bugün

Hem genç nesillerin hem de bu yaşlı bireylerin iyiliği için, ülkenin refah seviyesinin yukselmesi adına gerekli olandır.

Ne aile bireylerine faydaları var ne ülkeye. Ayak bağı olmaktan başka bir işe yaramıyorlar.

Sadece ülke refahı ve diğerlerine yuk olmama durumu değil. Kendileri adına da en hayırlısı budur. Onca hastalıkla, rahatsızlıkla acı çekerek yaşayacağına huzur içinde uyutulmak çok daha mantıklı görünüyor.

Hem sen kurtulursun, hem diğer aile fertlerine yuk olmazsın, hem de ülke rahat eder.
mantıklı sanırım.
hain evlat ökkeş tadında bir söylem.
"ya bir siktir git" dediğim hayırsız, vefasız, liseli yazar beyanatı.
Önce biraz hayatı yaşayın, o insanlar ne zorluklar çekerek o yıllara, emeklilik ve torun sevme yıllarına gelmişler bunu anlayacak kadar yaşayın ondan sonra gelin yorum yapın.

edit: imla editi ulan, sinirlendim.
Bence 65 yas ustu; dunya turuna gonderilmelidir.
insanları robot zanneden ergen zırvası. ulan daha adam 65 yaşında, daha dedeliğe yeni terfi etmiş en az 15 sene dedelik yapar bi' kere.
Nüfusu kontrol etmek için Yaşlı insanları öldürmek ne demek! Onun yerine herkes korunsun tek çocuk yapsın. Nüfus yine kontrol altına alınır. Yeter ki siz fırtlatmayın.
ortaçağ avrupasında yaşlı ve hastalar ölmeleri için bi adaya bırakılırmış..anlayacağın yaşamak da zor bu dünyada ölmek de..insan kılığında görünüp insan olamamak da..
Bu devirde emeklilik yaşının 65 olduğunu bilmeyen kişilerin fikir ve beyanı. Emekli olup da bunca yıl kazandığı tüm parayı ailesinin afedersiniz götüne başına sıvayan insanları, ailesiyle bir arada olacağı yaşında aileden uzaklaştırmak ve uyutmak ne demek? Babanı kim ölürdü sorusuna köpeğin verdiği cevap olan hain kostok sizsiniz.
75 yaşında tur düzenleyip alem yapan dedemi hatırlatan olay. yani bir siktir git dedirtendir.
Mantıksılığının yanında sevgiden son derece yoksun olan bir söylem. Mantıksız yönünü ele alalım. 65 yaş ve sonrasındaki yıllar çoğu insan için hastalıkla, rahatsızlıkla geçen bir dönem değil. Bu yaşlarda Türkiye turu, Dünya turu, bisiklet turu yapan insanlar var. Kadı ki ülkemizde dahil olma üzere 65 yaş çocukluk yıllarından sonra özgürlüğe yeni bir adım emeklilikten dolayı. Umarım herkese sağlıklı bir biçimde nasip olur o yıllar diyorum ve bu söylemin sevgiden yoksun odluğunu tekrar ediyorum.
Liseliler yatağa. Hadi bakayım, huzur içinde uyku vakti gelmiş.
askeriyede 65 yaşında anca daha orgeneral oluyorsun.
(bkz: önce ananla babanı uyut ta gel)
insanın kısmen işe yaramaz duruma geldikten sonra yok edilmesini, 50 yıl çalıştıktan sonra biraz da olsun bunların keyfini çıkaramamasını öneren robotlaştırıcı bir düşünce.
vicdansız ve hastalıklı zihinlerin düşüncesi. cezalandırılası, nefret edilesi.