bugün

eryaman kızılay arasında çalışan lanet yeşil otobuslerin numarası.
yeşil otobüslerin kaldırılmasıyla var olan çile katlanmıştır, bir akşam eve dönerken içinde bulunduğunuz otobüs tamamen dolu olmasına rağmen dışarıda 25 kişi içeriye girmek için çabalar, camları kapıları yumruklar, aklınıza birden ölümcül deney'deki zombi sahneleri gelir.
(bkz: eryaman)
(bkz: yeşil halk otobüsleri)
-r-x-r----x

chmod icin, dosya sahibine* okuma* ve calistirma*, gruba* okuma*, ve diger kullanicilar icin yalnizca calistirma* iznini veren mod.
(bkz: tek düzen hesap planı)
(bkz: muhasebe)
(bkz: statü yedekleri)
yüksek lisans yapan mühendislerin alacağı derslerden birisidir. adını burda anıp reklamını yapmaya gerek yoktur bilenler bilmeyenlere anlatmasın hemen bildiklerini unutsun.

neyi unutsun? unuttum bile.. şeklinde cümle içinde kullansın.
eryamandan çıkışı 15 dk ile 25 dk arasında olan otobüs hattı numarasıdır. meşrutiyet caddesinden kalkar, mithatpaşa'dan geçerek milli kütüphane önünden eskişehir yolu'na çıkarak odtü, bilkent, hacettepe üniversitesi beytepe kampüsü istikametinde ilerler, ümitköy köprüsü'nden sağa dönerek zırhlı birlikler'e gider, sonra şeker fabrikası'nı geçer, sağa batıkent'e doğru kıvrılır, hipodrom'un önünden u çekerek* optimum'a varmadan eryaman'a giriş yapar. daha sonra etapları dolaşarak son durağına varır. bu uzun mücadelenin süresi trafiğe ve yolcu yüküne göre 45 dk. ile 90 dk arasında değişir. ortalama 60 dk'yı gözden çıkarmak lazımdır.
50 kuruş fazladan vererek 245+batıkentten metro yapmak gibi bir crack'i de bulunan ulaşım aracıdır. günde en az 1 kez tercih edilir.
durakta 45' bekledikten sonra içi dolu gelen, ve en az 3. seferinde içine ayak basabildiğin
içine girebilme umudu ile sırada beklerken seni gören yaşlı otobüs sakinlerinin "yazık alın bu çocuğu içeriye, soğuktan dudakları donmuş yavrucağın" diyaloglarına şahit olabileceğin
sırada beklerken tacize bile uğrayabileceğin, son durağının eryaman 3.etap civarında olduğu
odtü-hacettepe durağında bekleyen bir çare öğrencilerin tek umudu
eryaman a kızılay tarafından ilk kez gelecek olan insanların korkulu rüyası güzel otobüs.
541 eryaman otobüsü.
bir nevi denge simulasyonudur. sanki oturanlar yıllar öncesinden oraya yerleştirilmiş gibi, hiçbir zaman boş yer yoktur.
(bkz: ankara nın en kalabalık otobüs hattı)
olacak gibi değildir. bazen öyle bunalırdım ki bu otobüste, bir saldırı falan olsa da havaya uçursalar otobüsü hepimiz ölsek amk derdim.
dakika başı gelen, körüklü otobüslerin (melih metrobüs diyor ama yemesin bizi şimdi) de oraya yığılmasıyla yolcuların ayakta bile gitmediği hattır. iş çıkış saatleri dışında hiçbir yolcunun ayakta gittiğini görmedim. adam koltuklar dolunca binmiyor iki dakika sonra arkadan gelen araca biniyor vay amk biz de yarım saat bekleyip ön camda gidelim eski otobüslerde.
onun yüzünden izmir otobüsünü kaçırmıştım. hareket amirlerine sokam.
100. asal sayı.
Eryaman otobüs hattı.