bugün

akp genel başkanvekili binali yıldırım abd idlib'i vurursa sınır kapılarını kapatacağız demiş.

bir hükümet düşünün ki suriyeyi bu muhalifler ile iç çatışmaya soksun (tabi ki abisinin emri ile) sonrada orada vatanını korumaya çalışan grupları ve beraberinde 2 milyon müslümanı yalnız bıraksın. sonra da bu hükümetin tamgası müslüman hükümet olsun!

gönül isterdi ki açıklama şu şekilde olsun:
abd idlib'i vurursa incirlik dahil bütün nato üslerini kapatırız. aynı anda afrin, azez, menbiç, kobani, tel abyad, haseke ve kamışlıya girer ypg'nin kökünü kuruturuz!

ama gelin görün ki bu müslüman hükümet ırakta, libyada, lübnanda, afganistanda, tunusta, yemende, doğu türkistanda müslümanları yalnız bıraktığı gibi suriyede de bırakıyor.

YAZIKLAR OLSUN!

edit: reel politiğiniz, amerikan sisteminiz, rusyanız, ab'niz batsın! siz sömürülmeye layık varlıklarsınız.
Nato üstünü kapatamazsiniz. Artık şu ufacık amigdalaniz ile fikir yürütmeyin. Bakın siz Nato ülkesi olmak zorundasınız. Aksi halde ya Rusya gelir yada ab gelir. incirlik üstünü kapatmanız demek sizin tüm uluslararası sularda artık güvenliğiniz yok demektir. Bunu artık anlayın.

Bu ülke amerikan sistemine entegre bir ülke. Burası Iran değil. Burası Norveç değil.

Türkiye yıllardır müslümanların babası oldu. Bosna kıbrıs Afganistan... Ancak dünya kadar para harcamak lazım. Bu o kadar kolay bir şey değil. Çünkü bir balistik fuzeniz füzelere koyacak petrol yok. Şunu anlayın. Çıkıp biriniz bir buluş birşeyler yapardıkca pisi pisine öleceğiz.

iran son sekiz yılda Şii milislere 50 milyar dolar para harcadı. Peki irana dokunuyor mu bu? Tabi ki hayır. Yıllarca ambargo yedi yinede ülkede bir şey olmadı. Bizim ülkede böyle bir şey olsa sabah kalmaz sokağa çıkar mevcut hükümete Irak'ta olduğu gibi taş atar conileri ülkeye alırlar. Çünkü içimiz dışımız hain dolu.

Idlipte suan 50 binden fazla Milis kuvvet mevcut. Kimsenin oraya girmeye gücü yetmiyor.
Biz de mişigını vururuz.
idlib şu anda cihatçı kaynıyor. idlib'e müdahale olduğu an 2 milyon cihatçı ülkeye girecek demektir.

kısacası, şahtık şahbaz olduk deriz.