bugün

Ağır ironidir.
yıllar evvel kılıçla girdiğimiz memlekete modern yöntemlerle tekrar girdiğimizin kanıtıdır.
akla şu karikatürü getirse de güzel bie gelişmedir

görsel
küçük düşünen insanların en büyük tasası. ah güzel kardeşim benim, sizin kardeşleriniz "e bu arabanın motoru yurdışından alınmış, türk ürünü değil ki; e bu telsizin kablosu israilden gelmiş, nasıl türk malı" diyenler. arkadaşım benim, maalesef her şey her zaman olamayabiliyor, fırlatacak teknoloji henüz hazır olmayabiliyor. ne yapalım yani? hayır, çin den değil de rusya dan 5 katı fazlasına mı fırlatılsaydı bu uydu? oldu amına koyayım, yok tarihteki en büyük düşmanımız çin diye kimse çine gitmesin, çine para kazandırmayalım uydumuzu da götümüze sokarız artık.

ulan değişin biraz, üzülmenizin sebebi uyduyu çinden fırlatmak olmasın henüz böyle bir sistemimizin olmayışı olsun.
basit bir siyaset yöntemidir.
türkçülüğü vurgulamak, uydu fırlatma işine alet etmektir.
tek yapabildiği sözlükte onu bunu eleştirmek olan deyyusların katlanamadığı olay. siyaseti internetten öğrenen bu cahil kesimin nasıl bir küresel piyasa içinde olduğumuzu görememesini de normal karşılıyorum. bak abisi, bunun tasarımı da yapıldı en kısa zamanda faaliyete geçecek. altyapı teknolojisi taslak olarak hazır. nasıl bir rant dönüyor bu olayda biliyor musun? nükleer işine girmek için adımdı bu olay.
ağır ironi kokar.
ÇiN ALDIGI PARAYA BAKMIŞTIR. UYDUNUN ADINA DEGIL.
filistin için sesini çıkaran rte doğu türkistan için ne zaman sesini çıkartmaya başlarsa ve ne zaman doğu türkistan'a bağımsızlığını kazandırırsa ancak o zaman çin'e bi kapak yapmış oluruz..

bırakalım böyle sözleri, adamlar en uygun fiyatı verdi, bizde fransa guyanası, kazakistan gibi ülkeler yerine çin'i tercih ettik, olay bu biliyorsunuz..

adının göktürk olması işte, bu tatlı bir tesadüf..
aslına bakarsan başarıdır. ben çin olsam göktürk uydusunu uzay yerine türkiye'ye fırlatırdım. küfür gibi ulan bu çin'e. *
çinliler anlamını bilse yörüngeyi ankara'ya doğru çevirir. *
oksimoron örneğidir.

(bkz: hadi atsızcılar bunuda açıklayın)
kaç senelik milliyetçiyim böyle saçmalık görmedim.
bir şükran ifadesi olarak çin hükümeti'ne, uzaydan çekilmiş şu foğrafı hediye etmek suretiyle daha da derinleştirilecek ironidir.

görsel
çin malı gibi olmasın çin fırlatması. ucuza fırlatacağız derken yanlış yere fırlatmasınlar da gerisi mesele değil.

aslında en iyisi amerika da nasa da diyorlar ama çok pahalıymış bir de 3 yıl sonrasına gün verebiliyorlarmış. o kadar yoğun çalışıyor adamalr.
atalarımıza hakaretdir.
göktürk-2, kolay gelsin gözüm... Bak burası Siverek, dünyayı sırtlamış o terlikli kardeşimiz de Kardelen... böyle demiş ahmet mümtaz taylan twitter da ve şu fotoğrafı koymuş altına. https://twitter.com/ercan...85703759872/photo/1/large

adam haklı beyler.
savaşan şahinler adı verilen ve türkiye askeri gücünü temsil ettiği düşünülen f-16 uçakların amerikan-fransız ortak yapımı olması gibi bir durumdur.

kısacası şaşılmaması gerekilen bir durumdur.
milliyetçiliğe gerek olmayan hadisedir.

amma velakin türk milletinin tarihindeki en önemli ögelerden olan ordunun talan edilmesinin adını ergenekon koymak bundan katbekat daha fazla ayıptır.
işsiz boş adam söylemidir. cebinde marlboro sigrası ile bildiri dağıtan işçi partili kıvamındadır.
klasik chp muhalefetidir. k.k duymasın.
arap taşağı olmadan yaşayamayan badem bıyıklılardan beklenecek türden bir davranış. fakat ben ismine takıldım; hani türklük osmancık devleti ile başlıyordu? malum osmancık devletinden önce biz putperesttik. göktürk ismi olmamış bence. el habibi olmalıydı.
sincan-uygur özerk bölgesindeki doğu türkistan türkleri ile zerre kadar ilgili olmayanların yaptığıdır.
bumin kağan mezarında ters dönmüştür.
çok deli yazar tespitidir doğru olan önermedir.