bugün

Van'da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem. can kaybı olmaması umuduyla.

edit: maalesef can kaybının meydana geldiği, yine canımızdan can giden deprem. aslında deprem de değil: ihmal, hem de büyük harflerle.
bir otelin yıkıldığı, göçük altında insanların olduğu belirtilen 5.6 büyüklüğünde artçı deprem.
5 katlı bir otelin yıkımına neden olmuştur. otelin olduğu caddede bazı binalar da çökmüştür.

umarız insanlar evlerine dönmemiştir.
van'daki vatandaşlarımızın evlerine girememelerine neden olan depremdir.

bu soğukta allah yardımcıları olsun.
(bkz: haarp)
şehir merkezinde bulunan bir hastanede de ciddi bir hasar olduğu konuşuluyor fakat kesin bir bilgi değilmiş.
allah (c.c) teröristleri ve teröre destek verenleri helak etsin.
açıkçası şaşırmadığım bir deprem.
aylar önce 19 mayıs 2011 simav depreminden sonra takip ettim sürekli artçıları. ve yakındım da depremin araştırılması için.
ama duyuramadık ve destek alamadık, ardından büyük depremler devam etti simav'da.

yine aynısı van'da, daha da şiddetlisi oldu.
bizim derdimiz yardım göndermekle sınırlı sanırım, "yardım gönderiyoruz efemmmmm" demekle iş bitmiyor malesef.
devlet adamlarına söylüyorum bunu, araştırma ekibi göndermek gerek. profesörlerimiz var, deprem uzmanları var...

cesareti olan yoksa da yabancı doktor getirmek yerine yabancı deprem uzman ekibi getirirsin.
en azından binlerce insan ölüp, doktor açığı oluşmaz, anlayana...
bir çok binanın yıkılmış olmasını duyarak yine üzüldüğüm haberdir.yazıktır.van da yaşamak şu haftalar baya zor olsa gerek.
Kim beddua ettiyse geri alsın da bu eziyet bitsin birader. Içim yanıyor bu ölümlere. Otel yıkılmış içinde gazeteciler ve kizilay görevlileri varmış yine uzulecegiz..
belli ki sönmüş volkanlardan birinin harekete geçmeye başladığını göstergesi. bu ne amk her gün deprem mi olur?
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19202386.asp

allahım sen yardım et.
doğal değil gibi durmaktadır.

http://www.haarp.alaska.e...i?Bx=on&date=20111109
can kaybı yaşanmamış olmasını temenni ettiğimiz deprem. yıkılan otel altı katlı ve havanın karanlık olması dolayısı ile muhtemelen sakinleri içerideydi.
arkadaş duvarlarında çatlak olan otele nasıl müşteri alırlar böyle tedbirsizlik nasıl olur binanın altında 35 kişi olduğu söyleniyor allah yardımcıları olsun dua edelim kayıp olmasın.
trt haber e göre çöken bina sayısı 7. herkes evinde olduğu için enkaz altında kalanlar var. allah hepsinin yardımcısı olsun.
dikkat nefret söylemi içerir:

önce tanım: başka ülkede yaşansa çok kelle alacak depremdir.

sonra giydirme: deprem olmuş, sen bakanınla, valinle, milletvekilinle, belediye başkanınla bölgedesin güya. kızılay orada, sivil savunma ve basın orada. alelacele oturulabilir raporları yağdırıyorsun binalara. sonra küt diye şiddetli bir deprem daha oluyor ki şaşırtıcı değil, uzmanlar kıçını yırtmış günlerce; artçılar gelecek diye. şehrin merkezinde basın mensupları ve yardım ekiplerinin kaldığı otel, doğumhane ve dershane yıkılıyor. enkaz altında yine insanlar var.

bu durumda isteyen üstüne alınır, isteyen sözlükten atar... çok da umrumda değil.

arkadaş, sen o bölgede o binalarda birilerinin yaşamasına izin veriyorsan en iyi ihtimalle o. çocuğusun.
biraz şerefi olan istifa bile değil intihar eder. işte o kadar!
--spoiler--
vay yine mi keder ama artık yeter
yine kapıda kara geceler
vay çileli başım ortasında kışın iyice beter
--spoiler--
japonyada olduğunda hiç etkilenilmeyecek bir depremdir buda ülkemizin alt yapısının kötü olduğunu gösterir ülkemiz deprem bölgesi lduğu halde olacağı bilinen bir depremin önlemlerinin alınmamasının sonucudur.
daha 10 gün önce erdoğan bayraktar olacak cahil "van ülkenin en güvenli bölgesi fay hattındaki enerji boşaldı deprem söylentileri yapanlara itibar etmeyin" diyerek kaynağı belli olmayan ve sanki biz insanları kötülüğünü istiyormuşçasına bir açıklama yapmıştır. şuan kendisi ne düşünüyor acaba?
ankara ve çevre illerden arama kurtarma ekibi gönderilmiştir.
bazı siyasi rantçıların yeni hedefi olmuş depremdir. deprem konusunda zerre bilgisi olmadan insanları eleştirmeyi bir bok sanmak ise ayrı bir cahillik.
pkk yandaşlarının #vanvalisiistifa diye twitteri katlettiği deprem.
canlar gidiyor, canımız gidiyor kimileri hala "siyasi rant" bık bık diye masal anlatıyor. başka ülkede olsa, biraz şerefli insanlar olsa "evine gir" dedikleri adamlar ölürse istifa değil intihar eder.

tanım: yüzüne tükürülse yarabbi şükür diyen iktidar yalakalarını ayırt etmemizi sağlayan depremdir.
şüphelendiren bir deprem daha. fay hatlarını birileri tetikliyor olabilir mi sanki.