bugün

(bkz: philippe senderos)

(bkz: almanca), (bkz: ingilizce), (bkz: fransızca), (bkz: italyanca), (bkz: ispanyolca), (bkz: yunanca)

birde futbolculara kültürsüz derler. demek ki isviçreli futbolcular kültürlüymüş.
başka da bi bok bilmeyen insandır, zaten başka da bi bok bilmesine gerek yoktur,
kültürlü insandır. bildiği dilin kültürlerini tanımıştır. kolay birşey değildir farklı kültürleri öğrenmek.
(bkz: isviçreli bilim adamları)*
"ama derdini anlatamıyo" esprilerine maruz kalacak insandır. kaçarı yok hepimizin mizah yeteneği paçalardan akıyo.
şunun yanında hiçbir şeydir,

edit: http://alkislarlayasiyoru...dilde-ifade-edebilen-genc
kültürlü bir insan olup olmadığı belli değildir.
"götüm kaşınıyor" ifadesini altı farklı dilde ifade edebilir mesela.
Arjantin kökenli olup almanya'da Türkoloji okumaktadır. italyanca ve portekizce'yi ispanyolca kontenjanından, Almanca'yı ikamet, Türkçe'yi eğitim münasebetiyle bilmekte olan müthiş insandır. ingilizce de ayıp olmasın diyeydi sanırım. Havasını bile ben atıyordum ki o kadar da mütevaziydi kendisi.
--spoiler--
neden 5 değilse 7 değilde 6 ?
--spoiler--
acayip çok çalışmıştır. öyle böyle değil. biz bir tane öğrenene kadar göbeğimiz çatladı ikinciye başlamayı yemiyor. adam 6 tane öğrenmiş. acayip bir şey ya gözümde, bu işin kolayını bilen varsa gelsin yanıma.

not: nasıl mümkün olabilir ya? ana dili gibi mi?
(bkz: dayı oğlu yüksel) şimdi ukrayna'dan bir kadınla evlendi çocuğu var.
gönül dili bilmiyorsa kaç dil bildiğinin önemi olmayan insan modelidir, ayrıca şu insanları modelleme işinden bi' vazgeçsek?
tembel olmasam, sahip olabileceğim profildir. nedense dil öğrenmek çok kolay geliyor bana. bir tane öğrenince ikincisindeki farklılıkları mantıken çözüyorsun, grammar'ı oturtmak zor değil, tek sorun kelime dağarcığı, ona da tembellik mani oluyor.