevre antlaşmasına göre uzaktan kumanda ile patlatılan düzenekler mayın statüsüne girmiyor.bunu bilen örgütler de artık uzaktan kumanda yöntemini iyice benimsemiş oluyor.

bu da bizim hukuki af konusunda yetenekli olan siyasilerimizden daha hukuki çalıştıklarını ispatlamıyor mu?

peki onbinlerce şehidimizin ailelerine ne cevap verebildiler?hiç

bırakın ailelerini şehitlerimize ne cevap verebilecek müslüman olduğunu idda edenler?hiç

peki bu kadar hiç uğruna yapılan af ların anlamı ne?hiç

sormazlarmı bir hiç uğrunamı feda ediliyor bu topraklar diye?

sormazlar mı kim istiyor bu afları da milletten kaçırıyorsunuz cevaplarını sadece hiç diyerek?

tamam devletin alacaklarını ,haklarını affediyorsunuz belki bir yere kadar anlarız,deriz ki o devletin hakkıdır,devleti yönetenler vebalini kabul ederek,vergi,trafik cezalerı vs..leri affediyor ama benim hakkımı nasıl ve neden affediyor demezmiyim.

hatta devlet için ,tüyübitmemiş yetimin dahi hakkı var hadi onu da allah ile aralarındaki bağa yada iyi niyeti ile affa uğratıyor olabilirsiniz ama tek tek bireylerin hakkını affetmeye kimin ne hakkı var.bu sorunun acil cevabı olmalıdır.aksi halde en azından ben asla ve kat-a hakkımı affedenler e hakkımı asla helal etmiyorum.buradan allahtan ve de allahın adaletinden kuşku duymayanlara iletiyorum.

diyorum ki bir kez daha milletimin hakkını gaspa uğratmamak için TBMM den af yetkisinin kaldırılması gerekmektedir .vekilleimize ilanen duyurulur.

aksi ahlde hukuk sistemimizi kaldırıp çöpe atalım.her gelen iktidar kafasına göre bir hukuk anlayışı bina etsin ve ona göre de kendimize bir yol çizelim.aksi halde bu hukuk sistemi varoldukça ve insanlık ,tarih sahnesinden silinmedikçe hatta ,ahiret te dahi hakkımı asla helal etmiyorum.

sat komandosu yüzbaşı'yı öldüren tinercilerin cezası bitti.

hukukun üstünlüğü ilkesine inanan bir vatandaş
    1 ... donnie darko
  2. .
    iş bu tanım...

af çıkaramayı düşünen merciye,

adam öldüren birisi zaten 5 yılda çıkıyor af niye? en azılı hırsızı 4 ay tutabiliyorsunuz cezaevinde neden? dolandırıcılık yapan kişiler, kumar oynatan kişiler, kadın ticareti yapan kişiler, ceza bile almıyor, çok acımasız bir hukuk sistemimiz mi var, af gereği duyuluyor, acaba kapkaç yapıp sonrada öldüren kişiyi dışarıya salınca ailesinin 5 oyumu sizi iktidara getirecek? dikkatli olun ateşle oynuyorsunuz, acıyı hatırlatmayın, kişilikli olmak, kimsenin görmediği zaman da doğru olanı yapmaktır.
    ... cehennem tanrisi