belli sayıda üretilen montblanc villeret 1858 koleksiyonu saatlerinden 11 adedinin türkiye'ye gönderilmesinin ardından bu saatlerden birinin 110 000 euro verilerek cumhurbaşkanı abdullah gül tarafından alınmasıdır. işsizliğin giderek büyüdüğü, açlığın ve fakirliğin her geçen gün daha da arttığı ülkemizde örnek olacak bir lider davranışı göstermesinden ötürü kutluyorum kendisini.
http://ekonomi.haberturk.com/luks-yasam/haber/528961-daire-fiyatina-saat
(bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorar)
(bkz: biz demiştik)
"kapitalizm güzel şey abi" demiştir hiç şüphesiz saati koluna takınca. küba'da böyle birşey imkansızdır çünkü.
(bkz: çalın verin ekonomiye can verin)
kemal kılıçdaroğlu'nun gömleği için sayfalarca entry giren akepeciklerin karşısında sessiz kalmayı tercih ettikleri durum. nerdesiniz lan?
Akrabaya, yoksula ve yolda kalmışa hakkını ver. Bununla beraber malını saçıp savurma. (iSRA/26)

daha söze ne hacet!
parasıyladır.

ya hayır abi, bir cumhurbaşkanının halkına böyle örnek olmaması gerekir tabi ki. fakat bu adam ülkeyi yöneten adamlardan biri ve sizin karnınızı doyurmak zorunda değil. cumhurbaşkanı ya da başbakanın görevi, insanları ziyaret edip ağızlarına lokmalarını koymak, "yiyin bakayım aslanlarım!" demek değildir, önce bunu öğrenin. sonra, bir cumhurbaşkanının 110 bin euroyu saate ayırmasının çok acayip olmadığını bilin, herhangi bir cumhurbaşkanı, bu kadar zengin olabilir. hangi ülkede olduğu önemli değil.

sonra, cumhurbaşkanı sizin elinizden para almaz, bunu da bilin. ülkede işsizlik, açlık, fakirlik gibi problemlerin sebebini tabi ki başbakanla ve cumhurbaşkanıyla arayacaksınız. fakat ota boka tayyip şöyle şerefsiz, gül böyle ibne diye saldırmak ayıptır, günahtır. olay bu kadar basit değil söylediğim gibi. bunu herkes bildiği halde yine de her şekilde bok atmaktan vazgeçmiyor.

ömer üründül meselesine döndü bu, ağzı olan bir şey sallıyor. arkadaşım, bu adam 110 bin euroya saat almasaydı senin karnın doyacak mıydı? işsizlik sorunu ortadan kalkacak mıydı?

70 milyonluk ülkenin hesabını 110 bin euroluk saatle verdirtecek kadar fakirse aklınız, zaten hiç uğraşmayın. daha büyük hesaplara ve yatırımlara ihtiyacı var bu ülkenin. cumhurbaşkanının saatini kollamak yerine eğitime, ona buna katkı sağlamak lazım.

ha "bilin" dedim, hepsinden önce benim akp sempatizanı olmadığımı ve bu durumu hoş karşılamadığımı bilin. ben biraz insaflı olun istiyorum, olmazsanız da benim açıkçası hiç ipimde değilsiniz. devletle, başkanla işim yok. okulumu bitirip işimi alır, beğenmiyorsam başka ülkeye gider, kendi paramı kazanır onunla yaşarım. bana sağlanan şartlardan şu an memnunum, olmadığım zaman, sebebini sorarım.

akp'nin genel tutumunu ise beğenmem. "saçmalamayın" dediğim çok nokta olmuştur. fakat onun yeri kesinlikle burası değildir.
110 bin euro olmayan saatlerin alayının eminönü malı olduğunu bize öğreten olay. "ne yani eminönü'nden mi alsın saati peh sayın kudretli cumhur reisimiz?". tabi canım, fason saat takmak istemiyorsan en az 110 bin euro vermen lazım saate, aşağısı kurtarmaz.
kalem ve cüzdanlarını da aynı markadan alan cumhurbaşkanına çok görülmeyecek harekettir. kalem fiyatları 200 000 euro civarındaymış. klozet kapağı da altın varak mı acaba diye düşünüyorum.
http://www.ensonhaber.com/abdullah-gule-daire-fiyatinda-saat.html
muhtemelen çalışkan oğluna,harvard'da,arkadaşlarının yanında boynu bükük kalmasın diye oğluna almıştır.
çakma gandhi 5000 liralık vekil maaşı ile bilmem ne marka gömlek alırken sorun olmayan ama cumhurbaşkanının 11000 tl lik maaşı ile saat alınca sorun olan durumdur. vay arkadaş ne adalet.
sanat tarihinden bihaber, ideolojik çakışmadan dolayi önyargiyla beraber şahıslarin haklı olarak kızdıklari alim gücüdür.
sanat tarihi derki;
tarih boyunca liderlerin ve o ülkenin diğer ülkelere güçlerini göstermesi için bu tür detaylar bir araçtir, elbetteki ülkedeki işsizlik varken nasıl bir gösteridir bu ? diyebiliniz.
lakin tarihe bakarsak hangi dönem hangi çağ olursa olsun
ülkeyi yöneten liderler halktan zengin durmalidir. her ne kadar çelişik olsada kominist sistemde buna dahildir. çünkü ülkenin gücü liderinden anlaşilir, şöyle düşünecek olursak koca türkiye cumhuriyetinin başındaki insansiniz casio saat (hesap makineli) takiyorsunuz.
uluslararasi sempozyumda saatiniz didit öttü, japon başkani tabikide kıskıs güler.

saat saattir saatle kalitemi anlaşilir da diyebilirsiniz.
zamannında nasılki bi çüke yaramayan altin taçlar ülkenin gücünü oteritesini gösteriyorsa bugünde koldüğmeleri ve saatler ayni işlevi görmektedir.
bir ske yaramayan sanatci kılıfıyla ortalikta dolaşan insanlarin giydiklerine aldiklarina bakarsak çok değil.. (ideolojik boyuta geçmeyin hangi partiden ideadan olursa olsun yakışır demekle yetiniyorz)

diğer yandan ayni mali çinden bin eroya bırakirim reisimcumhurum kimsecikler anlamaz şerefsizim.
abdullah gül ün bu ülkede cumhurbaskanı sıfatında olması kadar abes bir durum değildir.
akplilerin halkin ruhundan hic anlamadigini gosteren bir baska hadisedir. savunudugun degerlere bak, yaptigin ise bak.
bir de notercilikte para yok derler.
(bkz: güce giden alim gücleri)
(bkz: gemicik de alsaya)
-100 000 doların altındaki bi saate bakamıyorum yahu.

edit: entry götüme girdi. haber doğru değilmiş. *
"kayıp trilyon davasından yargılansın mı yargılanmasın mı?" diye tartışılan, bu davadan hüküm giyip ceza almış eski hocasını affeden bir cumhurbaşkanı için normal olandır.
tevfik fikret'ten tüm pahalı kol saati severlere gelsin; (bkz: yiyin efendiler yiyin)
aksırıncaya, tıksırıncaya kadar...

edit: tweeter'dan yalanlama gelmiş. o zaman, entry'nin sadece "pahalı saat severler" kısmı kendisi için geçerli değildir.

o diil de, anında yalanlama gelmesi de sahibi gelmiş etkisi yarattı bende. hemen önlemimizi alalım;
"allaam n'olur sahibi gelmesin, bi de kutup ayıları ölmesin, penguenler de uçabilsin. sübhaneke dinimiz amin."
an itibarı ile twitter üzerinden yalanlanmış haber.
cbabdullahgul' den beklenen açıklama geldi:

"bugün sabah gazeteleri okurken saat ile ilgili haberi gördüm. hayretler içinde kaldım. kesinlikle böyle bir şey doğru değildir."
(bkz: nazar etme ne olur çalış senin de olur)
bu parayla küçük bir cristiano ronaldo transfer edilebilirdi, yanlış yapmış diyecektim ki yine iftiraymış. bıkmadılar gitti aq.
sorarsan halkıyla tek vücut haldedir bunlar.bilmez ki halkı zencilerden 5 tl ye aldığı saatle öğreniyor zamanı.*