bugün

ülkece tersine evrimleşiyoruz sanki. hiç mi vicdanınız yok, nasıl insanlarsınız yahu. inş en ağır cezayı alırlar.
yeniden gözaltına alınmış. tutuklanması bekleniliyor. sosyal medyanın gücü bir kere daha ortada.

en ağır cezayı alması dileğiyle.
Yine sosyal adaleti sosyal medya belirliyor.

görsel
fiziken iki yumruk yemek doğru olmamakla birlikte kimsenin vücudunda kapanmayacak yaralar açmaz.

bu farklı çocuklara toplum olarak yaptığımız psikolojik şiddet, ayrıştırma, ötekileştirme sadece bu arkadaşın özelinde değil tümünü de kapsayarak onlarda çok büyük sorunlar açıyor. ama baktığınızda morarmış bi göz görmediğiniz için vicdanınız rahat ediyor ve devam ediyorsunuz.

kaçınız hiç tanımadığı bi otizmli çocuk ile tanışıp ona sarıldınız? hanginiz bu konuda ne yaptınız da şimdi yaygara koparıyonuz?

mahalle kanunları. arkanda bi abin yoksa dövülürsün. kaçınız bu çocuklara en ufak bi abilik/ablalık yaptınız?
senin allah belanı versin sadist köpek. o mahallede bi delikanlı olsa keşke seni bi çıktığın yere geri soksa. it herif.
" sorarlarsa ülkede adalet var dersiniz".
Şaşırmadık çünkü muz cumhuriyetlerinde adalet tersten işler.
iyi darp edilen kardeşimizi hapise atmamışlar.
Adaletini sektirdiğimin dünyasında adalet yine şaşırtmadı. Bu çocuğu darp eden kansız orospu çocuğu serbest bırakılmış.

görsel
orul orul orrospu çocukluğudur.
şerefsiz, insafsız cahiller. allah cezalarını versin. gücünüz o çocuğa mı yetti şerefsizler.
bazen hukuk devleti var diye sevinirken bazende bizim gibi bir coğrafyanın doğası gereği kanunları çokta sikine takmadan bunu yapan kişiyi sorgusuz sualsiz öldürebilecek şekilde darp edecek bir sürü insan evladının bulunmasını haklı buluyorum. ayrıca bunu yapan kişinin hala bu coğrafyada nefes alıp ekmek yiyebilmesinide mide bulandırıcı buluyorum. kardeşimize geçmiş olsun bir daha böyle olayların tekerrür etmemesi ümidi ile...
Hukuk sisteminin yerlerde olduğu muz cumhuriyetinde yine güçsüz ve mağdur olan gözardı edilecektir.
Malesef hukuk garibanlar için kılını kıpırdatmıyor.
Coronadan telef olması umuduyla bu magandaların.
çok sinirlendiğim, bir adet şerefsiz yavşağın yaptığı durumdur. yazık çocuğa be. bu ülkede nezaketlik yapınca aptal duruma düşüyorsun ya, en çok ona sinirleniyorum bir de. işte gelip böyle şerefsizler de savunmasızlara kolayca "itlik" yapabiliyor. çocuğun annesi ve teyzesinin şikayetçiliğini, mağdurluğunu izledim. üzüldüm.
Özürlüden bile aşağı insanlar var.
insan katil olur şu çocuğun şu halini görünce benim içim ezildi ki annesini düşünemiyorum. Bunu yapan alçağı linç etsen de soğutmaz kimsenin yüreğini. Allah belanızı versin.
şerefsizlik, vicdansızlık, merhametsizlikte son nokta olay. insanlıklarını yitirmişler. bu arkadaşımıza şiddet uygulayanın ismi ve soy ismi belli, yapılacak şey yargıya taşınması. umarım suç duyurusunda bulunulmuştur.
Yok mu o bölgede delikanlı bir kardeşimiz aynen iade etse arkadaşa davranışını?
Neden bu kadar pislik bizim ülkemizde. Medenileşeceğiz derken kabile hayatına döneriz bi zaman sonra yazık. Çok üzüldüm
Bu konu yukarıda kalmalı.
Mahkemenin vereceği hiç bir ceza, kamu vicdanını rahatlatmaya yetmez.
Gün geçmiyor ki insanlıktan utanmayalım, lanet etmeyelim, başkalarının yerine mahcup olmayalım, içimiz dağlanmasın.

Hangi ara, nasıl, neden yitirdik, iyiliğe, merhamete, güzelliğe dair değerleri?!

Elimizden hunharca kayıp giderken, nasıl farketmedik, ebleh ebleh izledik sadece.
Nasıl izin verdik bu vehametlere?

Eğitimden, ilimden, bilimden, sanattan uzaklaştırılmış her toplumun başına gelenleri yaşıyoruz ne yazık ki!

Bugün engelliye, yarın çocuğa, öbürgün kadına...

Kahrolsun kurum bağlamış yürekleriniz, b.k kokan ağızlarınız, taş kesilesi elleriniz!
görsel
Senin ben ecdadını sikeyim orospu çocuğu nasıl vurur lan insan kendini koruyamayacak bir insana kahpe dölü. Gözlerim doldu otizimli kardeşimize geçmiş olsun.
orospu çocukları virüs gibi her yeri sardı amk şerefsizleri.