bugün

Meclise getirilmesi planlanan yeni düzenlemeyle, 07:00 - 09:30 ve 16:00 - 20:00 saatleri arasında toplu ulaşım kullanacak 65 yaş üstü insanlar tam bilet parası ödeyecektir.

Müthiş bir haberdir. yetmez ama evet. kim akıl ettiyse tebrik ederim.

https://tr.sputniknews.co...saatlerinde-bilet-parasi/
Sikin vatandaşı, bu millet sizinle.
Reisin sürekli dik durması durumu.. dik dur eğilme bu millet seninle..
bir gün hepimiz yaşlanacağız.
Öğrenciden para alınacağına emekliden alınması doğru hareket olur.
"önce vatansever subaylar için geldi, bir şey demedim çünkü vatansever subay değildim. sonra tarafsız gazeteciler için geldi, bir şey demedim çünkü tarafsız gazeteci değildim. sonra dürüst hukukçular için geldi, bir şey demedim çünkü dürüst hukukçu değildim. sonra tahsilli insanlar için geldi, bir şey demedim çünkü tahsilli insan değildim. ve sonra benim gibi çomar moruklara dayamak için geldiğinde ise çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı"

kürtaj dedenin anılar kitabı, sayfa 64 paragraf 3
Ülkede güzel şeyler de oluyor.
tam 65 e bastığım gün olması manidardır.
emekli olacağım gün de emeklilik yaşı yükseltilmişti.
noluyonuz oğlum lan.
bana gareziniz ne.
Arkadaşlar benim sizler ve bilhassa da ekşi sözlüktekiler için müthiş bir fikrim daha var. Bence yaşlıların ayaklarına prangalar yapalım ve evlerine bağlayalım onları. Sizin istediğiniz saatlerde evlerinden çıkamasınlar, Gözünüze görünmesinler. Siz evlerinize girince çözeriz, salarız sokaklara.
Olur mu? Müthiş dimi?

Köpek evlatlar sizi
Özel Halk Otobüsü sahipleri bunu beğendi.
(bkz: baban ulan baban)
Doğru karardır.

Tamam büyüklerimizdir onlar gerektiğinde yer de veririm, haklarını da savunurum ama sırf bedava olduğu için zevkine otobüsle tüm hattı turlayanlar var. Havasız insan araçlarının en yoğun olduğu saatlerde yok yere kendilerini de bizi de yoruyorlar. O kadar yorulduktan sonra yer de vermeyince beddua yememiz de cabası.
Mutluyum.

65 yaşına kadar bir otomobil sahibi olamamış insanların extra vergi falan vermesi lazım.

Boşa enerji israfı.
yıllarca çalışıp emekli olduktan sonra gezmek isteyen devletin bedava yaptığı hizmeti ekremin parası olmadığı için geri almak istediği durumdur. yazık..
müthiş karar. belki yer vermemiz için başımızda dikilmekten vazgeçerler.
Yabancilarin emeklileri dünyayi gezerken, bizimkiler anca șehir ici gezebiliyor, laf etmeyin bu arada yarin takvim gazetesi bu Haberi nasil verecek emeklilere.
Üzücü karar. Tamamen kalkmaması da bi nebze iyi.
beleş olursa boku çıkar herşeyin. deki 65 üstü 50 krş ödesin. asıl beleş olacaksa öğrencilere olsun. adamın 3 dairesi var 10 dairesi var yaşı 65 den fazla diye beleş biniyor. asgari ücretli günde 10 liraya yakın para versin. adalet her yerde olması gerekirken artık kızlara bile konulmuyor. bunun dinlede alakası yok en büyük etken vicdan, merhamet. bir videoda gördüm elazığ deprem yerinde bir amca dediki ben yardım olarak bir su aldım benim durumun var ihtiyaç sahibi alsın dedi gözleri doldu. yardımları 2 şer 3 er alanlar, battaniye, katalitikleri alıp satanlar varmış. urfa dan antepten yardım dağıtılıyor diye almaya gelenler varmış.
Daha iyi artık otobüste yaşlılara yer vermek tarih olacak
Beleş olduğu kadar sık binmezler parayla olunca.
Öğrencilerin ulaşımının bedava olmasının önünü açar umarım.
65 yaş ve üstü tayfada ak parti'ye oy verme oranı %90'larda olduğu için beni ırgalamayandır.
En cok ankaralilar sevinmistir.adam ekmegi ulustan aliyor bea.*
her zaman sosyal devlet anlayışını savunurum ancak bu konu hakkındaki düşüncem istisna oluşturuyor.

öncelikle, bize yangın yerinde bir ülke teslim ettikleri için üst jenerasyonlara çok sempati duymam, her şeyin sorumlusu kendileriyken “şimdiki gençler de çok rererö” yapmalarına sinir olurum.

ayrıca, bir vites daha yükseltiyorum, bir insan sırf benden daha önce dünyaya gelme şansına nail olmuş diye yani sırf bu tesadüfi durum için kendisine saygı duymak zorunda olmamı kabul etmiyorum. ha şöyle bir şey, her türlü dezavantajlı gruplara öncelik tanırım, yani otobüste yaşlı bir amcaya, teyzeye yer veririm ama bu ona saygı duyduğum için değil, fiziksel koşullarının dezavantajlı olduğu içindir.

şimdi tüm bunlarla bağlantılı olarak, sırf 65 sene ölmeden hayatta kalabilmiş diye bir insana ücretsiz ulaşım hizmeti sağlamak bana hiç mantıklı gelmiyor. yani şöyle, normalde tüm ulaşımın ücretsiz olmasını savunabilirim, ancak madem böyle bir şey yok, ayrıcalık sağladığımız kesim ülkenin geleceği olan üniversite öğrencileri olsun mesela? üniversite öğrencilerine ücretsiz ulaşım sağlayalım? böyle bir ayrıcalık hak edilecekse statü ile hak edilsin, 65 yaşına kadar ölmemeyi başarmak bir statü değil.
Muhteşem karardır. işten çıkmışız geberiyoruz yorgunluktan o yoğunlukta gezmeye çıkıyorlar bir de yer vermemizi bekliyorlar.