bugün

ulan geçen bilgisayara format atcam "gideyimde bilgisayarcıdan bi windows 8 çektireyim" dedim. yolda arkadaşla karşılaştım. "kardeş windows 8 iyi değil başlat menüsü bile yok. windows 7 ucuzladı 50 dolara keyini bulursun virus derdi yok , lisans derdi yok. hem maliye bassa 80 milyar ceza kitler " dedi. mantıklı geldi. eve döndüm. internetten key araştırıyorum. forumda bir konu gördüm. windows 7 alıp 8 e yükseltince 80 dolara geliyormuş. mantıklı geldi 300 dolarlık windows 8 i 80 dolara getircektim. araştırmaya koyuldum. bizim bilgisayardan iyi anlıyan bir imam var. ona sordum . "öyle dala vereli işlere bulaşma kul hakıddır. delikanlı gibi git al" dedi. şimdi işin diğer tarafıda var bizde hile olmaz. windows 8 in en kötü versiyonunu buldum. 170 dolar. özelliklerini okudum. bi özelliğe kafam takıldı. forumda başlık açtım. " hiç uğraşma git pro sürümünü al birdaha cebinden para çıkmasın" dedi. 300 dolara kart bilgilerini verip aldım. keyin gelmesini bekliyorum.
windowsa para verenler var.
kardeş sen winzipide al bari.
(bkz: kaçak windows kullanımını maliyenin tespit etmesi)
windows 10'a ücretsiz ya da çok cüzi fiyata sahip olacak kişi sözüdür ancak bu kişi delikanlılığa verip windows 10'u da update etmek yerine gider para verip alır...

(bkz: sende haklısın kardeş)
sürekli ucuz birşeyler almaya alışıpda kazık yiyen kişinin söylemi.Bunun gibi birçok farklı konusu da vardır.Ya bu arkadaş parası var ama biraz saf yada dikkat ekmeye alışıyor.Daha çözemedim.
bu devirde işletim sistemine para veren kerizler var.
windows xp hepsine bedel, ne diye durup duruken kaşınır ki insanlar.
maliye niye kitlmiyormuş ki. milyarder micro softun köpekliği maliyeyeymi kalmış.
(bkz: yazılıma para veren hümanist)
indirmek yada tanıdıktan rica edip harddiskten kurdurmak varken yapılan büyük hatadır. Burda gördüm çok kınadım. Kim yaptı cidden?
kul hakkıymış. hassiktirsin. hangi kul hakkı . sikidirik 50 kuruşluk cd ye 300 dolsr isteyen 120 milyar dolar piyasa değeri olan micro softun kulluk hakkımı .

tam tersine micro softa ödeyen harama girer. git o parayı garibana yedir. bill gate s neresine sokcak o parayı.