bugün

garip bir durum. oysa biz kendisini bizden biri, eleştirilerden ders çıkaran biri olarak bilirdik. burda bahsi geçen yalnızca ekşi ya da uludağ değildir. hani olayı özele indirgemeye gerek yok. "internetteki sözlüklerde sizin için hiç iyi şeyler yazmıyorlar, bunu biliyor musunuz?" sorusuna karşılık "Biliyorum... Ben reytingimi oraya yazı yazan bazı zavallıların yazdıklarıyla ölçüyorum. Ne kadar entry olursa, ben o gece programın reytingini iyi-kötü anlarım." cevabını vermiştir. soruda da bir yanlışlık var fakat cevap acun ılıcalı'dan beklenen şekilde değil. kendisi hakkında olumsuz entry girenler zavallı öyle mi? gerçekten talihsiz bir açıklama. ne kadar entry olursa o geceki reytingi anlarmış. yani izleyenlere, programı hakkında entry girenlere (özellikle olumsuz eleştiriler olsa gerek) direk olarak zavallı yaftalaması yapıyor acun bey. ama programı hakkında yorum yapmazsanız sorun yok.

http://www.hurriyet.com.t...atti/13266582.asp?gid=222
(bkz: sözlükde ki zavallilar/#6837220)
acun'u izleyenlere müstehaktır. zira bulunduğu programların kalitesi ortadadır. böyle devam gençler.*
(bkz: laf söyledi bal kabağı)
az bile söylemiştir. her gün şu sözlüğe girdiğim de zavallıdan daha beter insanlar görüyorum. zavallı iltifat olur size. ayrıca kendisi uludağı falan sevdiğinden değil, ekşiyi sevmediğinden burayı daha fazla ön plana çıkartır pneliğine.
haklı çıkışıdır. doğru sözü söyleyeni dokuz kövden kovarlarmış ya bu da o hesap. acun sözlüğü övünce göklere çıksın gerçekleri yüzümüze vurunca mal olsun öyle mi?
ekşinin de durumu ortadadır itünün de, bizim de.
herkes kendine çeki düzen versin.
zall buraya arda bak be...
iki program yapıp reytingi artan sonra biyerleri kalkan kendini bişey sanan sonrada sözlük yazarlarına sallayan insan.asıl zavallı kim acaba reting uğruna insanlara saatlerce programda ter döktüren ağlatan sen mi yoksa burda yorum yapan bizler mi??
süper egonun ortaya çıkması durumudur.
zavallı olarak tabir ettiği kişiler sayesinde para kazan biri için çelişki dolu bir yaklaşım.

ayrıca programını izleyip hakkında yorum giren 'zavallı'' sayısına göre programının izlenme oranını ölçen bu şahısın sözlüklere girdiği gerçeği göz önünde bulundurulduğunda sözlük yazarlarının da sözlüğe girip gazetelere yorum yapan ''zavallı''lar sayesinde yazdıklarının ne kadar dikkat çektiğini de anladıkları gerçeğini ortaya koyuyor.

şimdi asıl sorulması gereken soru şu
(bkz: zavallı)
(bkz: neye göre kime göre)
acun ılıcalı seyreden insanlar için sözlükler pek bir önemsizdir tabi. burada acun'u eleştirmenin acun izleyenlere bir etkisi yoktur. sözlüklerle ilgili her hangi bir şey demesi onun için zararlı bir etki oluşturmaz, bu konuda rahattır.
şu bir gerçektir ki türk televizyonlarının içine eden onlarca insandan son zamanlarda en öne çıkan isim olan bu adam bence en kötü yazardan bile daha zavallıdır. boşu boşuna burda "adam haklı" diyip sözlüğün kalitesizliğinden dem vurmaya gerek yok. sözlüğün kalitesizliği sözlük içi bir durum, farklı bir şey. bu konuyu burada açmaya gerek yok. bu adamın bu sözleri kendisine duymadığım saygıyı daha da azaltmış durumda. ha çok umrunda değildir bu tabi, ben kimim ki? zavallı bir sözlük yazarıyım, eleştirimin hiç bir önemi yok. ama acun şunu anlamalı; sözlükler gençlerin sesidir. en azından kalitenin sesidir. sözlüğün söylediği şeyin tersine gidersen bil ki kalitesizleşme yolundasın. zaten acun da kalitesizliğin ötesine geçmiş bir adam şu anda. hedef kitlesi kenar mahallelerdeki kültürsüz insanlar ve kalite nedir ölçemiyecek yaşta olanlar. böyle kalitesiz işlerle para kazanılır ama geleceğe bir isim bırakılamaz. ben olsam isim bırakmak isterdim, tabi bu da onun seçimi.
(bkz: yokum diyor)
sanırım burda zavallı dediği kendisini eleştirenler oluyor. eğer zavallı olmak istemiyorsanız acun'u eleştirmemelisiniz, yoksa zavallı olursunuz.**
garip bir çıkıştır. tamam işini iyi yaptın yapıyorsun anladık , seviliyorsun izleniyorsun , işinde rakip tanımıyorsun , televizyonu en fazla beş kişiyle konuşursun , reytingler zirvede tamam güzel ama bi taraflarımızın nirvanaya ulaştığını bu kadar belli etmeseydik daha şık olurdu dimi acun efendi.
- ben acun.
+ hangi acun?
- yetenekli acun uleeennn.
abi hiç gerek yok bu tür tehlikeli hareketlere bence.
acun bu asla değişmiyecek, geçmişte ki gibi hep kolpa kalıcak.
son derece normal bir durumdur.

sözlük yazarları olarak bizler burada kişi, kurum, kuruluş kısacası herkesi ve her yeri dilediğimizce eleştirebiliyoruz. hatta eleştiri yapmayı geçtim, birbirimizi kandırmayalım yazılarımızın büyük çoğunluğu dolaylı ya da direkt hakaretler içeriyor. e şimdi biz bunları yaparken iyi hoş, biri bize "zavallı" deyince nasıl der bunu, hiç yakıştı mı falan diye ders vermeye kalkıyoruz.
bu ifade ile asıl zavallının kendisi olduğunu ispatlayan ve şımaran kişi.
kopyala yapıştır programlar ile en iyiyim deyip, kendini eleştirenlere zavallı diyorsa gitsin bi çay koysun.
Popüler kültürün bir evladı olan bu şahsiyet kendi yaptığı işleri ne kadar taktire layık görüyorsa artık, taktir etmeyenleride o ölçüde zavallı görüyor.
söz konusu röportajda genelleme yapmamış, bazı yazarları kastetmiştir. kendisi hakkında yapılan olumsuz yorumları hazmedemesi ayrı bir zavallılıktır.
Bu sözler kendini beğenmişliğin vermiş olduğu, egosu yüksek, kompleks sahibi birinin sözleri olabilir ancak.
evet sözlükler topluma açıktır. aynı toplumun herhangi bir parçası gibi içinde senin tabirinle zavallılar bulunabilir. ama sen beş para etmez şovmenliğinle bana zavallı diyecek adam değilsin.

unutma ki herkes senin yalakan, hayranın yada vereceğin kutudan çıkacak büyük şeylerin meraklısı değil. sana ve senin gibilere ihtiyacım, gözümde en ufak bir değerin, sosyal bir sıfatın, ettiğin değerli bir söz, tuttuğun yararlı bir iş olmamasına rağmen sen ki siktiri boktan bir kot dükkanını bile batıracak derecede kabileyetsiz olan senin hakkında ben zavallı demiyorken, sen bana zavallı deme hakkını gördüğün o yerlerine sahip çık acun. bu sözlükte veya diğerlerinde senin ettiğinden milyon kat değer edecek adamlar olduğunu da unutma.
öğrenim yıllarının acısını çıkarıyordur. yazan çizen okuyanlarla arası iyi değilmiş okul yıllarında, onun ezikliğini çeşitli vesilerle çıkarmaya çalışıyor.
bir hafta içinde gerçekleşen, bir komplo teorisi olarak düşünebileceğimiz iki söylemden birisidir. sol köşede okan bayülgen durmaktadır, bu zat her fırsatta sözlüklerden beslendiğini söyleyen, programında devamlı sözlükçülere yer veren bir vatandaşımızdır. kendi programındaki söyleminde reytinglerde hile yapan programcıları kınamış, haksız rekabetle suçlamış ve hedef tahtasının en güzide yerine acun ılıcalı arkadaşımızı yerleştirmiştir.

sağ köşede ise bu eleştirileri göğüsleyen bir anti-sözlükçü acun ılıcalı vardır, böyle bir soru geldiğinde, hemen aklına okan gelmiş, okan'ın sözlüklere olan tutumunu düşünmüş ve bunu değerlendirerek cevap vermiştir.

olamaz mı?

yok artık ebenin amı goddamnit.
(#6837629)
bir bireyin sayısal olarak kaç kişi olduğunu dahi bilmediği birçok insan hakkında yaptığı genellemedir. sayıları onbinler ile ifade edilen bu çoğunluğu aynı sıfat ile tamlamak ve
tüm beyazlar...
tüm amerikalılar...
tüm facebook kullananıcıları..
tüm galatasaraylılar...
gibi dar kalıplara yerleştirmek nereden bakarsanız bakın ancak acun gibi bir insanın ağzından çıkınca şaşırmayacağımız türden bir beyanata dönüşmüştür, düşünsenize bunun başka bir birey tafafından ifade dildiğini ne kadarda gülünç olurdu değil mi?
sözlük yazarlarının dizleri ile belleri arasında kalan... aşşağı "kasımpaşa" bölgesini ilgilendirir.