bugün

MemleketimdIr.uzun zamandır gitmiyorum bir akraba ziyareti yaptık ailecek de pek bir güzeldi hava bahar var sanki orda ve tam bu mevsimde gezilmesi gereken bi yer.
insan uzak kalınca özlüyor lan. bir gitsem bi daha gelmem diyon ama menderesi, özalı, reali bile özlüyon amk.
yerçekiminin olmadığı güzel memleket. insanlar 2. kattan uçarak aşağı inerler.
aman allah korusun efenim.
en iğrenç 3. sayfa haberlerinin %99'una ev sahipliği yapan ilimiz.

en son örnek:

http://www.internethaber....avuz-sonra...-766415h.htm
frenk incirinin satıldığı sayılı illerden biri.
Bulunmak istemediğim şehirdir. Mersin'e giderken uğruyoruz tabi. Bu ne leş bir hava. Mersin de öyle gerçi nemi fazla ama orası resmen cehennem. Gerçekten Allah yardım etsin orada kalanlara yazık. Gece gece aklıma geldi ya.
istanbul ile cinayet haberlerinde başa oynayan güzel şehir.
Kral Süleyman'ın atlarını temin ettiği yer olduğu yönünde yaklaşımlar bulunmaktadır.

http://www.cesozluk.com/i...;pageNumber=0&p=adana
bu gün tam anlamıyla yaz havası hakim olan güzel şehrim.. tirledim ha!
10 tl. ye mis gibi kebap yemek istemeyen gelmesin şehridir.
Hava durumuyla şaka yapan şehirdir.
aynı anda arabanın sileceği çalışırken güneş gözlüğü takmanıza neden olan hava durumuna sahip şehir. seviyoruz.
kozandaki inanılmaz olayla yine beni sasırtmamıs sehir.
efendim iddaaya gore dedesi 6 yaşındaki torununa taciz ediyor.hemde cocugun alt tarafını tamamen çıplak bırakarak
ulan nasıl bir insansınız yaa
kaynak http://www.milliyet.com.
esnafın düşünüldüğü gibi turiste kerkinmediği şehir.

adana standartlarının üzerinde bir tipim (uzun keçi sakal, oliver kahn faulleri ve normalüstü uzunlukta kıvırcık saç) ve sıska bir vücudum olmasına rağmen -24 yıllık adanalıyım bu arada- ilk kez gideyim de ilk maaşımla gerçek adana kebabı yiyeyim dedim geçenlerde. büyük saat civarında geziniyorken ulucamii nin ileri sağındaki pasaja girdim ve o meşhur şampiyon ocakbaşını buldum. oturdum hemen, hoşgeldin abi dediler. hoşbuldum kolaygelsin dedim. kısa süre sonra önüme kağıt servis serildi ve "ne yiycen" diye bi soru geldi. işte ince nokta burası.

yani 1 gram samimiyseniz ya da şehrin jargonuna hakimseniz zaten "bi dene kıyma" gibi (aynen bunu söyledim) basit bi cevap verirsiniz. ha, zorunda mısınız hayır. ha, dolandırıcı kebapçı yok mu var. bunlar ayrı.

ama bilader böyle bir yerde gelip de "bi porsiyon adana kebabı rica edicem" dersen yani kusura bakma ya.
bi daha yolunuz düşerse özelden yazın, yardımcı olayim size ben. evet.
bir şiş kıyma için destan yazılan şehir.
Birbiçer, bol kepçe, ciğerci bedo, yeşil kapı
evet bebeğim burası adana.
dün yağan dolunun kar efekti verdiği şehrimizdir. Yerler bembeyaz oldu.
"adanalıyık allah'ın adamıyık karpuzu kabuğuyla avradı donuyla" en sevdiğim ve kullandığım repliğin doğduğu şehir.
Bu nasi yagmur la .sabah terledim simdi usuom.
7 yıl ömrümü verdiğim şehir. bici bicisini özlediğim yarı memleketim diyebilirim. geçen arkadaşın düğünü vardı. o zamanlar gitmiştim. hiç değişmemiş.
pazar gününü sağanak yağışlı gösteren meteorolojiye inat bir saat öncesine kadar güneşli olan hava birden fırtına halini almıştır. şiddetli yağış devam etmektedir.
Lan elektrik gidecekse önlem alalım yarın 3tane sınav var. Masa lambasını şarj edeyim. Telefon zaten sarjda.
nisan da adana da sloganlı adana portakal çiçeği karnavalı 2015i bekleyen şehir.
iğrenç haberlerin genelde bu şehirden çıkması beni hep düşündürmüştür.
güncel Önemli Başlıklar