bugün

pek muhterem basbakanimiz büyük insan rte nin abdullah gül e hitap sekli.

- abdullah gül kardesim birikimiyle, karizmasıyla cumhurbaskanlıgına yakısacaktır.

- abdullah gül kardesim halktan gelen talebe cevap vermek için bla bla..

- bu dogrultuda abdullah gül kardesim ...

eeh eytere bea
abdullah gül e kendini yakın hisseden herkesin söyleyebileceği cümle . zira 45-12= 33 yapar. abdullah gül de samimi bir insandır, bir şey diyeceğini sanmıyorum evet.

allahım allahım,

master yoda, master yoda.
-abdullah gül kardesim.
+peki.
rte nin kendi aralarında ne dedigi zerre kadar umrumda olmamakla beraber %99.9 türkiye nin yeni cumhurbaskanı olan bir insana kameralar önünde abdullah gül kardesim diye hitap etmesi bana cok garip gelmekte. Ne bileyim adam baskomutan olucak ulan sayın abdullah gül filan de kameralar önünde. Yoksa özel hayatında apo demişsin kanki demişsin banane.
+apo koltuk için uygundur.
-efendim???
+ehem abdullah gül kardeşim cumhurbaş...
- abdullah gül be kardeşim
+ olum gülüyorum ya
- olsun sen yine gül
- abdullah gül kardeşim
+ peki ne tarz bi gülüş istersin
- böyle nuri alço tarzı bi gülüş istiyorum senden
+ nıhahahhaa! böyle iyi mi?
- yok abi buda çok gaddar oldu az daha sempati ver gülüşe
+ muhahahah zuhahaha! bu nasıl?
- olum buda çok şeytani oldu ya
+ hehehehehe! peki bu?
- bu da çok sevimli oldu
arabesk kültürüdür. devlet adamlığına yakışmayan, laubalilik ve avam kokan bir sözdür.
devlet avam için ,halk için ve havas için vardır. Arabesk kültürü,pop kültürü, rock kültürü,caz kültürü için de vardır. Başbakanın Abdullah gül kardeşim demesi çok hoş,çok samimidir. Kibirden,ukalalıktan uzaktır.Tam Türklere ,kültürümüze yakışırdır. Keşke herkes böyle yapsa
recep : abdullah , gül kardeşim gül. ağlamakla sorunlar hallolsaydı , ben cumhurbaşkanı olurdum.
abdullah : tamam güleyim. *
tarzdır. tutarlıdır.
tayyip erdogan'in abdullah gul'e hitap bicimidir.
abdullah gül kardeşim, bülent arınç abim, nimet çubukçu bacım, necmettin erbakan babam, recai kutan da amca zademdir diye devam etmesi gereken cümle başlangıcıdır.