bugün

hala ve hala dalga geçmeye çalışanları gördükçe daha da gurur duyuyorum galatasaray'dan.
gs tur suçunu geçen maçın hakeminde filan aramamalı, yok zamanında penaltı olsaydı böyle olmazdı filan boş iş,, futbolun içinde olan şeyler bunlar..

önemli olan üzerinde durulması yorumlanması gereken şu bence: geçen maçta gs bu maçın 2-ci yarısında oynadığı oyunu neden oynayamadı? işte oynasaydı gs-nin o zaman baya tur şansı vardı..

işte ilk maçta gs-nin bu günkü canavarları drogba, sneijder filan o maçta etkisiz bi şekilde sahada geziniyorlardı, kimse de yok öyle değildi demesin..

e yorumlamam bu kadar, hadi hayırlı işler.
ülkece tatmin olduk, sigaramızı içiyoruz. teşekkürler galatasaray.
sabri'nin iplenmediğine tanık olduğumuz maç.
http://s14.directupload.n...mages/130409/3f2egrfa.swf
şimdi kuponu yatanlar düşünsün.
maçın etkisinden anca çıktım. az kalsın yeniyorduk lan. bir ara 13 sene önceki duyguları yaşayacağım zannettim.
real madrid in fazla siklemedigi ve galatasarayli çileklerin göte kaçtığı maç olmuştur.
madridin yine samiyenden babayı aldığı maç olmuştur. elendik ama nasıl elendik oturup ikinci yarının son on dakikasını izleyin bakalım. rakibe korku bizlere umut aşılayan sağlı sollu saldıran bir galatasaray. insan üzülüyor hakikaten. rakip real madrid ama yapabilirdik eleyebilirdik adamları. olmadı. ama olacak. seneye olmadı. öbür sene olmadı bir daha ki sene olacak abicim. o kupa bize gelecek inanıyorum. teşekkürler galatasaray.
allah'a şükürler olsun ki galatasaraylıyım. gurur duyuyorum bana bu duyguyu yaşatan, emek veren herkesle. ezilmeden galibiyet alarak, sonuna kadar kovalayarak pes etmeden savaştılar. gurur duyuyorum!
turu geçemesek de real madrid'i gözümüzde bu kadar büyütmememiz gerektiğini ispatlayan maç olmuştur. bir kere daha gurur duydum galatasaray'la, bir kere daha gözlerim doldu. ve kendini bilmez kuşlara kapağın babası oldu. şimdi konuşun lan şimdi. he unutmadan, drogba'nın galatasaray'da attığı en güzel gol hangisi diye eğlenmeye çalışıyordunuz mal mal. cevabı almışsınızdır şimdi. size atacak olduğu golü saymazsak, real madrid'e attığı goldür en güzeli.
eğer 5-1 bitseydi dünya'nın sallanacağı maç olacaktı.
ikinci yarısında galatasaray'ın harika oynadığı maÇtır.
galatasaray 'ın aslanlar gibi oynadığı maç. geçen maçın hüsranı olmasa gayet beş değil altı bile olurdu. mahalle takımına çevirdi üç katı pahasında ki madrid 'i. ha bi de son iki dakika hariç gs 'a çalışan ronaldo 'nun hakkını yememek lazım. üç vurmadan gol olur topu kaçırdı. teşekkürlerimizi fışkırtıyoruz kendisine.

yine unutmadan; allahsız dsmart hepsinin sorumlusu sensin.
bazı kendini bilmez fenerlilerin mahalle takımını yenince sevinen takım diye eleştirdiği takımın aldığı maçtır. Hayır daha ne zaman anlayacaksınız galatasarayın büyük takım olduğunu. Morinhonun götü 3,5 attığı için mesut özili alıp yerine defansa adam almıştır. adam yerine koymadığınız sabri bile maçta devleşti. attığı her pas yerini buldu milyondolarlık futbolcuları çalım manyağı yaptı. drogabanın attığı off-side olmasaydı, shnilder kaçırmsaydı turu geçen taraf biz olacaktık belki. belkide o zaman real madrid morali bozulur ronaldo son golü atamazdı. hayır her şey olabilirdi ama olmadı. 2001 de olanlar yine tekrarlandı. belki gene tekrarlanır gene bir süper kupa alırız.
hayatımda bir mucize bekliyorum, her ne kadar mucizelere inancımı yitireli uzun yıllar olsa da. işte bu maç öyle bir maçtı ki 10-15 dakika dahi olsa mucizelere karşı olan inancım geri geldi, teşekkürler galatasaray.
galatasaray futbol takımı nın, tarihinde yer edecek derece yüksek bir motivasyonla çıktığı, real madrid için ise yarı final maçı adına tehlike sinyallerinin çaldığı maç olmuştur.

1 - geçen günlerde oynanan fenerbahçe - lazio avrupa kupası maçında sahada yaptıkları ile parlayan meireles in yerine sahne alan melo, takımın atak organizasyonlarında geldiğinden beri en iyi işlerinden birini çıkarmış ve bilekleri fırdöndü gibi olan ; bu maç minvalinde defansif orta alan görevini üstlenen modric e karşı bariz bir üstünlük kurmuştur. melo nun pas şefliğine ayak uyduran riera ve bilhassa eboue nin katkılarını görmezden gelmek olmayacaktır. yüksek konsantrasyonla beraber eski takıma karşı oldukça iyi hazırlandığı görülen sneijder in orta alandaki olumlu gezintisi ve topu önüne ustaca alarak attığı gol kendisi ve takım adına olumlu gelişmelerdir. drogba nın, maç içinde kardeşi yaşındaki varene ye yıkıcı forvet nasıl tutuluru öğretme girişimleri drogba yı da havaya sokmuş olacak ki ; maç boyu attığı turları ile real in yetenekli ve çabuk defansına ağır yük bindirmiştir.

2 - riera nın, aynı dili taşıdığı rakiplerinin ritminde oyunu okuması, galatasaray ın en azından belirli bir bölgeye kadar kanat şablonunun çizmesine sebep oldu ve essien in çıkışından sonra belirgin olarak hücum aksiyonlarına yansıdı. galatasaray ın iki stoperi ve bu maç minvalinde savunmayı kafalarına hiç kazımayan iki kanat savunucusunun katkıları bir yana, dany li bir galatasaray ın, bilhassa ikinci yarıda savunmadan yapılacak olan çıkışlarda daha etkili olabileceği düşünülmekteydi.

3 - oyunu, real madrid demeden rakibin üzerine yıkma parolası ile maça başlayan galatasaray ın lehine yönelen ve maçın gidişatını da oldukça fazla etkileyen bir durum olan real madrid in pres direncinin düşük olması, kanat akınlarını gerçekleştirmek üzere taktik alan oyuncuların üzerine kurulu bir sistemi getirmeliydi esasen. hamit in beklenenden daha vasat bir oyun ortaya koyması, coentrao nun da yine beklenenden daha baskılı bir defansif anlayışı sahaya yansıtması, mucizenin gelebilmesi ihtimali ortadan kaldırmıştır. fatih terim in, eboue yi arızasına rağmen oyunda tutup üstüne sabri yi alarak pes etmek üzere olan coentrao yu zorlama hamlesi oldukça yerinde idi. ancak, kalitesi tartışılmayacak olan khedira nın sürpriz alan daraltmaları, belirli bir bölgeye hapsolan real madrid in nefes alması adına oldukça verimli olmuş ve tempoyu maç başından beri sabit tutamayan galatasaray ın ; gardının düşmesine neden olmuştur. esasen modric gibi ofansif bir partnerle bu işi başarmak oyuncunun kalibresi için de uygun mesajlar içermektedir.

4 - hakem konusuna çok girmeyenleri bile zaman zaman şaşkınlığa uğratan fransız ın, verdiği kararlarda bir istikrar tutturduğunu söylemek güç. seyircinin müthiş desteği ; galatasaray takımın sergilediği yürekten ve üstün sayılabilecek mücadele ; real madrid in, yarı final ayaklarında işinin hiç de kolay olmayacağına dair verdiği görüntü ; elmander in, oyuna doğal olarak saha içi locadan dahil olmasına rağmen ; yeniden, kalan haftalarda patlayıcı güç için önemli bir kart olabileceği dikkat çekenlerdi.
Real madrid önemsemedi diyen arkadaşlara, maç 3-1 iken mourinho ve ronaldo'nun yüz ifadelerini tekrar tekrar izlemelerini öneririm. O neydi lan!
bu eşleşmede galatasaray adına en dikkat çeken şey forvet sayısını azalttıkça başarılı olmasıdır.

hatırlayalım madriddeki maçı. ilk yarı 2-0. galatasaray umutu çıkarıyor, ikinci yarı 1-0. tabi bunda madridin vites düşürmesinin de payı var. ama olsun.

burdaki maça bakıyoruz. ilk yarı inanılmaz silik bir galatasaray. ikinic yarı forveti çıkarıyorsun. aman allahım 3 gol. herkes lan yoksa derken elmander giriyor ve son 7-8 dakika yeniden madrid kontrolü alıyor ve önemsiz de olsa golü atıyor.

şunu demek istiyorum sevgili sözlük ahalisi. iki takım arasında inanılmaz bir kalite farkı aşikar. fatih terim ordaki maçta en azından haddini bilseydi de tüm dünya bu gece almanyadaki mucize yerine galatasarayın mucizesini konuşsa fena olmaz mıydı?

ben bir fenerli olarak madridin bu kibirini gördükten sonra inanılmaz istedim ama olmadı. sağlık olsun.
en azından türk futbolu adına biz daha ölmedik diyebildi galatasaray.
gurur duyduk otesi yok macidir.
başımızı öne eğdirmedin ya,
aslanlar gibi mücadele ettin ya,
göğsümüzü gere gere gezdirdin ya,
deliler gibi seviyoruz seni yar....

şampiyonluk şarkısı böyle yarım kalmayacak,
o kupa birgün ellerinizde kalkacak....
sen hiç Real madrid ile oynarken 5,5,5 diye bağırdın mı ? dedirten maçtır. Tebrikler aslanlar.
sonucunda elenmiş olmamıza rağmen takımımla gurur duymama sebep olmuş maçtır. real madrid gibi güçlünün de ötesinde (ki bu gücün büyük bir kısmını ronaldo'ya borçlu olduklarını düşünüyorum) bir takım karşısında dakika 70 iken 3-1 i yakalayabilmek ve 5 gol atmanın hayalini kurabilmek gerçekten fantastikti. ilk maçta hakem turun kaderini etkileyecek hatalar yapmasaydı bu gece tarih yazabilirdik. defansa ve orta sahaya yapılacak birkaç takviyeyle bu takım çok daha iyi işler yapabilir.
neden sadece 3-2 diye üzüldüğüm maç bana bu duyguyu yaşatan takım dalga geçildi takımla 3-0 ama galatasaray adının olduğu her yerde umut var dendiğinde ilk golü yedik ilk yarı geçti hala umut vardı dakika seksen beş iki gol atmalısın real madrid defans yaparken yememen lazım en iyi kontratak takımına karşı son beş dakika ve hala umut var işte böyle bir maç.
tek kelimeyle efsane.
drogba'nın üçüncü golünden sonra morinho'nun korkusu yüzünden okunuyordu. 'ben size demiştim ciddiyeti elden bırakmayın' tarzı bi bakışı vardı.