bugün

80 lerde çocuk olmak gençliğinin seneler 90ları vurunca yaşadığı eylemdir. Örnek vermek gerekirse: liseden atariye kaçmak, saç 1 mm uzun diye okula alınmamak, ders aralarında kantinde mtv izlemek, çift kaşarlı tost atom ve yengenin yanında 250 ml kola içmek, okul yemekhanesinde yalnız kuru fasulye pilav turşu üçlemesi olması, ve gider böyle. *
sınıftaki kızların eteklerinin diz altında olması.
çorap renginin bile sorun oldugu,hiç bir makyaj malzemesine izin olmadıgı hiç bir mücevharatın olmadıgı erkek öğrencilerin son düğmelerinin ilikli kravatlı oldugu ve spor ayakkabının beden dersleri dışında yasak oldugu yıllarında yaşandığı dönem.
1.okul önünü mesken tutan bir ton it/kopuk'la kavga ediyor olmak.
2.okulla ilgisi olmayan bu it/kopuk takımı ile arkadaşlık kuran lise öğrencilerinin ayar olduğu hocayı okul çıkışı bu kopuklara dövdürmesi.
3.devlet okullarında uygulanan çok ağır şiddetlere maruz kalmak.
4.matematikçilerin korkulu rüya olması.cevap verebilecekken bile -cevabı olan var mı? sorusuna başını öne eğip yusuf yusuf tavırlarıyla cevap verecek talihlinin kendisi olmaması için içinden dualar eden talebelerin olması.
5.hocalar tarafından; ota boka disiplinle tehdit edilmek.
6.kızların ultra kaşar,ultra mazbut olarak ikiye ayrılması.
7.yanlış verilen eğitim politikalarından dolayı ingilizce dersini geçip ingilizceden bir bk anlamamak.
8.okul genelinde bir ağır abi ve onun yanında da üjbej yardakçısının bulunması.
9.bilgisayar,beden ağırlıklı olmak kaidesi ile diğer branşlardanda bir hoca ile kanka olmak.
10.daktilo derslerinde x harfi ile yapılan resimler,uydurulan senaryolar.
gıcık olunan hocanın, mahalle arasında kafasına çuval geçirerek dövülmesi. *
kutu kolalarının açma halkalarının * * * , yerlerde sere serpe güneşlenip metal kirliliğini yaşamış / oluşmasına katkıda bulunmuş olunması. Katkı ise 2 bireyin açma halkasını parmakla vurup bakalım ilk kim kıracak yarışması düzenlemek ile gerçekleşir, tee o zamandan greenpeaceçi olan gençlik "halkayı kutunun içine" atar, diğerleri ise "halkayı yere" atar, ama sonuçta her ikisi de "kola kutusunu yere atar".
bilardo salonları, sensible soccer turnuvaları, cm93 oynamak, teraviye diye çıkıp kafe sahibinden önce kafenin önünde dikilmek, dersane sabahları arabayı kaçırıp abuk subuk mekanlara gitmek, umay umay dinlemek, queeni keşfetmek, prodigy sevmek, siyah giyinildiği için satanist damgası yeme ihtimalini sezmek, acil servis grubunu bilmek, serdar ortaçın bunalım zamanlarına denk gelmek, sinemada değişen formata aileleri ikna etmek, bilgisayarla bbse bağlanmak, interneti ilk keşif gibi özellikleri olan devri yaşamaktır.
öğlen yemeklerinde pizza yemektir.
00 larda lisede olanlara yaşatılmaya calısılan mazi..
serdar ortaç zakkum çiçekleri dinlemiş , kalbin kadar temiz sayfalar ayırdığın bir hatıra defterinizin olması, öss ve öys ye girmeniz demektir.
kızların tarkan' a, erkeklerin defne samyeli' ye aşık olduğu bir dönemde lise okumaktır.
Şimdi sözlükte olmamayi gerektirir.
2010 larda yaşlı olmaktır.
Teneffüslerde bol bol walkman dinleyip, arkadaşlarla Michael jordan'dan bahsetmektir bir bakıma.
murat kekilli’ nin “Bu akşam ölürüm beni kimse tutamaz” şarkısını dinleyip intihar edenlerin haberini reha muhtardan dinledikten sonra “vay gerizekalılar” diyen nesilden olmaktır.
yeşilköy 50. yıl lisesindeydim o yıllarda. babam sağ olsun, işe giderken arabayla bırakır, girişte bunu gören kemalist kızların hepsi hayran hayran beni süzerdi. az ekmeyini yemedim, caanım lisem benim.